RANKING: Gdzie najtaniej odnowić domenę? 70 firm

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

gdzie najtaniej odnowić domenę?

Zarówno w dobie kryzysu jak i w wyniku zarządzania finansami firmy lub budżetu domowego, każdy szuka oszczędności. Idealnym przykładem na taką optymalizację i podejmowanie właściwych decyzji może być wybór firmy, która dokona rejestracji domeny strony internetowej. Przygotowaliśmy specjalnie dla Was największe zestawienie rejestratorów odpowiadając na trudne pytanie: Gdzie najtaniej odnowić domenę? Podajemy poszczególne ceny dla domen: .pl , .com.pl , .com , .net oraz .eu!

Co to jest domena?

Zanim przejdziemy do zestawienia warto sobie wyjaśnić i przypomnieć – czym jest domena internetowa? Można by rzec, że jest to internetowa tożsamość strony – adresem, pod który przeglądarka kieruje Internautę. Domena pozwala na zmianę adresu IP serwera na łatwą do zapamiętania przez człowieka. 

Ile kosztuje domena?

To zależy. Nie bez powodu istnieje giełda adresów internetowych, które zostały wcześniej zarejestrowane i trzymane w celu odsprzedaży po wyższej cenie. Niestety, chwytliwe i popularne adresy sięgają astronomicznych kwot, więc najczęściej jesteśmy zmuszeni do wybrania nowej kombinacji nazwy dla naszej strony. W tym celu udajemy się na stronę, prawdopodobnie hostingodawcy i dokonujemy zakupu. Mało jednak osób wie, że domenę można zarejestrować w dowolnej firmie oraz dokonać zmiany serwerów DNS tak, aby domena była obsługiwana przez nasz hosting. 

Dlatego właśnie powstał ten poradnik – dzięki niemu możesz zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy!

Na co uważać kupując domenę? 

To oczywiste, że każdy sprzedawca zachwala własne produkty, lecz często kuszeni jesteśmy promocyjną ceną za rejestrację na pierwszy rok, a później wychodzi cała prawda. Warto, więc zachować czujność i sprawdzić kwotę odnowienia – przecież nikt nie myśli o tym, że strona ma istnieć tylko rok. Sprawdź także warunki promocji, a w szczególności to, czy wymagane będzie odnowienie w tej samej firmie albo zakup dodatkowych usług. 

Warto przeczytać opinie na temat danej firmy i czy występują problemy z obsługą. O ile posiadanie domeny u różnych operatorów praktycznie niczym od siebie się nie różni, to ważną kwestią będzie obsługa sprzedażowa i posprzedażowa. Odpowiedzmy sobie pytanie: Czy mogę zapłacić przez Internet za pomocą szybkich płatności? Czy otrzymam panel do zarządzania domeną, ponieważ firma może funkcjonować na podstawie wysyłanych e-maili lub formularzy pocztą (np. niektóre domeny regionalne np. poznan.pl, obsługiwane przez Uniwersytety). 

Ostatnim aspektem to sprawdzanie, czy przedstawiona cena to kwota netto, czy brutto. Jeśli nie prowadzisz działalności lub nie jesteś vatowcem, to będzie istotna różnica w wysokości 23%. Dla ułatwienia, wszystkie ceny w rankingu przedstawione są w kwotach brutto, czyli koszt całkowity.

Gdzie najtaniej odnowić domenę .PL?

Domena .PL jest najpopularniejszą domeną wykorzystywaną w naszym kraju. Nic dziwnego, że to właśnie ona stoi na piedestale wielu firm, które będą przyciągać Klientów darmową rejestracją domeny na pierwszy rok po spełnieniu określonych warunków. Dzięki temu możemy liczyć na domenę .PL za darmo u takich rejestratorów jak: addhost.pl, domena.pl, futurehost.pl, hostedby.pl, ibc.pl, oraz o12.pl. Natomiast ceny odnowień w tych firmach pozostawiają wiele do życzenia w porównaniu do czołówki rankingu.


Różnica pomiędzy najtańszym odnowieniem, a najdroższym wynosi aż 74,33 zł. Rejestrator, który najtaniej odnawiać będzie Wasze domeny .PL będzie gnum.pl (48,67 zł brutto), z lekką przewagą nad seohost.pl (49,45 zł brutto) i vipower.pl (50,43 zł brutto). Różnica pomiędzy pierwszym, a trzecim miejscem to niecałe 2 zł. O gnum.pl nie ma za wiele opinii, nic raczej nie wskazuje także na to, żeby pojawiały się tutaj jakieś problemy. Dużo większym zaufaniem i wieloma pozytywnymi opiniami mogą pochwalić się konkurenci na drugim i trzecim miejscu.

[ninja_tables id=”2598″]

Gdzie najtaniej odnowić domenę .COM.PL?

Domeny funkcjonalne takie jak .com.pl , ale także .net.pl będą także oferowane w preferencyjnych cenach za pierwszą rejestrację, a po spełnieniu warunków promocyjnych nawet za darmo. Tak jak w przypadku domeny .PL, wyróżnimy tutaj tych samych rejestratorów (addhost.pl, domena.pl, futurehost.pl, hostedby.pl, ibc.pl, oraz o12.pl), którzy są w stanie dać “za darmo” domenę funkcjonalną. Natomiast cena odnowienia nie powala, najtańszy z wyżej wymienionych firm będzie addhost.pl w kwocie 79,95 zł brutto.

Najtańsze odnowienia domen .com.pl oferuje Vipower.pl (38,13 zł brutto), seohost.pl (39,36 zł brutto) oraz gnum.pl (40,59 zł brutto). Podium się nie zmieniło, nastąpiło jedynie przetasowanie miejsc 😉 

Różnica pomiędzy najtańszym, a najdroższym odnowieniem wynosi 84,87 zł.

[ninja_tables id=”2603″]

Gdzie najtaniej odnowić domenę .COM?

Domena .com, to domena globalna i żaden z rejestratorów nie oferuje jej w promocji za darmo. Najtaniej zarejestrować domenę .com możemy w lh.pl (24,60 zł brutto). Jak widać Lh.pl zajmuje wysokie miejsce nie tylko w hostingu zoptymalizowanym pod WordPress. Drugie miejsce zajmuje o12.pl z kwotą 36,89 zł brutto, a więc zauważalna jest spora różnica cenowa. 

Odnowienie w LH.pl kosztuje 61,50 zł brutto, co nie jest tak złą ceną, ale mamy lepszych! Oczywiście na pierwszym miejscu seohost.pl razem z neteasy.pl. Obydwie firmy odnowią domenę .com w cenie 47,97 zł brutto. Na drugim miejscu jest idhosting.pl (49,00 zł brutto), a na trzecim aftermarket.pl (49,14 zł brutto). Jak widać różnice na podium są znikome. Najdrożej możemy odnowić w home.pl i az.pl w kwocie 147,60 zł brutto – to o 99,63 zł drożej niż w dwóch pierwszych firmach!

[ninja_tables id=”2604″]

Gdzie najtaniej odnowić domenę .EU?

Domena zagraniczna .eu oferowana jest w bardzo przystępnej cenie, prawdopodobnie ze względu na mniejszą popularność niż w przypadku swoich poprzedników. Żaden rejestrator nie da nam jej za darmo, ale najtaniej możemy ją zakupić na webio.pl oraz domeny.tv, w cenie 9,72 zł brutto.  

Najbardziej jednak interesuje nas utrzymanie domeny, a to w webio.pl kosztuje 43,05 zł brutto, a w domeny.tv 61,50 zł brutto – czyli drogo. Zwyciężcą jest forpsi.pl, który oferuje zarówno odnowienie jak i rejestrację domeny .eu w cenie 25,83 zł brutto. Na drugim miejscu ex aequo znajdują się aż trzy firmy – seohost.pl, vipower.pl oraz kru.pl, które oferują tą samą usługę za 28,29 zł brutto. Trzecie miejsce sldc.eu w cenie 29,77 zł brutto. 

Różnica między najtańszym, a najdroższym odnowieniem w przypadku tej domeny wynosi aż 121,77 zł!

[ninja_tables id=”2605″]

Gdzie najtaniej odnowić domenę .NET?

Rejestracja domeny .net najtaniej oferowana przez przez lh.pl – korzystając z usług tej firmy trzeba się liczyć z kosztami rzędu: 24,60 zł brutto za rejestrację i 61,50 zł brutto za odnowienie. Drugie miejsce pod względem kosztu zakupu domeny ma o12.pl, lecz jest to już koszt 36,89 zł brutto.

Odnowienie najtaniej oferowane przez znanego już nam rejestratora – seohost.pl (47,97 zł brutto). Drugie miejsce zajmuje aftermarket.pl (49,14 zł brutto), a trzecie webserwer.pl (55,35 zł brutto). 

Różnica pomiędzy  najtańszym odnowieniem, a najdroższym wynosi 99,63 zł!

[ninja_tables id=”2606″]

4.9/5 - (14 votes)

3 komentarze do “RANKING: Gdzie najtaniej odnowić domenę? 70 firm”

Average
5 Based On 3

Dodaj komentarz