Sprawdź, zanim zaczniesz udzielać korepetycji. Garść cennych porad

Artykuł zewnętrzny

korepetycje

Jeżeli posiadasz dużą wiedzę w danej dziedzinie, na przykład historii, warto, abyś spróbował swoich sił jako korepetytor. Nawet gdy na co dzień pracujesz na pełen etat, takie zajęcie to doskonały pomysł na dorobienie do domowego budżetu. W dodatku sam możesz zdecydować, jak wiele czasu chcesz na to poświęcić w tygodniu. Czy każdy może zostać korepetytorem? Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem takich zajęć? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tym artykule. Sprawdź go!

Dlaczego udzielanie korepetycji to świetny pomysł?

Czy właśnie zakończyłeś swoją pracę na pełny etat? A może szukasz doskonałego sposobu na dorobienie do domowego budżetu? Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiesz tak, nasz artykuł kierujemy właśnie do Ciebie! 

Udzielanie korepetycji to świetny sposób na wygenerowanie dochodów. Nie potrzebujesz specjalnego lokalu. Możesz dojeżdżać do swoich uczniów lub prowadzić korepetycje we własnym domu czy mieszkaniu. Jeżeli posiadasz odpowiedni poziom wiedzy w danej dziedzinie, nie potrzebujesz dużych nakładów finansowych, aby rozpocząć tę działalność. Dlatego nic nie ryzykujesz. W dodatku jest bardzo mała szansa na to, że ktoś nie zapłaci Ci za wykonaną pracę, co daje duże poczucie bezpieczeństwa. 

Wystarczy tylko, że do każdej lekcji odpowiednio się przygotujesz. Świetnym pomysłem jest zakup pomocy multimedialnych, które mają korzystne ceny. Jednym z takich materiałów edukacyjnych jest mTalent. To wartościowy program dydaktyczno-wyrównawczy dedykowany nauczaniu dzieci i młodzieży. Warto w niego zainwestować, zwłaszcza gdy jesteś na początku przygody z korepetycjami, ponieważ znacznie ułatwi Ci on to zadanie.

udzielanie korepetycji

Czy każdy może zostać korepetytorem?

Oczywiście nie każdy, kto ma taką ochotę, będzie dobrym korepetytorem. Aby skutecznie działać w tym obszarze, należy mieć parę cech osobowości, które są w nim bardzo przydatne. W dodatku, jeżeli chce się nauczać, trzeba mieć wiedzę w jakimś zakresie nauki. 

Jesteś cierpliwy i komunikatywny? Masz już solidne podstawy do tego, aby być dobrym korepetytorem. Istotna jest również duża jasność formułowania myśli oraz ich precyzyjność, szczególnie w przedmiotach ścisłych. Jednak najważniejsze zachowanie, jakie preferuje się u dobrego korepetytora, to odnoszenie się do swoich uczniów, a zwłaszcza do ich niedoskonałości w dziedzinie nauki z dużym szacunkiem i okazywanie wymaganego im wsparcia. 

Czy posiadasz sporą wiedzę w chociaż jednym obszarze naukowym? Może to być nawet bardzo wąski jego zakres. Wystarczy, że będziesz miał pewność swoich kompetencji. Jeżeli jednak czujesz się nie do końca niezawodny, koniecznie zacznij to nadrabiać. Pamiętaj, że wszyscy uczą się całe życie, a zwłaszcza uczniowie czy nauczyciele. Nie wstydź się tego. Ważne, że chcesz stale poszerzać swoje kompetencje i to jest właśnie właściwa postawa dobrego korepetytora!

Jak prawidłowo zacząć udzielać korepetycji?

Pierwszym krokiem jest wybranie swojej dziedziny, w której będziesz nauczać. Następnie trzeba ustalić odpowiednią stawkę za godzinę lekcji z Tobą. Na początek powinna być niższa, ponieważ dopiero się tego uczysz. Daj sobie czas i bądź cierpliwy dla swoich ewentualnych pomyłek. Przyjmuj również jednorazowe zlecenia. W ten sposób nabierzesz wprawy w tym, co chcesz robić. Początek drogi korepetytora, jak każdy start bywa trudny, jednak jest to zajęcie, w które zdecydowanie warto zainwestować swoje pokłady sił.

Mamy nadzieję, że szybko uda Ci się znaleźć stałych uczniów, a Twoje lekcje będą wypadały po prostu doskonale. Trzymamy kciuki za Twoje pierwsze kroki jako korepetytor. Powodzenia!

Oceń post

Dodaj komentarz