Szkolenia i kursy Office: poznaj pakiet Microsoft Office 365

Artykuł zewnętrzny

szkolenia-office-kursy

Pakiet Office to jeden z najbardziej znanych produktów firmy Microsoft. Zawarte w nim programy są każdego dnia używane w wielu biurach, domach i placówkach edukacyjnych na całym świecie. Jego znajomość jest wymagana na niemalże każdym stanowisku biurowym, ale sprawna obsługa Office przyda się również w domu. Sprawdź jakie szkolenia Office i kursy Office dostępne są na rynku.

Pakiet Office 365

Jak działa pakiet Office 365? Pakiet Office 365 jest sprzedawany online, z Internetu są również pobierane wszelkie pliki instalacyjne. Usługa działa na zasadzie abonamentowej – możesz z niej korzystać tak długo, jak długo opłacasz subskrypcję. Nie ma jednak limitu urządzeń – każda subskrypcja jest bowiem przypisana do użytkownika. Oznacza to, że możesz np. rozpocząć pracę na laptopie, a skończyć na smartfonie lub tablecie. Dzięki synchronizacji w chmurze i usłudze OneDrive, która jest częścią pakietu, masz dostęp do aktualnych wersji swoich plików z każdego urządzenia. To nowoczesny i niezaprzeczalnie wygodny system zapewniający dostęp do programów biurowych z każdego miejsca. Dostępne są pakiety dedykowane zarówno użytkownikom domowym, jak i firmom czy placówkom edukacyjnym. Różnią je nieco: zakres dostępnych funkcji, możliwości wykorzystania oraz cena.

Ze względu na powszechność zastosowania pakietu Microsoft Office 365 jego znajomość jest wymagana na każdym szczeblu pracy biurowej. Dlatego warto rozważyć szkolenia Office, realizowane zarówno online, jak i stacjonarnie, a także kursy Office w postaci e-learning. Kursy i szkolenia Office pozwalają zapoznać się z funkcjonowaniem programów wchodzących w skład pakietu i w krótkim czasie nabyć umiejętności wykonywania podstawowych zadań i operacji.

Możliwości Office 365 – dostępne programy i funkcje

Office 365 zawiera wiele przydatnych funkcji i aplikacji, a także programy doskonale znane każdemu użytkownikowi, który miał okazję pracować na Pakiecie Office. To przede wszystkim:

  • Word – edytor do tworzenia plików tekstowych, używany każdego dnia przez miliony użytkowników,
  • Excel – najpopularniejszy na świecie arkusz kalkulacyjny, pozwalający zautomatyzować wiele obliczeń oraz procesów przetwarzania danych,
  • PowerPoint – narzędzie do tworzenia prezentacji multimedialnych,
  • Outlook – program do zarządzania pocztą e-mail i kontaktami, a także planowania dnia pracy,
  • OneNote – praktyczny notatnik pozwalający mieć dostęp do notatek z dowolnego urządzenia,
  • Access – zaawansowany program do obsługi sporych baz danych, tworzenia formularzy i mini-aplikacji dedykowanych do gromadzenia danych,
  • Publisher – program do tworzenia materiałów marketingowych takich jak ulotki, biuletyny itp.

Aplikacje te ułatwiają nie tylko tworzenie plików, ale również dzielenie się nimi ze współpracownikami. Możliwa jest nawet wspólna praca zdalna w czasie rzeczywistym nad tym samym dokumentem. Ponadto w ramach abonamentu użytkownik zyskuje dostęp do wspomnianej już usługi OneDrive, która ułatwia synchronizację wszelkich działań dokonywanych w ramach programów wchodzących w skład pakietu. To jednak nie wszystko. Firmom na pewno ułatwią pracę aplikacje SharePoint i Teams, wykorzystywane przy współpracy zdalnej, a ostatnio również edukacji. Na uwagę zasługuje też usługa Microsoft Flow, która ułatwia przepływ danych między usługami czy aplikacjami, pozwalając na znaczną oszczędność czasu.

Szkolenia Office, Kursy Office

Jak nauczyć się korzystania z programów wchodzących w skład pakietu Office? Z pomocą przychodzą szkolenia stacjonarne z Office’a, szkolenia Office online oraz kursy Office e-learningowe. Z listą zawierającą nadchodzące szkolenia i kursy Office zapoznać się możemy na  https://eventis.pl/szkolenia-kursy/office, gdzie sprawdzimy terminy i miejsce organizacji szkoleń, program zajęć, ceny i zapiszemy się na wybrane przez nas szkolenie lub kurs Office przez Internet.  

szkolenia-office-kursy-eventis

Chcąc nauczyć się obsługi pakietu biurowego Office i programów chodzących w jego skład do naszej dyspozycji są liczne szkolenia Office, realizowane w dwóch formułach:

  • Szkolenia Office i warsztaty Office stacjonarne – znajdziemy je głównie w największych polskich miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, łódź, Poznań, Gdańsk i inne miasta wojewódzkie. Realizowane są one zarówno jako szkolenia dzienne, jak też wieczorowe i weekendowe i odbywają się w salach szkoleniowych wyposażonych w sprzęt komputerowy.
  • szkolenia Office online z zajęciami prowadzonymi na żywo – realizowane są one przez Internet z użyciem platform do wideokonferencji takich jak Microsoft Teams czy Zoom. Dzięki temu, że zajęcia prowadzone są na żywo uczestnicy mogą zadawać pytania i dopytywać prowadzącego o trudniejsze kwestie. Jednocześnie forma szkolenia online nie wymaga podróżowania i sprawia, że profesjonalne szkolenia Office dostępne są również dla mieszkańców mniejszych miast czy wsi.

Pakiet Office i programy wchodzące w jego skład możemy poznawać również poprzez e-learningowe kursy online. Kurs Office’a online ma z reguły postać filmów wideo, tekstów do przeczytania oraz prezentacji multimedialnej wraz z quizami i ćwiczeniami do samodzielnego wykonania. Materiały szkoleniowe składające się na kurs Office online dostępne są przez Internet z dowolnego miejsca, można je realizować w dogodnym dla nas czasie i tempie, jak też wracać dowolną liczbę razy do danej partii materiału. Kurs Office online wymaga od nas jednak samozaparcia i wysokiej motywacji. Gdy natrafimy na trudniejsze zagadnienie czy porcję materiału pomoc również nie jest dostępna w czasie rzeczywistym.

Nie ważne czy wybierzemy szkolenie Office stacjonarne, online z zajęciami na żywo czy może kurs Office e-learningowy, z całą pewnością pomogą one nam poznać pakiet Office 365 i zdobyć nowe umiejętności. Warto jednak zastanowić się chwilę jaki jest nasz preferowany styl uczenia się i na tej podstawie podjąć świadomą decyzję.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz