Ubezpieczenie samochodu – jakie oprócz OC?

Artykuł zewnętrzny

ubezpieczenie

Ubezpieczenie OC samochodu to podstawa, a zaraz obowiązek każdego kierowcy w Polsce. Jednak wielu kierowców decyduje się jeszcze na inne, dodatkowe usługi. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie takie jak AutoCasco, NNW czy też Assistance. Każda z tych polis niesie ze sobą pewien rodzaj zabezpieczenia i warto rozważyć jej zakup. Czym charakteryzują się te ubezpieczenia i kiedy warto się na nie zdecydować?

Autocasco jest bardzo popularnym ubezpieczeniem wśród kierowców. Jego zadaniem jest ochrona samochodu. Jego działanie zaczyna się w momencie uszkodzenia pojazdu w wydarzeniu drogowym. Odszkodowanie zostanie wypłacone dla nas – można pokryć wszystkie szkody. Towarzystwa oferują ubezpieczenia całkowite i częściowe. Zakres ochrony mocno różni się w zależności od konkretnej polisy. Cena AC jest zazwyczaj bardzo zbliżona do wysokości składki OC. Warto rozważyć zakup polis w pakiecie, bo może być tańszy.

Ciekawym przypadkiem jest również ubezpieczenie NNW. Ono z kolei działa, kiedy w zdarzeniu drogowym ucierpią pasażerowie lub kierowca. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty leczenia, wypłacając odpowiednie odszkodowanie. Takie rozwiązanie jest naprawdę korzystne, ponieważ nie kosztuje wiele, a może bardzo się przydać w najmniej spodziewanej sytuacji. Ubezpieczalnie oferują nawet specjalne pakiety OC/AC/NNW lub OC/NNW.

Assistance jest z kolei swego rodzaju pomocą techniczną na drodze. Tak naprawdę w każdej chwili na drodze możemy jej potrzebować. Takie wsparcie to na przykład przyjazd lawety, holowanie, jakakolwiek naprawa samochodu lub pomoc, gdy zabraknie paliwa. Zakres ochrony jest uzależniony od konkretnej oferty.

porowneo

Pakiet ubezpieczeń – jak korzystnie wybrać?

W tej materii wiele, jak nie wszystko zależy od konkretnych wymagań kierowcy. Więcej usług to logicznie wyższe koszta, jednak to zapewnia lepszą, szybszą i pewniejszą ochronę samochodu i pasażerów. Ubezpieczenie OC to konieczność, natomiast jeżeli chcemy zabezpieczyć także swój samochód, warto rozważyć dodatkowe AC. Na to ubezpieczenie często się decydują właściciele droższych samochodów, jednak w przypadku tańszego modelu AutoCasco będzie równie wygodnym rozwiązaniem. NNW i Assistance nie są już tak bardzo popularne. Jednak trudno nie zgodzić się z faktem, że ochrona pasażerów jest dość istotna. Zdrowie i życie powinno być zabezpieczone w pierwszej kolejności.

Assistance to pomoc techniczna – zakup tej usługi zależy już bezpośrednio od preferencji, jednak warto mieć pewność pomocy na drodze w krytycznym przypadku. Najkorzystniej wybrać pakiet ubezpieczeń adekwatny do możliwości finansowych. W tym może pomóc nam kalkulator OC, ponieważ on w szybki i prosty sposób wyszuka najkorzystniejszą ofertę na rynku.

Oceń post

Dodaj komentarz