Wybierasz się nad morze? Zobacz najpiękniejsze plaże w Polsce, które warto odwiedzić

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

gdzie nad morze

Idzie lato – czas na ranking najpiękniejszych polskich plaż. A mamy się czym pochwalić! Plaże nad Bałtykiem są w większości piaszczyste, co sprzyja komfortowemu wypoczynkowi i rekreacji. Niektóre są pełne atrakcji dla całych rodzin, a inne kuszą jedynie krzykiem mew. W naszym zestawieniu nie zabraknie tych najpopularniejszych i mniej znanych.

1. Międzyzdroje

Międzyzdroje to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem. Plaża jest piaszczysta i szeroka (została poszerzona w 2021 roku piaskiem pochodzącym z pogłębiania basenu portowego gazoportu w Świnoujściu). W sezonie letnim można znaleźć tu wiele atrakcji dla całych rodzin m.in. boiska do gry w siatkówkę czy konstrukcje do skakania. Plaża przy molo bywa najbardziej zatłoczona, ale im bliżej Kawczej Góry (na której znajduje się punkt widokowy), tym ciszej i mniej tłoczno. Po więcej informacji zapraszamy na https://pomorskie.travel/artykuly/jastarn-1/.

2. Trzęsacz

To jedna z mniej znanych i jednocześnie najciekawszych polskich plaż. Wypoczynek w cieniu ruin gotyckiej świątyni? Tylko w Trzęsaczu! Plaża w tym miejscu jest bardzo czysta (wielokrotnie mogła poszczycić się Błękitną Flagą, czyli certyfikatem nadawanym przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej). Na uwagę zasługują także tutejsze klify, z których można podziwiać zachody słońca. To ulubione miejsce miłośników paralotniarstwa!

3. Mielno

Choć plaża w Mielnie nie jest zbyt szeroka, to ma wiele innych zalet. Drobny piasek idealnie nadaje się do wypoczynku, aktywności fizycznej i tworzenia różnorodnych konstrukcji budowlanych. Charakterystyczne dla plaży w Mielnie są drewniane falochrony. W sezonie można znaleźć na niej liczne udogodnienia m.in. wypożyczalnię leżaków, sprzętu wodnego, boisko do siatkówki plażowej, a także obiekty gastronomiczne. Plaża latem jest strzeżona przez ratowników WOPR, więc świetnie nadaje się do wypoczynku z dziećmi. Ten, komu znudzi się widok zachodzącego nad morzem słońca (jeśli to w ogóle możliwe!), może skorzystać z innych form rekreacji nad jeziorem Jamno.

4. Dębki

Plaża w Dębkach to nie tylko charakterystyczne, kolorowe kutry rybackie, ale także szeroka plaża z bardzo drobnym piaskiem. To właśnie w Dębkach rzeka Piaśnica wpada do Bałtyku (aby poobserwować kajakarzy wpływających do morza, należy odnaleźć wejście numer 24). Jeśli szukamy wieczornych atrakcji, to warto zejść na plażę wejściem numer 19 lub 21. To miejsca, które latem nigdy nie zasypiają. Jeżeli zależy nam na nieco bardziej ustronnym miejscu, polecamy pierwsze wejście za rzeką Piaśnicą. W Dębkach znajduje się także plaża naturystów.

5. Jastarnia

Jastarnia to miejscowość położona na Półwyspie Helskim. Jedno z najpopularniejszych wejść na plażę znajduje się w pobliżu Domu Zdrojowego. Plaża w Jastarni znajduje się nie tylko od strony morza, ale także po drugiej stronie, skąd turyści mogą podziwiać Zatokę Pucką. To prawdziwa mekka dla amatorów windsurfingu i kitesurfingu!   

Oceń post

Dodaj komentarz