5 zalet BLIK-a

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

blik

Polski System Płatności mobilnych stworzono z myślą o szybkich zakupach często realizowanych w obrębie platform sprzedażowych online. BLIK regularnie rozszerza zakres zastosowania dostępnych funkcji. Oto kilka zalet, dzięki którym moduł zdobył popularność wśród użytkowników.

Zakupy stacjonarne i operacje w sieci

BLIK umożliwia realizację płatności online za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Z systemu mogą korzystać klienci internetowych oraz stacjonarnych sklepów. BLIK bazuje na sześciocyfrowych kodach, składających się z cyfr 0-9. Identyfikator traci swoją ważność po upływie 120 sekund. Dodatkową zaletę systemu stanowi bezpieczeństwo. Operacje realizowane za pomocą aplikacji mobilnej podlegają szyfrowaniu. Regularne aktualizacje zwiększają ochronę środków finansowych.

Wypłacanie pieniędzy z bankomatu

Polski System Płatności regularnie wprowadza opcje, zwiększające zakres zastosowania BLIK-a. Za pomocą swojego telefonu można więc nie tylko realizować zakupu, ale i pobierać pieniądze zgromadzone na koncie. Na klawiaturze bankomatu należy wprowadzić sześciocyfrowy kod. Pieniądze zostaną wypłacone po zatwierdzeniu w aplikacji mobilnej.

Przelew instrumentów finansowych na wskazany numer telefonu

BLIK umożliwia przepływ środków niezależnie od tego, czy odbiorca ma zainstalowaną aplikację mobilną. Usługa ta nie wymaga uiszczenia dodatkowych opłat. Realizacja operacji odbywa się po wyrażeniu zgody na dostęp BLIK-a do zapisanych na telefonie kontaktów. Sesja księgowania zależy od tego, czy dany odbiorca jest użytkownikiem systemu, czy tez nie.

Operacje rekurencyjne.

Dla klientów ING i Pekao stworzona została usługa płatności powtarzalnych. Opcja ta, pozwala na terminowe pobieranie należnych środków za ubezpieczenie i abonament telefoniczny. Każdy użytkownik może w dowolnym momencie zrezygnować z usługi.

mPOS BLIK

PSP wprowadził opcję przepływu pieniędzy bez konieczności korzystania z terminalu point of sale. Aktywacja usługi odbywa się za pośrednictwem agenta rozliczeniowego.

BLIK ma wiele funkcji docenianych przez miliony użytkowników. Warto więc korzystać z systemu, realizując codzienne zakupy w internetowych jak i stacjonarnych sklepach.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz