6 akcesoriów motocyklowych, które musisz mieć na początek sezonu!

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

akcesoria motocyklowe

Każdy motocyklista niecierpliwie czeka na rozpoczęcie nowego sezonu, ale nie trzeba spoczywać na laurach do tego czasu. Warto się odpowiednio przygotować już z większym wyprzedzeniem, aby nie zostać niczym zaskoczonym. Zanim wsiądzie się na motocykl, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przegląd techniczny pojazdu i jego konserwacja to podstawa, ale potrzebne są także kask, specjalna odzież i właściwe obuwie. Czas zastanowić się nad tym, w co warto się zaopatrzyć, odwiedzając w najbliższej przyszłości sklep dla motocyklistów. Wybór jest obecnie ogromny, więc aż trudno ograniczyć się tylko do kilku akcesoriów.

Co będzie potrzebne każdemu motocykliście?

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego motocyklisty jest oczywiście kask, który może nawet uchronić przed śmiercią na skutek rozbicia głowy w wyniku wypadku. Trzeba też pamiętać o tym, że nie można jeździć jednośladem bez kasku. Nie należy na nim oszczędzać, warto postawić na produkt wysokiej jakości. Kask zabezpiecza również przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi podczas jazdy i opadami. Istotne jest to, aby został on odpowiednio dopasowany do głowy, przylegał do niej, ale niczego nie może uciskać. Do wyboru są rozmaite rodzaje kasków, najlepiej będzie dobrać model do swoich indywidualnych potrzeb. Kask może być zamknięty, szczękowy, integralny lub otwarty. Dla początkujących najlepsze są modele zamknięte i szczękowe. Zapewniają one ochronę zarówno głowie, jak i całej twarzy. Kwestia bezpieczeństwa to podstawa w przypadku każdego motocyklisty. Zaleca się wybrać kask z blendą przeciwsłoneczną i pinlock.

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia motocyklisty jest oczywiście odpowiednia odzież, przede wszystkim kurtka/kombinezon. Trzeba się dobrze zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi, czyli chłodem, wiatrem, deszczem. Warto wybierać model z wewnętrznymi ochraniaczami na plecach, ramionach i łokciach, aby zmniejszyć przykre konsekwencje upadków. Znaczenie ma również obecność oddychającej membrany klimatycznej, odpinanej podpinki ocieplającej. Na początek kurtka skórzana może się nie sprawdzić, lepszy będzie model tekstylny. Latem należy zadbać o to, aby kurtka przepuszczała dobrze powietrze. Niezbędna będzie również bielizna termoaktywna, która dobrze odprowadza wilgoć i pozwala skórze oddychać.

W jakie akcesoria dla motocyklistów warto się wyposażyć?

Każdy motocyklista będzie potrzebował oczywiście rękawic, które ochronią przed wiatrem, deszczem, chłodem. Podczas upadku to właśnie ręce służą zwykle do jego zamortyzowania, a rękawice mogą zapobiec bolesnemu zdarciu skóry do krwi. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup co najmniej dwóch par, bo jest to element, który się zużywa. Rękawice na sezon letni powinny być lekkie i przewiewne, z kolei na zimowe dni potrzebne są modele grubsze, najlepiej z długim mankietem. Istotną kwestią w przypadku rękawic motocyklowych jest to, aby dobrać właściwy rozmiar. Nie mogą one ograniczać ruchów, muszą stabilnie leżeć na dłoniach.

Warto wyposażyć się w pokrowiec motocyklowy, który będzie przydatny przez cały rok: do przechowywania jednośladu zimą oraz w trasie, gdy będzie trzeba zostawić go pod chmurką. Jeśli zacznie nagle padać, można od razu rozwinąć pokrowiec i szczelnie nim okryć motocykl. Zapewni on ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i zabrudzeniami. Godne polecenia są także crashpady montowane na bokach motocykla. Taki niepozorny dodatek ma ogromne znaczenie, bo w razie przewrócenia się pojazdu przejmie na siebie sporą siłę uderzenia. Podczas wybierania crashpadów należy zwracać uwagę przede wszystkim na ich jakość i sposób montowania. Z kolei sposobem na zabezpieczenie silnika motocykla będzie zainwestowanie w gmole, czyli specjalną ramę ze stali.

Gdzie szukać akcesoriów motocyklowych?

Podsumowując, na liście do kupienia znajdą się: kask, odzież motocyklowa, bielizna termoaktywna, rękawice, pokrowiec na motocykl, gmole. We wszystkie niezbędne i dodatkowe akcesoria motocyklowe warto wyposażyć się w sprawdzonym sklepie. Bogactwo i różnorodność asortymentu oraz atrakcyjne ceny ma do zaoferowania internetowy sklep motocyklowy. Można liczyć również na fachowe doradztwo, co ma szczególne znaczenie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę na jednośladzie. Dobra rada od osoby doświadczonej i pasjonującej się motocyklami jest nieoceniona. Można też uniknąć popełnienia wielu błędów, nietrafionych zakupów. Na produktach motocyklowych nie należy nadmiernie oszczędzać. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości akcesoria, które spełnią należycie swoje funkcje i posłużą przez długi czas.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz