Bezpieczny transport żywności – jak go zapewnić?

Artykuł zewnętrzny

pojemniki na żywność

Bezpieczeństwo transportu żywności to podstawa, o którą powinni zatroszczyć się wszyscy dostawcy. Aby jedzenie docierało do celu świeże i nie psuło się, trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Do tego przydają się specjalne opakowania. Jakie?

Przewóz żywności – w czym transportować jedzenie?

Najlepszym sposobem na bezpieczny transport jedzenia jest zapakowanie go w pojemniki termoizolacyjne na żywność HIRSCH-Porozell. Wykonuje się je w technologii EPS, czyli ze specjalnego, polimeryzowanego styropianu. Materiał ma właściwości, które zapewniają doskonałą ochronę pożywienia. Jest w stanie zatrzymywać zarówno dodatnią, jak i ujemną temperaturę. Jedzenie, które ma dotrzeć do celu gorące, pozostaje takie dzięki użytemu materiałowi.

Poza tym styropian jest bardzo odporny na uszkodzenia i odkształcenia. Pojemniki zachowują swój kształt nawet pod sporym naciskiem, dlatego nie trzeba martwić się o pęknięcia, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia produktów. W razie kontaktu z niepożądaną cieczą styropian ochroni jedzenie przed przedostaniem się substancji do wewnątrz. Bezpośredni kontakt produktów z opakowaniem w technologii EPS w ogóle nie wpływa na jakość żywności.

Jak przewozić produkty mrożone i lody?

Podczas transportu dużej ilości żywności do sklepów czy restauracji nierzadko trzeba przewieźć także produkty mrożone i lody. Często są to np. warzywa i owoce paczkowane, a także lody w sporych pojemnikach. W tym przypadku, podobnie jak przy transporcie dań ciepłych i produktów restauracyjnych, należy zapakować je w termoizolacyjne pojemniki ze styropianu.

Dzięki unikatowej strukturze materiału, który nie wchłania wilgoci i nie przepuszcza temperatury, styropian zachowa nawet lód. Bez przeszkód można dostarczać spore ilości lodów i mrożonek do punktów gastronomicznych. Sztywna konstrukcja pojemników daje pewność, że lody o różnorodnych kształtach nie ulegną zgnieceniu ani zniekształceniu.

Dlaczego wysokiej jakości opakowanie jest tak ważne?

Wysokiej jakości opakowania do żywności są tak istotne w transporcie, ponieważ zapewniają wysoką jakość produktów. Sprawiają, że dania nie tracą swojej struktury i nie psują się. Nierzadko w trasie panują niesprzyjające warunki. Jedzenie musi być przewożone zarówno w trakcie upałów, jak i mrozów. Niekiedy odległości są długie i mogą pojawiać się także korki. Styropian zachowuje świeżość jedzenia, dzięki czemu restauratorzy mogą śmiało wykorzystywać je przy odbieraniu świeżych czy mrożonych produktów. Opakowania przydają się także w dostawach gorących dań z lokali.

Oceń post

Dodaj komentarz