Ciśnieniowy ekspres do kawy. 3 powody, dla których warto mieć go w swoim biurze

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

ekspres do kawy

Ciśnieniowy ekspres do kawy to nie tylko domena lokali gastronomicznych i element domowego wyposażenia. Coraz częściej gości także w biurach, i to nie tylko dużych firm. Dlaczego? Powodów ku temu jest kilka.

Ciśnieniowy ekspres do kawy – jak działa?

Tyle różnych rodzajów ekspresów, tyle różnych modeli… Można się pogubić. Dlatego zanim przejdziemy do opisywania zalet konkretnych funkcji ekspresu ciśnieniowego, poświęćmy chwilę na skrótowy opis jego działania. 

Otóż polega ono – w dużym uproszczeniu – na przepuszczaniu gorącej wody przez zmielone ziarna kawy. To możliwe dzięki ciśnieniu. Woda podgrzewana jest w wyznaczonym do tego pojemniku – bojlerze lub termobloku. Po przejściu przez kawę, w wyniku procesu nazywanego ekstrakcją, trafia do Twojej filiżanki, kubka lub szklanki w postaci aromatycznego, przepysznego, energetyzującego napoju.

To trzeba podkreślić – podstawowym produktem ciśnieniowych ekspresów do kawy jest espresso, mocne i esencjonalne. Dopiero z jego wykorzystaniem automat może tworzyć inne napoje, w tym także kawy mleczne, odpowiadając na potrzeby większego grona użytkowników.

Powód 1: Dostępny w wersji automatycznej

Automatyczne ekspresy to najrozsądniejsza opcja do biura, tym bardziej, jeśli firma jest duża, a pracowników sporo. Automatyczne modele charakteryzują się bowiem szybką i intuicyjną obsługą – wystarczy nacisnąć kilka przycisków i poczekać chwilę, by cieszyć się ulubioną kawą. Jednocześnie w oferowanych obecnie „automatach” szybkość i łatwość działania wcale nie oznacza gorszej jakości naparu. Te są tak dobre, że rozpieszczają kubki smakowe nawet wyrafinowanych kawoszy.

Co więcej, w ekspresy tego typu często wgrana jest opcja automatycznego czyszczenia. Bardzo przydatna, kiedy z urządzenia korzysta więcej osób i trudno o ustalenie kto i kiedy powinien sprzątać ekspres. A tak jest przecież w biurze. Manualne czyszczenie nie byłoby też łatwe, bo taki automatyczny ekspres to dość skomplikowana konstrukcja – między innymi dlatego producenci tworzą automatyczne tryby czyszczenia. Ekspres ciśnieniowy z łatwością kupisz w wersji automatycznej.

Powód 2: Dobry ciśnieniowy ekspres do kawy oferuje wiele różnych rodzajów kaw

Już dawno minęły czasy, w których ciśnieniowy ekspres oferował dobre, ale jednak wyłącznie espresso. Współcześnie dostępne urządzenia to nawet kilkanaście różnych rodzajów kawy, od najbardziej klasycznej, czarnej, po bardziej wyrafinowane odmiany, wykorzystujące opcje spieniania mleka. Ekspres oferujący ograniczoną liczbę kaw jest tańszy, ale jeśli w Twoim biurze przebywają również fani innych, także specjalistycznych odmian, warto zainwestować w model z szerszym katalogiem napojów.

Powód 3: Duży wybór ekspresów ciśnieniowych na rynku

Ciśnieniowy ekspres do kawy (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/asortyment/ekspresy/) jest tym rodzajem ekspresu, którego popularność rośnie, i to nie tylko w przypadku biznesowego, ale i domowego zastosowaniu. Nic więc dziwnego, że oferty producentów stale się poszerzają, a na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli. Z jednej strony utrudnia to podjęcie decyzji. Z drugiej, jeśli tylko dość dokładnie określisz kawowe potrzeby i oczekiwania – swoje i innych pracowników, masz dużą szansę na znalezienie urządzenia idealnego i w dobrej cenie. A przecież wydajny ekspres to podstawa wyposażenia biura.

Pamiętaj, że ekspres do kawy nie jest tylko dla Ciebie – szefa, ale przede wszystkim dla pracowników. Dlatego dobrze by było, gdybyś spytał o zdanie także ich. Może się bowiem okazać, że dominują zwolennicy czarnej jak węgiel kawy, a Ty zainwestujesz w ekspres z mnóstwem mlecznych czy czekoladowych wariantów, z których i tak nikt nie będzie korzystał. Dlatego najpierw wywiad, a dopiero potem decyzja, jaki ekspres do kawy wybrać.

Podsumowanie

  • Ciśnieniowy ekspres do kawy jest jednym z najczęściej wybieranych. W wersji automatycznej sprawdza się doskonale w każdym biurze.
  • Działanie ciśnieniowego ekspresu do kawy nie jest trudne i nie zmieniło się od lat, ale jest skuteczne, bo daje aromatyczny, energetyzujący napój w krótkim czasie, a o to przecież chodzi.
  • Aby ekspres sprawdzał się dobrze w biurze, musi charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami.
5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz