Jak usunąć konto na fotce? Usuwamy dane z fotka.pl

Mikołaj Mikiciuk

jak-usunac-konto-na-fotce

Popularność serwisu fotka.pl zmalała wraz z wejściem portali społecznościowych takich jak Facebook oraz Instagram. Większość osób, które chcą udostępniać swoje zdjęcia robi to po prostu na Instagramie, gdzie dodatkowo jest możliwość zarobienia pieniędzy dzięki współpracy z różnymi markami. Początkowo fotka.pl była bardzo podobna do Instagrama bazując na zdjęciach użytkowników. Niestety poprzez silną konkurencję portal stracił swoją popularność, więc zmienił swój charakter na zbliżony do Tindera. Pomimo tego, że jest to jeden z najstarszych polskich serwisów, coraz więcej osób decyduje się na całkowicie pożegnanie się z kontem na fotka.pl. Jeśli zastanawiacie się jak usunąć konto na fotce, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

Jak usunąć konto na fotce? Na komputerze.

Usunięcie konta na fotce.pl jest nieodwracalne i nie ma możliwości, aby go odzyskać w przyszłości. Konto zostanie usunięte po 30 dniach (“z wyłączeniem kopii bazy danych tworzonych ze względu bezpieczeństwa Serwisu; dane z kopii są usuwane po upływie maksymalnie 3 miesięcy”), natomiast profil przestanie być widoczny dla innych użytkowników już po 24h. Jeśli jesteście zdecydowani oto instrukcja jak usunąć konto na fotce. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Wejdź na stronę www.fotka.pl i zaloguj się na konto, które chcesz usunąć,
 2. Kliknij na zdjęcie profilowe, które znajduje się po lewej stronie,
jak usunąć konto fotka.pl
 1. Następnie udaj się na dół strony i w klikaj się w “Ustawienia”,
usuwanie konta fotka.pl
 1. Na samym dole znajdziesz zapis “Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić swoje dane lub usunąć swoje konto wraz z danymi. Rozpocznij procedurę usunięcia konta.” kliknij w słowo “Rozpocznij”,
usuwanie konta fotka
 1. Kliknij “Usuń konto”,
usuwanie profilu na fotka.pl
 1. W kolejnym kroku, zaznacz opcję “Zgadzam się na usunięcie mojego konta.”, nie ma konieczności podawania powodu usuwania konta i kliknij “Usuń konto”.

Uwaga! Aby usunąć konto musi upłynąć minimum 24h od momentu założenia do usunięcia konta.

Jak usunąć konto na fotka.pl? Aplikacja w telefonie.

Usunięcie konta poprzez aplikację “fotka” nie jest możliwe, należy przejść do przeglądarki i zalogować się na stronie fotka.pl. Usunięcie konta na fotce.pl jest nieodwracalne i nie ma możliwości, aby go odzyskać w przyszłości. Konto zostanie usunięte po 30 dniach (“z wyłączeniem kopii bazy danych tworzonych ze względu bezpieczeństwa Serwisu; dane z kopii są usuwane po upływie maksymalnie 3 miesięcy”), natomiast profil przestanie być widoczny dla innych użytkowników już po 24h. Jeśli jesteście zdecydowani oto instrukcja jak usunąć konto na fotce. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

jak usunąć konto na fotce na komórce
 1. Wejdź na stronę www.fotka.pl i zaloguj się na konto, które chcesz usunąć,
 2. Następnie pomiń, jeśli wymagane etap “Zweryfikuj bezpłatnie swoje konto”,
jak usunąć konto na fotka.pl
 1. W kolejnym kroku kliknij na trzy poziome kreski w prawym dolnym rogu,
 2. Następnie udaj się na dół strony i w klikaj się w “Ustawienia”,
 3. Kliknij w sekcję “Konto”,
usuwanie konta fotka.pl
 1. Na samym dole znajdziesz zapis “Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić swoje dane lub usunąć swoje konto wraz z danymi. Rozpocznij procedurę usunięcia konta.” kliknij w słowo “Rozpocznij”,
 2. Kliknij “Usuń konto”,
 3. W kolejnym kroku, zaznacz opcję “Zgadzam się na usunięcie mojego konta.”, nie ma konieczności podawania powodu usuwania konta i kliknij “Usuń konto”.

Uwaga! Aby usunąć konto musi upłynąć minimum 24h od momentu założenia do usunięcia konta.

Jak usunąć konto na fotce? Problemy.

Zdarza się, że przy usuwania konta na fotce.pl, może pojawić się problem w postaci konieczności wysłania potwierdzającego SMS z numeru na które zakładane było konto. Co jeśli nie pamiętamy tego numeru? W takiej sytuacji najlepiej jest skontaktować się z administracją portalu fotka.pl za pomocą formularza kontaktowego, opisać całą sytuację oraz dodać informację, że chcemy i zgadzamy się na usunięcie naszego konta. Wówczas administracja usunie konto w naszym imieniu.

Formularz kontaktowy znajduje się w dolnej części strony: https://fotka.com/kontakt

Najczęstsze powody usunięcia konta.

Oto lista powodów, dla których Użytkownicy portalu fotka.pl decydują się na trwałe usunięcie konta:

 • znudzenie portalem fotka.pl,
 • możliwość zarobienia pieniędzy przy okazji publikacji zdjęć na innym portalu tj. Instagram,
 • przeniesienie się na inny kanał social media np. TikTok, Twitter, Facebook,
 • całkowita rezygnacja z prowadzenia kont w social mediach,
 • zmiana charakteru portalu fotka.pl na żbliżony do Tindera.
5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz