Co to WeTransfer i jak z niego korzystać?

Mikołaj Mikiciuk

wetransfer

Najłatwiejszym sposobem udostępniania plików innym osobom jest korzystanie z Internetu. Problemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy próbujesz wysłać coś większego niż maksymalny rozmiar załącznika w wiadomości e-mail. Tu właśnie wkracza WeTransfer. Jeśli chcesz przesłać pliki online, WeTransfer to świetna opcja do rozważenia. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o platformie udostępniania plików i o tym, jak z niej korzystać. Zapraszamy do artykułu pt. “Co to jest WeTransfer i jak z niego korzystać?”.

Co to jest WeTransfer?

WeTransfer to platforma Internetowa służąca do udostępniania treści. Idealnie nadaje się do udostępniania dużych plików, które nie mieszczą się jako załącznik do maila. Udostępnianie i utrzymywanie plików jest dziś podstawową usługą, lecz firma oferuje nam znacznie więcej. Wysyłanie e-maili sprawdza się w przypadku mniejszych plików, a przechowywanie w chmurze jak np. Google lub iCloud, w głównej mierze jest dedykowane dla zdjęć wysokiej jakości, dokumentów i filmów.

WeTransfer to świetne rozwiązanie do udostępniania plików bez martwienia się o ciągłe zarządzanie przestrzenią dyskową. Możesz korzystać z podstawowych funkcji za darmo lub uaktualnić go do wersji płatnej, WeTransfer Pro zyskując do 1 TB miejsca.

Jak działa WeTransfer?

Najważniejszą funkcjonalnością WeTransfer jest umożliwienie bezpiecznego udostępniania plików online bez konieczności tworzenia konta. Możesz użyć tej usługi do jednorazowego transferu plików, nie martwiąc się o swoje dane osobowe.

Warto od razu ustawić datę wygaśnięcia przesłanych plików, aby były automatycznie usuwane. Ta funkcja sprawi, że pliki nie będą dostępne przez długi czas i ograniczy możliwość ich ściągania. Jest to także wskazane dla samego usługodawcy, gdyż zwolni to miejsce do przechowywania dla kolejnych osób.

Tworząc darmowe konto, funkcjonalność jest nieco rozszerzona. Dodatkowo możesz śledzić pobrania i zarządzać transferem (jego szybkością) za pomocą prostego interfejsu. Natomiast wersja płatna, WeTransfer Pro, zapewnia opcje dostosowywania wyglądu, większą ilość przestrzeni dyskowej do wykorzystania i nieograniczoną szybkość transferu.

Jak udostępniać pliki w WeTransfer?

Już na samej stronie głównej WeTransfer możesz wysyłać pliki lub foldery, a następnie udostępnić do swoim odbiorcom za pomocą linku, czy też automatycznej wiadomości e-mail. Zróbmy to krok po kroku:

wetransfer co to jest i jak korzystać
 1. Kliknij ikonę plusa lub po prostu przeciągnij i upuść pliki w dowolnym miejscu na stronie.
 2. Wprowadź adres e-mail odbiorcy, a także swój (do kontroli nad plikiem).
 3. Następnie wprowadź tytuł i treść wiadomości, którą chcesz wysłać lub po prostu kliknij  wielokropek, a następnie wybierz opcję “get transfer link”. Możesz zatem wysłać plik e-mailem lub wygenerować link do transferu, który możesz udostępnić za pośrednictwem dowolnego komunikatora.
 4. Kliknij przycisk, a w zależności od wybranej opcji będzie on nosił nazwę “Transfer” lub “Get a link”.
 5. Potwierdź swoją tożsamość wpisując kod weryfikacyjny wysłany na maila.
wetransfer wysłany plik

Jak przeglądać i zarządzać plikami w WeTransfer?

Platforma WeTransfer śledzi pliki, które udostępniłeś innym oraz te, które zostały udostępnione Tobie. Możesz wyświetlić informacje, takie jak data ważności pliku, całkowita liczba pobrań, ale także podejrzeć plik online, a także udostępnić dalej. 

 1. Kliknij opcję Transfers.
 2. Kliknij w kartę Sent, aby wyświetlić przesłane pliki lub kartę Received, aby wyświetlić udostępnione Tobie pliki.
 3. Z tego miejsca możesz wykonać takie operacje jak:
wetransfer zarządzanie plikami
 • kliknąć strzałkę, aby przejść do szczegółów pliku (a w tym liczbę ściągnięć pliku)
 • usunąć plik klikając “Delete”, 
 • skopiować link do ściągania klikając “copy link”,
 • podejrzeć plik klikając “preview”,
 • edytować tytuł pliku klikając “edit title”,

Czy warto kupić WeTransfer?

Darmowa wersja WeTransfer umożliwia udostępnianie plików do 2 GB na okres 7-miu dni. Możesz także skorzystać z płatnej wersji tej platformy. Plan WeTransfer Pro kosztuje 12 USD miesięcznie za użytkownika. Zapewnia 1 TB pamięci Cloud na użytkownika, większe bezpieczeństwo, zabezpieczenie pliku hasłem, nielimitowany okres utrzymywania plików i możliwość dostosowania strony udostępniania oraz wysyłanych maili. Otrzymasz również dostęp do WeTransfer Paste i WeTransfer Collect.

Biorąc pod uwagę, że WeTransfer jest darmowy i łatwy w użyciu, zdecydowanie warto spróbować, a tym bardziej pamiętać o nim w przypadku potrzeby jednorazowego przesłania dużego pliku. Platforma pozwala również wypróbować inny produkt z ich pakietu, co jest świetnym dodatkiem.

Warto jednak pamiętać, że jeśli płacisz za miejsce na Dysku Google lub Dropbox, dodatkowa opłata za WeTransfer może nie być tego warta.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz