Czym jest i co przyniesie Twojej firmie system IVR?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

system ivr

System IVR powinien poznać każdy przedsiębiorca, któremu zależy na usprawnieniu procesu obsługi klienta w firmie. Dowiedz się, czym dokładnie jest to rozwiązanie i jakie korzyści przyniesie Twojej firmie.

Co to jest system IVR?

IVR (z ang. Interactive Voice Response, tzn. Interaktywne menu głosowe)  to system polegający na tym, że osoba dzwoniąca do firmy wysłuchuje przez telefon nagranych wcześniej komunikatów, a potem ma możliwość wyboru konkretnej pozycji z menu. Wybierając daną cyfrę bądź znak, zostanie następnie połączona z konkretnym działem i specjalistą, który zajmie się jej sprawą.

Zalety systemu IVR

system ivr

Nowoczesny system IVR, taki jak profesjonalne oprogramowanie Thulium, ułatwia pracę specjalistów i zmniejsza obciążenie konsultantów infolinii. Pomaga także klientowi w rozwiązaniu jego problemu albo uzyskaniu wartościowych informacji w temacie, który go interesuje. Ma on bowiem pewność, że po naciśnięciu odpowiedniego przycisku zostanie przekierowany do osoby, który najlepiej pomoże mu w danej sprawie. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą szybko i skutecznie skontaktować się z właściwym konsultantem. Przemyślana i prawidłowa konfiguracja oprogramowania pomaga więc w podniesieniu jakości obsługi klienta w przedsiębiorstwie.

Aplikacja pozwala też na szybsze rozwiązanie spraw. Umożliwia skierowanie do właściwej kolejki, wyspecjalizowanego konsultanta, a w przypadku bardziej ogólnych problemów – do wolnego agenta.

Program zawiera też funkcję zaawansowanego raportowania. Dzięki niej możesz na bieżąco sprawdzać, jakie gałęzie są najpopularniejsze, ile połączeń przeszło przez daną kolejkę albo na jakim etapie dzwoniący rezygnują z połączenia. To pozwoli Ci jeszcze lepiej dostosować pracę specjalistów i sam system IVR do potrzeb klientów.

Dla kogo jest system IVR?

Profesjonalny system IVR to polecane rozwiązanie dla firm, w których konsultanci odbierają każdego dnia dziesiątki telefonów. Muszą odpowiadać często na wiele pytań powtarzalnych i prostych, zaniedbując tym samym te bardziej skomplikowane. W efekcie nierzadko kolejka dzwoniących powiększa się, telefonujący denerwują się i niecierpliwią, czemu dają wyraz, np. odkładając słuchawkę albo informując o tym w nierzadko nieprzyjemnych słowach w rozmowie.

System IVR Thulium wychodzi naprzeciw tym problemom. Nowoczesne narzędzie służy automatyzacji prostych zapytań, a tym samym odciążeniu konsultantów, którzy mogą zająć się trudniejszymi pytaniami bądź problemami dzwoniących. Nagranie prostych, krótkich komunikatów z najważniejszymi informacjami pozwala wyeliminować wiele telefonów – dzwoniący od razu otrzymują bowiem odpowiedź na pytanie, które chcieli zadać. To sprzyja usprawnieniu pracy specjalistów i pomaga utrzymać wysoki poziom obsługi.

Skróceniu ulega też czas oczekiwania na połączenie. Dzięki temu system IVR Thulium to polecany program dla firm z różnych branż: bankowej, medycznej, kurierskiej, handlowej, e-commerce oraz wielu innych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczna jest automatyzacja prostych, najpopularniejszych zapytań oraz powtarzalnych przypadków.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz