Zbędna tkanka tłuszczowa? Oto cztery podstawowe sposoby na jej skuteczne wyeliminowanie

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

tkanka tłuszczowa

Chyba każdy z nas ma takie miejsce na ciele, w którym odkłada się zdecydowanie za dużo tkanki tłuszczowej. I choć czasami może być ciężko się jej pozbyć, to znamy kilka naprawdę skutecznych sposobów, które mogą ten proces przyspieszyć.

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta

Prawdopodobnie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że zdrowy i zbilansowany sposób odżywiania się i zredukowanie liczby spożywanych słodyczy do minimum to naprawdę skuteczne metody na pozbycie się nadmiaru tłuszczyku z ciała. Praktyka pokazuje jednak, że nie jest to proste przedsięwzięcie, a my prawdopodobnie zbyt szybko się do tego zniechęcamy. Zamiast od razu rzucać się na głęboką wodę i z dnia na dzień wymieniać zawartość swojej lodówki, zastosujmy metodę małych kroków. Tylko za ich sprawą będziemy w stanie trwale zmienić nawyki żywieniowe i przekonać się, jak pozytywnie oddziałują one na nasze samopoczucie. Pierwszym krokiem będzie zamiana napojów słodzonych cukrem, na takie o obniżonej zawartości kalorii. Być może z czasem uda nam się całkowicie wyeliminować takie napoje lub zastąpić zdrowymi sokami. Możemy także zacząć od spożywania co najmniej jednego warzywa i owocu dziennie i z tygodnia na tydzień stopniowo zwiększać tę liczbę. Jeżeli natomiast zamiast roślin stawiamy na słodkie przekąski – zacznijmy kierować się po zdrowsze alternatywy. Wybierzmy równie słodkie, ale zawierające na przykład miód, bakalie czy zdrowe ziarna pobudzające układ trawienny.

Kolejnym bardzo ważnym elementem, który pomoże pozbyć się nam nadmiaru tłuszczu, będzie błonnik. Jest on często niedoceniany lub pomijany, mimo że jego pozytywny wpływ na układ trawienny jest naprawdę ogromny! Ma bardzo niewiele kalorii, a potrafi zapewnić uczucie sytości na naprawdę długo. Do tego sprawia, że przyśpiesza nasza przemiana materii i potrafi zablokować odkładanie się tłuszczu. Doskonałym źródłem błonnika w diecie będą różnego rodzaju płatki, wspominane wcześniej warzywa i owoce, a także kasze czy wieloziarniste pieczywo.

Aktywność, która sprawia przyjemność

Wysiłek fizyczny bardzo często kojarzy nam się z czymś przymusowym lub nieprzyjemnym, do czego powinniśmy się zmuszać, jeżeli chcemy uzyskać wymarzoną sylwetkę. Kto z nas nie czuł bowiem uczucia zniechęcenia na myśl o wyjściu na siłownię? Nie musimy jednak wyciskać ostatnich potów, aby skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej. Wystarczy znaleźć taką formę ruchu, która przypadnie nam do gustu i będziemy oddawali się jej z przyjemnością. Mogą to być długie spacery, joga, pływanie czy jazda na rowerze albo taniec lub fitness. Warto jedynie pamiętać, aby taka aktywność nie trwała krócej niż 20–30 minut. Warto również postawić na ruch w ciągu dnia, podczas wykonywania zwykłych obowiązków. Jeżeli musimy załatwić coś na mieście, wybierzmy spacer lub wsiądźmy na rower, zamiast jechać samochodem. Ograniczmy liczbę godzin spędzanych przed telewizorem czy komputerem na rzecz aktywności na świeżym powietrzu. Zamiast windy wybierajmy zawsze schody. Nawet te małe, stosunkowo niepozorne decyzje będą pomocne w drodze do wymarzonej sylwetki.

Odsysanie tłuszczu to również dobre rozwiązanie

Bardzo często wydaje nam się, że liposukcja to bardzo inwazyjna i drastyczna metoda na pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Warto jednak pamiętać, że jej nadmiar może mieć podłoże genetyczne, a ćwiczenia oraz dieta czasami nie przynoszą efektów, o które tak bardzo się staramy. Za sprawą takiego zabiegu możemy stosunkowo szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu z kłopotliwych dla nas miejsc oraz odpowiednio je wymodelować. Co więcej, efekty takiego zabiegu są w stu procentach trwałe, a my nie będziemy musieli martwić się tym, że tłuszcz zacznie nam się ponownie odkładać w niechcianym miejscu.

Zabieg odsysania tłuszczu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj czas jego trwania nie przekracza dwóch godzin. Okres dochodzenia do siebie po liposukcji to maksymalnie tydzień. Na całkowite zagojenie się i ostateczne efekty będziemy musieli poczekać około czterech tygodni. To jednak zdecydowanie krócej niż czekanie na rezultaty nowej diety czy efektów treningu. Nie musimy również martwić się o to, że po zabiegu pozostaną nam rany czy blizny, ponieważ wkłucia po igłach będą niemal niewidoczne i kilkumilimetrowe.

Suplementy diety

Nie zawsze wraz z pokarmem jesteśmy w stanie dostarczyć do organizmu wszystkich niezbędnych substancji, zwłaszcza takich, które przyczyniają się do spalania tłuszczu. I tutaj rodzi się pole do działania dla suplementów diety. Na rynku dwoją się i troją mieszanki obiecujące cudowne efekty. Jak możemy się domyślić, nie wszystkie z nich będą skuteczne, jednak są substancje, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

W składzie suplementów powinniśmy przede wszystkim wypatrzeć takie elementy jak: zielona herbata, kofeina, guarana, imbir, kwasy tłuszczowe omega-3. Tego typu substancje mogą korzystnie wpłynąć na proces przemiany materii i zapobiegać wchłanianiu się tłuszczu. Tym samym wspomogą nas także w dążeniu do utraty zbędnych kilogramów. Co więcej, mogą nas również pozytywnie stymulować, dodając jeszcze więcej energii do działania. W związku z tym najlepiej zażywać je niedługo przed planowanym treningiem lub inną aktywnością.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz