Dekoracje weselne i akcesoria, których nie powinno zabraknąć na weselu

Artykuł zewnętrzny

dekoracje na wesele

Przygotowujecie ślub i przyjęcie weselne? Niezależnie od tego, na jakim jesteście etapie, proponujemy wam mały przegląd dekoracji i akcesoriów, których nie powinno zabraknąć na takiej uroczystości. Sprawdźcie, czy pomyśleliście już o tych rzeczach!

Dekoracje weselne związane z rozmieszczeniem gości

Rozplanowanie stołów weselnych to sprawa całkiem rozbudowanej logistyki, daleko wykraczającej poza obrus i zastawę – obejmuje ustawienie stołów, rozmieszczenie gości oraz odpowiednie oznaczenia. Na szczęście w ogarnięciu tego zadania pomagają propozycje dekoracji ślubnych pełniących także praktyczną funkcję. Do oznaczenia miejsc najlepiej użyć specjalnie zaprojektowanych, eleganckich winietek. Opatrzone imieniem i nazwiskiem zaproszonego karteczki wskażą każdemu jego miejsce.

Pomocna może być także numeracja stołów – zwłaszcza w przypadku dużego przyjęcia. Wówczas można dobrać stylistycznie pasujące do winietek numery na stół. Numerowanie stołów ze względów praktycznych warto połączyć z tablicą gości weselnych – całościową rozpiską rozmieszczenia gości, którą ustawia się przy wejściu na salę. Zastanówcie się, czy takie rozwiązanie nie ułatwiłoby waszym bliskim nawigacji podczas waszego wesela!

Elegancka winietka na stół weselny
Elegancka winietka na stół weselny

Dekoracje weselne na stoły

Goście już wiedzą, gdzie mogą usiąść – ale to nie koniec planowania stołów weselnych! Na wystrój ślubny składają się także takie detale jak zawieszki lub specjalne naklejki na alkohol ślubny czy personalizowane toppery na tort weselny – figurki, które mogą zawierać wasze nowe wspólne nazwisko albo datę ślubu. Nieobowiązkowym, ale bardzo eleganckim dodatkiem na stół weselny jest menu. Pozostawienie gościom menu sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach, gdy dania do wyboru (np. zupy) są podawane przez kelnerów. Weselnicy uprzedzeni wcześniej o dostępnych opcjach mogą bez presji zdecydować, na co najbardziej mają ochotę.

Dekoracje weselne na salę

W przypadku wyboru akcesoriów do dekoracji sal weselnych przyda się uruchomienie wyobraźni w szerszej skali. Aby stworzyć jak najpiękniejsze wrażenie, ważne jest, aby wystrój był spójny. I chociaż składa się on z poszczególnych detali, to przed oczami musi pozostawać wizja całokształtu.

Centralnym akcentem zdobiącym salę powinny być wasze imiona – to wy jesteście głównymi bohaterami tego dnia! Możecie zdecydować się na wycinane w drewnie napisy, stylizowane inicjały, transparent – propozycji jest co niemiara. Analogiczny napis może znaleźć się na stole nowożeńców; można też wskazać wasze miejsca zdobionymi plakietkami, np. „Żona” i „Mąż”. Jeśli zaś idea wycinanych, dekoracyjnych plakietek i napisów naprawdę wam się spodoba, wykorzystajcie ją także w praktycznej funkcji. W ten oryginalny sposób możecie oznaczyć, gdzie leży księga gości, gdzie jest bufet ze słodyczami albo wytrawnymi przekąskami, a nawet udekorować swoje domy, budując spójną estetykę od samego początku celebracji.

młoda para
Napis na stół nowożeńców oraz inne dekoracje weselne dostępne są na stronie sklepu ArtMA: https://artma-zaproszenia.pl/

Nietypowe dekoracje weselne

A może warto pomyśleć o niestandardowych elementach dekoracyjnych? Może chcielibyście w ramach ozdoby na weselu zaprezentować gościom planszę z historią waszej miłości? Albo planujecie jakieś niezwykłe wydarzenie – zimne ognie po zapadnięciu zmroku albo fajerwerki? Niech zapowiada to specjalny plakat! To wasz dzień i tak naprawdę wszystko zależy od waszej fantazji. Poszukajcie inspiracji i nie wahajcie się włączać do wystroju akcesoriów, które uczynią to wyjątkowe święto niezapomnianym!

Urocza grafika „Historia naszej miłości”
Urocza grafika „Historia naszej miłości”
Oceń post

Dodaj komentarz