Dlaczego warto pozycjonować strony w agencji SEO?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

pozycjonowanie strony

Internauci bardzo chętnie wchodzą na pierwszy organiczny wynik wyszukiwania w Google. Według badań jest to aż 43%. Niewiele mniej wejść zalicza drugie miejsce: aż 37%. Z kolei do ostatniej pozycji na pierwszej stronie zagląda już zaledwie 3% użytkowników. Znalezienie się na wysokim miejscu jest więc wyjątkowo ważne dla każdej firmy. Pomocą w osiągnięciu widoczności może być profesjonalne pozycjonowanie strony.

Na czym polega pozycjonowanie strony?

Proces jest wyjątkowo rozbudowany. Wystarczy wspomnieć, że wyszukiwarka Google uwzględnia ponad 200 czynników rankingowych przy ustalaniu pozycji wszystkich stron w internecie. Co więcej, ich liczba zmienia się wraz z aktualizacjami. Niektóre nabierają większego znaczenia, inne tracą swoją wartość. Jak więc powinno wyglądać pozycjonowanie strony? Na szczęście nie trzeba się tym martwić. Agencja SEO zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z osiąganiem wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwania.

Na samym początku niezbędna jest optymalizacja strony. Polega ona m.in. na szybkości ładowania strony, odpowiednio skonstruowanej nawigacji czy poprawieniu kodu HTML. Do tego dochodzą wysokiej jakości teksty. Muszą być one napisane zgodnie z zasadami SEO. Ponadto powinny zawierać grafiki czy wideo, które również mają znaczenie przy pozycjonowaniu strony.

To jednak nie koniec działań SEO. Nie mniej istotne są wszystkie inne czynniki, którymi zajmą się przygotowani do tego specjaliści. Dzięki ich wiedzy można stosunkowo szybko umieścić serwis na pierwszej stronie.

Korzyści wynikające z pozycjonowania strony

Skutecznie przeprowadzony proces pozycjonowania oznacza zwiększenie ruchu na stronie. To z kolei stwarza więcej okazji do zostawienia pieniędzy przez odwiedzających. To tak zwana konwersja, czyli zakup produktu lub usługi przez osobę, która trafiła na serwis.

Pozycjonowanie strony pozwala też w stanowczy sposób zyskać przewagę nad konkurencją ze swojej branży. Potencjalny klient – po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy związanej z daną działalnością – od razu trafi na zoptymalizowany przez agencję serwis. Przewaga biznesowa jest widoczna gołym okiem.

Co więcej, SEO zapewnia długotrwałe efekty. Nawet jeśli następuje spadek popularności strony, to specjaliści od pozycjonowania strony zmieniają strategię bądź intensyfikują konkretne działania, co pozwala utrzymać się serwisowi na widocznej pozycji przez maksymalnie długi czas. Trzymanie ręki na pulsie jest jednym z najważniejszych aspektów pracy marketingowej tego typu.

Czy pozycjonowanie strony się opłaca?

Zalety dobrze przeprowadzonej kampanii mówią same za siebie. Osiągnięcie tak wysokiej pozycji bezpośrednio i pośrednio przekłada się na sprzedaż. Warto przy okazji zaznaczyć, że skorzystanie z profesjonalnej agencji zajmującej się pozycjonowaniem stron nigdy nie będzie tak drogie, aby nie zwróciło zainwestowanych środków. To efekt wysokiej skuteczności doświadczonych specjalistów.

Warto więc przynajmniej rozważyć skorzystanie z pomocy nowoczesnej agencji marketingowej. Zdobyta w ten sposób wiedza może przynieść jedynie korzyści.

Artykuł przygotowany we współpracy z Pro-Pozycje.pl.

4.3/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz