Firmowy kalendarz książkowy – zastosowanie w współczesnym biznesie

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

kalendarze firmowe

Kalendarz książkowy to zdecydowanie jeden z najprzydatniejszych akcesoriów w biznesie. Posiadanie go w swoich zasobach ułatwia pracę i rozwój firmy przez 365 dni w roku. Stąd też warto poświęcić swój czas na to, aby wybrać odpowiedni kalendarz książkowy. Tak by jego elementy i funkcjonalności były dostosowane do naszych potrzeb. Z poniższego artykułu dowiesz się gdzie szukać najbardziej przydatnego kalendarza firmowego.

Rola kalendarza książkowego w biznesie

Kalendarz książkowy spełnia wiele funkcji w biznesie. Jest to przede wszystkim książką, która ułatwia nam uporządkowanie informacji, pomysłów oraz inspiracji. W kalendarzu książkowym możemy łączyć ze sobą informację z naszego życia zawodowego oraz prywatnego. Jakie zastosowania ma kalendarz książkowy w naszym biznesie?

Przede wszystkim uświadamia nasze cele, które zapisane na kartkach kalendarza są z nami codziennie. Jeśli wiemy, w jakim miejscu chcemy być za rok, dwa lub, trzy, organizowanie naszej pracy zmierzającej do zrealizowania ściśle określonych celów jest dla nas łatwiejsze. Ważne jest, aby przed nowym rokiem, jasno ustalić swoje cele biznesowe. Wpisanie ich do kalendarza książkowego pozwala odhaczać te zrealizowane – które staja się dla nas ogromną motywacją do dalszych działań.

Kalendarz książkowy jest również akcesorium, które pozwala na uporządkowanie ważnych spotkań oraz wydarzeń. W przypadku, gdy nasza firma bierze udział w różnorakich szkoleniach, warsztatach oraz organizuje duże przedsięwzięcia, bardzo łatwo zapomnieć o czymś istotnym. Kalendarz to idealnie miejsce, które przypomni nam o ważnym spotkaniu z biznesowym partnerem czy klientem.

Na jaki kalendarz się zdecydować?

Wybierając kalendarz, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które wpływają na jego codzienne użytkowanie. Wśród kalendarzy możemy spotkać:

Dla przykładu producent kalendarzy firmowych Polskiekalendarze.pl posiada w swojej ofercie spersonalizowane kalendarze książkowe, które budują świadomość marki. Niekiedy dodanie małego logo lub akcentu kolorystycznego potrafi zmienić całkowicie projekt kalendarza. Przy wyborze kalendarza książkowego istotne znaczenia ma również ekologia. Jest ona bez wątpienia jednym z najgorętszy tegorocznych trendów marketingowych. Coraz częściej firmy stawiają na ekologiczne rozwiązania, a my sami wybieramy takie produkty, które nie niszą swym funkcjonowaniem środowiska naturalnego. W przypadku kalendarza personalizowanego często oferowane są kartki pochodzące z recyklingu, dzięki czemu możemy uchronić las i znajdujące się w nim drzewa.

Dlaczego warto postawić na kalendarz firmowy?

Tak jak wyżej wspomniano, kalendarz książkowy posiada wiele zalet. Powyżej zostały opisane kluczowe zastosowania agendy. Jednakże jest jeszcze kilka korzyści, które wypływają z korzystania z kalendarza, a wykraczają poza ogólną organizację pracy. Są to:

  • motywacja do działania,
  • łatwy dostęp do notatek,
  • skuteczne przyswajanie informacji przez wzrokowców.

Dzięki notowaniu wszelkich wydarzeń oraz spotkań osoby, które są wzrokowcami, lepiej przyswajają informacje. Ich sposób gromadzenia i utrwalania informacji skupia się przede wszystkim na tym, co zobaczą. Ponadto, często znaczną część notatek przechowujemy w sieci, tzw. chmurze. Niestety, w przypadku awarii komputera bądź problemów z połączeniem internetowym, tracimy wszystko to, co znajdowało się w sieci. Warto wziąć pod uwagę fakt, iż współczesna technologia bardzo ułatwia pracę biznesową, jednak czasami może okazać się mniej przychylna.

Reasumując, kalendarze książkowe w biznesie spełniają wiele ról. Od podstawowego notowania naszych spotkań po budowanie świadomości marki, dlatego też wybór odpowiedniego kalendarza jest bardzo ważny. Decydując się na planner, warto przede wszystkim pamiętać o jego praktyczności. Terminarz powinien posiadać wiele dodatkowych funkcjonalności, tak by nasza codzienne praca była dla nas niezwykłą przyjemnością.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz