Gdzie można wykorzystać rollupy reklamowe?

Krzysztof Werczyński

Updated on:

rollupy reklamowe

Marketing firmowy i sposoby na skuteczny marketing przez cały czas ewoluują. Obecnie każda działalność przenosi się do Internetu, tam skupiając swoje działania promocyjne. Nadal nie można jednak zapominać o bardziej tradycyjnym marketingu, który nieustannie jest skuteczny i przynosi pożądane efekty.

Nie jest łatwo wyróżnić się spośród konkurencji oraz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Na różnego rodzaju eventach, jak targi branżowe, jednym z obowiązkowych elementów stoiska jest rollup reklamowy. Ze względu na różnorodność zastosowań oraz przystępną cenę rollupy są obecnie jednym z najchętniej wybieranych materiałów promocyjnych wśród przedsiębiorców. To bardzo dobre narzędzie, które przyciąga wzrok, prezentując jednocześnie identyfikację wizualną firmy.

Czym są rollupy reklamowe?

Rollupy reklamowe to niewielkie ścianki z naniesionym nadrukiem promującym daną firmę. Zbudowane są z zadrukowanego materiału, kasety z systemem rolującym oraz tyczki do potrzymania wyciągniętego materiału z kasety. Rollupy są bardzo łatwe w transporcie, gdyż można je rozłożyć lub złożyć w zaledwie kilka sekund, a do tego są lekkie i poręczne. Najczęściej materiał można rozwinąć na wysokość około 2 metrów – wówczasmetrów — wówczasrollup przypomina maszt. Spod kasety wyciąga się nóżki, dzięki rollup może bezpiecznie i stabilnie stanąć na podłodze.

Rollupy reklamowe najlepiej sprawdzają się w zamkniętych pomieszczeniach typu hale targowe, mogą jednak być też eksponowane na zewnątrz. Wówczas wymagają cięższej kasety, która zapewni im większą stabilność na podłożu.

Drukowanie rollupów

Drukowanie rollupów odbywa się na nieprzezroczystym materiale blockout, który umożliwia również zadruk dwustronny. Materiał ten ma bardzo wysoką wytrzymałość na szkodliwe warunki atmosferyczne, dzięki czemu nadaje się także do ekspozycji zewnętrznej. Aby cała ścianka dobrze się prezentowała, musi mieć odpowiednie wymiary oraz dopasowaną do nich grafikę. Jeśli chodzi o jakość, najczęściej stosuje się

rozdzielczość 150 do 200 dpi. Dzięki temu, że rollupy mają dużą powierzchnię reklamową, można zrealizować na nich naprawdę duży i wyjątkowy projekt. Sam montaż rollupu jest bardzo prosty, zaledwie w kilka minut można w pełni go złożyć i postawić w reprezentatywnym miejscu.

Gdzie sprawdzą się rollupy reklamowe?

Rollupy to podstawowy element każdego wydarzenia. Można spotkać je między innymi na targach branżowych, eventach, wystawach czy szkoleniach. Rollupy umożliwiają również stworzenie efektownej oprawy wizualnej, np. podczas wystąpień publicznych, dlatego z powodzeniem są stosowane na różnego typu wydarzeniach gromadzących większą liczbę uczestników. Będą też idealnym rozwiązaniem w przypadku prowadzenia różnego rodzaju wykładów i prelekcji, gdzie liczy się skuteczna ekspozycja treści oraz atrakcyjna forma wizualna. Służą przede wszystkim jako reklama firmy, która przyciąga uwagę klienta, a także jako uzupełnienie firmowego stoiska.

W związku z tym powinny zawierać nie tylko treści reklamowe, ale i informacyjne. Prosty montaż i łatwość transportu sprawia, że rollupy sprawdzają się świetnie w wielu miejscach. Różnego rodzaju rollupy mogą również stanowić ciekawy sposób na ożywienie przestrzeni biurowej czy holu siedziby firmy. Mała waga rollupa pozwala przenosić go z łatwością z miejsca na miejsce – wystarczy po zwinięciu przenieść kasetę i rozłożyć planszę w nowej lokalizacji.

Profesjonalnie wykonany rollup stanowi idealne narzędzie do długofalowego budowania świadomości marki, stąd też często można zauważyć go w siedzibach firm czy instytucji jako stały lub okresowy element aranżacji wnętrza. Najważniejszy jest jednak dobry projekt, który przyciągnie uwagę i będzie pierwszym krokiem do nawiązania relacji z klientem. Rollupy reklamowe można spotkać między innymi:

  • na targach i konferencjach;
  • w galeriach handlowych;
  • na uczelniach;
  • w biurach i przestrzeniach wspólnych budynku;
  • w restauracjach;
  • na imprezach plenerowych;
  • na recepcjach, w holach i otwartych częściach wspólnych firm lub hoteli;
  • w przychodniach i szpitalach.
5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz