Inteligentne narzędzia treningowe najnowszej generacji od Wahoo Fitness – jak wykorzystać ich potencjał?

Materiał partnera

trening

Inteligentne narzędzia treningowe w ostatnich latach zdobyły wielką popularność wśród rowerzystów nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie. Dzięki licznym funkcjom oraz dodatkowym akcesoriom pozwalają dokładnie monitorować osiągi i szlifować formę przez cały rok. Renomowanym producentem inteligentnych narzędzi treningowych najnowszej generacji jest Wahoo Fitness. Marka oferuje różne modele zaawansowanych technologicznie urządzeń skierowanych do miłośników kolarstwa.

Czym są inteligentne narzędzia treningowe?

Inteligentne narzędzia treningowe, zwane trenażerami, przekształcają rower w sprzęt stacjonarny i pozwalają na wykonywanie treningu kolarskiego w sztucznych warunkach, najczęściej w domowym zaciszu. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie formy na odpowiednim poziomie bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Podczas treningu użytkownik pozostaje w takiej samej pozycji, jak w czasie naturalnej jazdy, a swoje osiągi może zapisywać i analizować w specjalistycznych aplikacjach, takich jak Wahoo System, Stravie czy też Garminie.

Co decyduje o niezawodności inteligentnych narzędzi treningowych?

Inteligentne narzędzia treningowe wykonane są z wysokiej klasy materiałów, które cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i ślady użytkowania. Solidna konstrukcja sprawia, że urządzenia te bez trudu znoszą nawet duże obciążenia i są w stanie przetrwać wiele lat aktywnej eksploatacji. W razie konieczności zużyte elementy można z łatwością wymienić, tym samym przedłużając żywotność inteligentnego narzędzia treningowego.

Kiedy warto zdecydować się na zakup inteligentnego urządzenia do treningu?

Na zakup inteligentnego urządzenia do treningu warto zdecydować się przede wszystkim w sytuacji, gdy ma się w planach start w zawodach wytrzymałościowych, na przykład triathlonie lub duathlonie. Trenażer to także świetny wybór dla wszystkich miłośników kolarstwa, którzy nie chcą rezygnować z pedałowania w okresie jesienno-zimowym, gdy niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz szybko zapadający zmrok utrudniają trening na świeżym powietrzu. W przeciwieństwie do roweru stacjonarnego, inteligentne narzędzie treningowe lepiej oddaje wrażenia z jazdy na jednośladzie. Pozwala również dokładnie planować przebieg ćwiczeń i umożliwia monitorowanie poczynionych postępów. Dzięki trenażerowi nie trzeba obawiać się utraty formy i można oddawać się swojej pasji przez cały rok.

Dopasowanie inteligentnych narzędzi treningowych do własnych potrzeb

By inteligentne narzędzie treningowe spełniało oczekiwania użytkownika, przy jego zakupie konieczne jest uwzględnienie kilku czynników. Są to przede wszystkim miejsce, w jakim urządzenie będzie eksploatowane, specjalistyczne możliwości techniczne trenażera oraz dostępne akcesoria dodatkowe.

Miejsce użytkowania inteligentnego narzędzia treningowego

Przy zakupie trenażera należy zwrócić uwagę na jego wielkość, mając na względzie miejsce, w jakim będzie użytkowany. Inteligentne narzędzia treningowe nowej generacji są z reguły niewielkie, dlatego z powodzeniem można je ustawić nawet w mieszkaniu o małym metrażu. Warto również upewnić się, że trenażer jest podczas pracy cichy – zbyt głośne ćwiczenia mogą bowiem sprawić, że użytkownik popadnie w konflikt z pozostałymi domownikami oraz sąsiadami.

Specjalistyczne możliwości techniczne inteligentnego narzędzia treningowego

By inteligentne narzędzie treningowe spełniało osobiste potrzeby użytkownika, przed zakupem konieczne jest dokładne zapoznanie się z jego specjalistycznymi możliwościami technicznymi. Należy przede wszystkim uwzględnić takie dane, jak maksymalne nachylenie oraz maksymalna moc, a także to, czy trenażer posiada wbudowany miernik, czy tylko szacuje generowaną moc przy pomocy algorytmu.

Akcesoria dodatkowe

W celu uniknięcia późniejszych rozczarowań, przy zakupie inteligentnego narzędzia treningowego należy sprawdzić ofertę akcesoriów dodatkowych. Mogą one urozmaicić aktywność fizyczną lub chronić przestrzeni, w jakiej wykonywany jest trening, przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są to między innymi:

  • czujnik pomiaru prędkości,
  • czujnik pomiaru kadencji,
  • mata tłumiąca wibracje,
  • osłona na narzędzie treningowe,
  • podstawka stabilizująca.

Wahoo Fitness – producent inteligentnych urządzeń do treningu

Wahoo Fitness to działająca od 2009 roku amerykańska firma z Atlanty, która projektuje i produkuje inteligentne urządzenia do treningu najnowszej generacji. Marka łączy wysokiej jakości trenażery indoorowe z najbardziej nowoczesną aparaturą pomiaru osiągów i analizy. Oferowane przez nią urządzenia znane są z bardzo cichej pracy i dużej dokładności, zapewniają również świetną jakość połączenia i innowacyjne rozwiązania Climb & Headwind, dzięki którym jazda staje się jeszcze bardziej realistyczna. Wahoo Fitness jest uznawana obecnie za najlepszego dostawcę inteligentnych narzędzi treningowych. Z urządzeń maki korzystają kolarze z ProTour Racing Team SKY oraz czterokrotny zwycięzca Tour de France, Chris Fromme. Trenażery od Wahoo Fitness skierowane są jednak nie tylko dla profesjonalistów – inteligentne narzędzia treningowe pomagają osiągać osobiste cele sportowcom na wszystkich poziomach.

Wahoo KICKR Core Trenażer

Wahoo KICKR Core to trenażer bezpośredni, korzystający z zaawansowanych funkcji smart. Zastosowano w nim skomplikowane metody wyliczania oporu i klasyczne koło zamachowe, co przekłada się na większy realizm jazdy, wyczuwalną rezystencję oraz cichą pracę urządzenia. Dzięki silnikowi o mocy 1800W oraz niezwykle solidnej obudowie, która zapewnia właściwą stabilizację, inteligentne narzędzie Wahoo KICKR Core może być z powodzeniem wykorzystywane do przeprowadzania treningów wytrzymałościowych oraz siłowych interwałów. Innowacyjna technologia KICKR Climb pozwala na doskonałe stymulowanie podjazdu, z kolei KICKR Headwind zapewnia oddanie rzeczywistych warunków panujących na drodze. Urządzenie symuluje ponadto nachylenie terenu do 16 procent. Wszystko to sprawia, że podczas korzystania z Wahoo KICKR Core kolarz odczuwa dużą przyjemność z ćwiczeń i czuje się zmotywowany do dalszych treningów.

wahoo-kickr-wifi-turbo-trainer-1

Dane techniczne inteligentnego narzędzia treningowego Wahoo KICKR Core

Trenażer Wahoo KICKR Core jest kompatybilny z kołami MTB o średnicy 26, 27,5 i 29 cali oraz kołami szosowymi 700 c. Posiada funkcję pomiaru prędkości, mocy oraz dystansu. Łączy się z urządzeniami iOS, Android oraz PC (Mac oraz Windows) i daje możliwość aktualizacji. Wahoo KICKR Core jest zgodny z protokołami wymiany danych ANT+, ANT+ FE-C oraz Bluetooth Smart.

Wahoo KICKR V6 WiFi Turbo Trainer

Wahoo KICKR V6 WiFi Turbo to inteligentne narzędzie ćwiczeniowe zapewniające niezwykle realistyczne wrażenia z jazdy. Wyposażone jest w regulowane, wyściełane stopy, które reagują na zmiany tempa i pozycji ciała oraz naśladują ruchy boczne doświadczane podczas treningu na zewnątrz. Trenażer stymuluje nachylenie do 20% i oferuje ponad 2200W oporu, co pozwala odtworzyć ekstremalne warunki drogowe. Urządzenie zostało wyposażone w koło zamachowe z ulepszonym silnikiem, wyróżniające się cichą pracą. Po podłączeniu do smartfona, tabletu, komputera lub komputera rowerowego GPS, Wahoo KICKR V6 WiFi Turbo automatycznie dostosowuje opór do programu lub trasy.

Dane techniczne inteligentnego narzędzia treningowego Wahoo KICKR V6 WiFi Turbo

Trenażer Wahoo KICKR V6 WiFi Turbo posiada czujniki prędkości mocy orz kadencji, czyli wyposażenie niezbędne do zaplanowania treningu i monitorowania jego najważniejszych parametrów. Łączy się z urządzeniami za pomocą obsługującej do 3 urządzeń jednocześnie technologii Bluetooth, ANT+/ANT+FE-C, a także także modułu WiFi, który pozwala na szybszą i bardziej stabilną bezprzewodową łączność z innymi urządzeniami.

Inteligentne narzędzia treningowe najnowszej generacji od Wahoo Fitness dostępne są w ofercie internetowego sklepu rowerowego Bikester.

Oceń post

Dodaj komentarz