Inteligentne rozwiązanie dla programistów – poznaj JetBrains

Artykuł zewnętrzny

jetbrains-dotultimate-personal

Nauka kodowania to dzisiaj niezwykle przydatna umiejętność, a specjaliści IT w tym zakresie są cenieni i mogą liczyć na stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne zarobki. Samodzielne programowanie aplikacji jest jednak trudnym zadaniem, które wymaga wiedzy, skrupulatności, a także niezliczonych iteracji mających na celu optymalizację kodu. Okazuje się jednak, że istnieje rozwiązanie, które potrafi ułatwić wiele czynności związanych z programowaniem. Są to narzędzia do programowania od JetBrains. Czym się wyróżniają i które z nich wybrać?

Jak działa aplikacja przeznaczona dla programistów od JetBrains?

JetBrains to czeski producent narzędzi wspierających pracę programistów, które można określić jako “programy do programowania”, czyli software klasy IDE (ang. Integrated Development Environment). Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby zautomatyzować podstawowe czynności towarzyszące tworzeniu aplikacji. Upraszczają proces kontroli, nanoszenia poprawek i poprawę kodu źródłowego. Dzięki temu tworzenia aplikacji staje się szybsze, kod źródłowy jest prostszy i bardziej przejrzysty, a programista może skupić się w większym stopniu na poszukiwaniu koncepcyjnych rozwiązań problemu, a w mniejszym na technicznym aspekcie programowania.

Oprogramowanie JetBrains można podzielić na poświęcone poszczególnym językom programowania, przeznaczone do rozwiązywania problemów w konkretnym środowisku. Jednocześnie każdy produkt występuje w odsłonie Personal – przeznaczonej do użytku osobistego dla początkujących adeptów programowania oraz Commercial, która ułatwia kodowanie w firmach.

Kto skorzysta z narzędzi do programowania JetBrains?

Aplikacje czeskiego producenta mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Skorzystają z nich:

 • software house’y zajmujące się projektowaniem gier komputerowych;
 • laboratoria potrzebujące opracowań danych naukowych;
 • firmy specjalizujące się w rozwoju aplikacji webowych oraz stron internetowych;
 • producenci aplikacji stacjonarnych i mobilnych;
 • organizacje edukacyjne, które mogą sięgnąć po JetBrains jako aplikacje do nauki umiejętności programistycznych.

Narzędzia do programowania JetBrains mogą być używane na komputerach z systemem Windows, macOS oraz Linux.

jet_rubymine_3

Co wyróżnia programy JetBrains?

Wszystkie programy JetBrains wyróżnia intuicyjny interfejs oraz rozbudowane możliwości. Zaimplementowanie nowoczesnych rozwiązań, np. AI, pozwala na tworzenie lepszego oprogramowania w krótszym czasie. W ofercie producenta znajduje się aż 18 różnych IDE dopasowanych do konkretnych języków programowania i uwzględniających powiązany z nimi stack technologiczny.

Konfiguracja aplikacji nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Sam producent rekomenduje rozwiązania jako out-of-the-box, gotowe do zastosowania bezpośrednio po zainstalowaniu na dysku.

Warto wspomnieć, że wszystkie IDE od JetBrains zostały zbudowane na podstawie jednej platformy. Jeśli opanujesz jedno z nich i nauczysz się z jego pomocą tworzyć aplikacje, kolejne opanujesz z łatwością.

Najważniejsze zalety aplikacji JetBrains

Choć na pierwszy rzut oka programy JetBrains przypominają zwykły edytor tekstu, zostały wyposażone w wiele ułatwień w codziennej pracy developerów. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

 • Zaawansowana analiza kodu źródłowego i debugowanie;
 • refaktoring kodu, czyli jego przekształcenie w prostszą i łatwiejszą do utrzymania postać;
 • rozbudowane narzędzia wyszukiwania przyspieszające pracę nad dużymi projektami;
 • asystent AI wspierający pracę nad kodem źródłowym;
 • możliwość zdalnego rozwijania oprogramowania;
 • dostęp do wielu różnych wtyczek, zwiększających możliwości środowiska IDE.

Dzięki wsparciu profesjonalnego IDE aplikacje powstają szybciej, są wolne od błędów, a ich utrzymanie i ewentualny rozwój w przyszłości generują mniej kosztów.

Gdzie kupić programy marki JetBrains?

Zapotrzebowanie na specjalistów od różnych języków programowania stale rośnie, nic więc dziwnego, że użytkownicy poszukują sprawdzonych dystrybutorów i dostawców software’u. Jeśli szukasz profesjonalnych rozwiązań cyfrowych od JetBrains, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Soft360. Znajdziesz tam szeroki wachlarz programów, które usprawniają pracę ze środowiskiem #R, PHP, Ruby, Python, C i C++ oraz wielu innych języków powszechnie stosowanych przy tworzeniu aplikacji.

Wybierając zakup w Soft360 masz pewność, że program, który kupujesz, jest w pełni legalny i może być używany zgodnie z prawem. Jeśli rozważasz naukę programowania i chcesz zająć się kodowaniem, obsługa sklepu Soft360 pomoże wybrać Ci rozwiązania dopasowane do Twoich oczekiwań.

Oceń post

Dodaj komentarz