Jak dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci – akcesoria od BabyBjorn

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

dzieci

Mówi się, że nigdzie nie jest tak dobrze i bezpiecznie jak w domu, ale rodzice, którzy mają małe dzieci dobrze wiedzą, że na najmłodszych mieszkańców czyhają różne domowe zagrożenia. Jednak wciąż wielu rodziców nie stosuje żadnych zabezpieczeń by chronić dzieci przed urazami. Tylko znikomy procent używa zabezpieczeń do  gniazdek elektrycznych, osłon na kanty mebli, blokad do szuflad i innych akcesoriów, które zwiększają bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Dowiedz się, jak zadbać o ochronę dziecka i jakie akcesoria do domu  wybrać.

Co zrobić, by dom stał się bezpieczny dla dziecka?

Przede wszystkim warto pamiętać, że przestrzeń, która nam wydaje się bezpieczna dla dziecka może być zagrożeniem. Dlatego: 

 1. Chowaj przed dziećmi potencjalnie niebezpieczne, np. ostre przedmioty oraz drobne elementy, które maluch może sobie włożyć do nosa, ucha lub połknąć.
 2. Sprzęty elektroniczne nie powinny znajdować się się w zasięgu dziecka. Ukryj i zabezpiecz kable, i gniazdka elektryczne. Doskonale sprawdzą się np, zaślepki do kontaktów. 
 3. Trzymaj w niedostępnym dla dzieci miejscu środki chemiczne, nawozy do roślin i leki.
 4. Nie kupuj szkodliwych lub trujących roślin!
 5. Nie zostawiaj włączonych urządzeń elektrycznych, zwłaszcza rozgrzanego żelazka.
 6. Zabezpiecz okna i wyjście na balkon oraz kominek. Warto zainstalować bramki bezpieczeństwa przy schodach, przy kominku.
 7. Dywany i chodniki warto zabezpieczyć specjalną taśmą antypoślizgową lub matą.
 8. Zabezpiecz kanty i rogi mebli, a także parapety.
 9. Dbaj o bezpieczeństwo malca – nie zostawiaj go bez opieki w wannie napełnionej wodą.
 10. Nie sadzaj go w foteliku bez specjalnych szelek i zapięć, aby dziecko nie wypadło np. wychylając się zbyt mocno.
 11. Zamiast zostawiać go bez opieki – noś malca w specjalnym nosidełku.

Zabezpieczenia w domu – jakie akcesoria wybrać?

Jeśli chodzi o zabezpieczenia szafek, rogów mebli i kontaktów, warto wybrać akcesoria Dreambaby: firma oferuje mnóstwo wszelkiego rodzaju zabezpieczeń, dlatego z pewnością wybierzesz te, które pasują do mebli w Twoim domu. Blokada do sprzętu AGD nadaje się do większości piekarników, zmywarek, pralek itd. Firma ma też specjalne zabezpieczenia montowane na gałki szafek i wiele uchwytów szafkowych. Z kolei nakładki na narożniki Dreambaby  chronią dziecko i przed ostrymi  krawędziami  stołów, szafek, komód itp. Liderem w kwestii bezpieczeństwa dzieci jest także szwedzka firma BabyBjorn. W ofercie marki znajdziesz doskonalej jakości nosidełka, które zapewnią dziecku komfort bycia blisko Ciebie, doskonale stabilizują głowę i kręgosłup malca, a także sprawią, że masz swobodne ręce i możesz wykonywać szereg prac domowych, bez zostawiania dziecka bez opieki i bez nieustannego pilnowania go. BabyBjorn to także doskonałe i bardzo solidne naczynia dla małych dzieci: bezpieczne, stabilne, trudno je przewrócić lub zranić się ostrym kantem. Absolutnym hitem, uwielbianym przez rodziców na całym świecie są leżaczki dla dzieci BabyBjorn. Sprawdzają  się zawsze, gdy  dziecko powinno być w zasięgu wzroku rodziców. Leżak porusza się dzięki naturalnym i spontanicznym ruchom dziecka. Maluszek może w nim siedzieć i wypoczywać, lub leżeć i drzemać. Bezpieczne i miękkie zapięcie sprawia, że dziecko nie opuści leżaczka bez pomocy rodziców. Warto też zwrócić uwagę na solidne i doskonałe technicznie osłonki schodów i kominka Baby Dan. 

Oceń post

Dodaj komentarz