Porównywarka kredytów. Jak porównać propozycję?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

porównywarka

Na rynku finansowym działa ponad kilkudziesięciu pożyczkodawców, dlatego samodzielne porównanie ofert jest praktycznie niemożliwe. Z pomocą przychodzą porównywarki kredytów, gdzie specjaliści zestawiają za nas najbardziej kluczowe parametry pożyczki. Ma to nam pomóc wybrać najlepsze i najbardziej dopasowane rozwiązanie do naszych potrzeb. Z porównywarek warto korzystać, ponieważ różnice w ofertach mogą być duże. Sprawdź, jak porównać propozycje za pomocą porównywarki kredytów.

Porównywarka kredytów. Jak porównać propozycje?

Decyzja o tym, że chcemy skorzystać z dodatkowych środków to pierwszy etap w procesie wnioskowania o pożyczkę. Na samym początku wybieramy kwotę, o jaką będziemy wnioskować oraz termin, w którym zwrócimy gotówkę. Kiedy wiemy już, ile chcemy pożyczyć, to kolejnym krokiem będzie wybór oferty. Zadanie to wcale nie jest proste, ponieważ wybór ofert jest naprawdę szeroki. Możemy wybrać ofertę kredytową w jednym z banków lub skorzystać z pożyczki w firmie pożyczkowej. Ta druga opcja będzie wymagała zdecydowanie mniej formalności, bo cały proces przeprowadzany jest online. Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na samo oświadczenie, czyli nie ma konieczności, aby dostarczać dokumenty potwierdzające dochód. Nie musimy mieć zatem zaświadczenia od pracodawcy ani przedstawiać wyciągów z konta. Mamy więc do wyboru oferty od ponad kilkudziesięciu pożyczkodawców działających w różnych sektorach. Samodzielne porównanie tych propozycji nie jest możliwe. Z pomocą przychodzą rankingi udostępniane na stronach internetowych, które przygotowywane są przez specjalistów. Jest to najszybsza i najbardziej skuteczna metoda, która zestawia oferty według kluczowych parametrów. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na:

  • wysokość prowizji za udzielenie kredytu,
  • oprocentowanie kredytu,
  • RRSO, czyli całkowity koszt kredytu,
  • wysokość miesięcznej raty,
  • termin spłaty zobowiązania,
  • konieczność zakupu dodatkowych usług, np. karty kredytowej, ubezpieczenia.

Porównywarka kredytów. Kto może skorzystać?

Z porównywarki kredytów może skorzystać każda pełnoletnia osoba, która ma polskie obywatelstwo oraz miejsce zamieszkania na terenie kraju. Za jej pomocą możesz złożyć od razu zapytanie o kredyt. Pożyczki pozabankowe dostępne są dla szerszego grona odbiorców, ponieważ w odróżnieniu od ofert bankowych, o takie zobowiązanie mogą starać się osoby z niską zdolnością kredytową lub mające zadłużenia. Opcje te dostępne są nawet dla posiadających komornika na koncie. Z rankingów kredytów i porównywarek może zatem skorzystać każdy niezależnie od sytuacji finansowej, w jakiej się znajduje.

Czy porównywarki kredytów są płatne?

Korzystanie z porównywarki jest całkowicie bezpłatne. Nie jest również w żaden sposób zobowiązujące do potencjalnego klienta do zawarcia umowy pożyczki. Propozycje z porównywarki są jedynie ofertą wstępną. To klient zdecyduje, czy złożyć wniosek w danej instytucji. Wiążące dla obu stron jest dopiero podpisanie umowy kredytowej bądź zaakceptowanie jej w formie elektronicznej. Zanim jednak tak się stanie instytucja, w której wnioskujemy o kredyt, czy pożyczkę musi wydać pozytywną decyzję na temat jej przyznania.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt?

Odpowiedź na pytanie o to, czy lepiej wziąć kredyt, czy pożyczkę, tak naprawdę uzależniona jest od celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki. Zakup mieszkania lepiej sfinalizować za pomocą kredytu hipotecznego. Dzięki temu uzyskamy odpowiednią kwotę, której spłatę możemy rozłożyć nawet na kilkadziesiąt lat. Niespodziewane wydatki, które wymagają szybkiego zastrzyku gotówki to domena sektora pozabankowego, gdzie proces udzielania pożyczki uproszczony jest do zbędnego minimum. Zanim wybierzesz ofertę porównaj jej kluczowe parametry w porównywarce, dzięki temu lepiej dopasujesz ofertę do własnych potrzeb. 

Oceń post

Dodaj komentarz