Global sourcing – skuteczne oszczędzanie dzięki odpowiedniej organizacji

Artykuł zewnętrzny

global

Global sourcing to sposób pozyskiwania zaopatrzenia taniej, szybciej i oszczędniej. Dzięki niemu tworzy się łańcuch dostaw, który jest w pełni zoptymalizowany i konkurencyjny. Bez niego ciężko obecnie utrzymać się na rynku. Jak jednak działa global sourcing i jakie korzyści przynosi?

Global sourcing – główne założenie

Global sourcing to specjalna strategia zaopatrzeniowa dotycząca zarówno usług, jak i produktów. W jej przypadku chodzi o zdobycie jak największej liczby dóbr, w sposób tani i efektowny. Global sourcing zgodnie ze swoją nazwą, łączy się z pozyskiwaniem dóbr i usług z całego rynku globalnego. W ten sposób podnosi się efektywność zdobywania zaopatrzenia, a zmniejsza się jego koszty i oczekiwanie na dane dobro. Głównym założeniem global sourcingu jest obniżenie kosztów produkcji. Nie ma to jednak wpływu na zachowanie jakości. Mimo zmniejszonych kosztów jakość dalej pozostaje na wysokim poziomie.

Wszystkie najważniejsze informacje o global sourcingu znajdują się na stronie https://optibuy.com/global-sourcing/. Dostępne są tam szczegółowe fakty dotyczące cen, jakości i sposobu działania tej strategii zaopatrzeniowej.

Global sourcing – sposób działania

Aby global sourcing działał zgodnie ze wszelkimi swoimi założeniami, należy skorzystać z oferty ekspertów. Ta strategia to nie tylko przeszukiwanie różnych produktów i usług na całym świecie, w celu znalezienia tańszego produktu. Pod uwagę należy wziąć wiele różnych czynników. Poza ceną ważne są takie elementy jak: jakoś dóbr, wydajność dostawców, koszty dostawy, szybkość dostawy, zgodność z przepisami handlowymi i audyt.

Eksperci tacy jak OPTIBUY tworzą sieci sprawdzonych dostawców, czy też fabryk, dzięki czemu bez problemu dopasowują zamówienia do potrzeb klientów. Dzięki takim firmom można zmniejszyć koszty zamawianych produktów, a jednocześnie ilość własnej pracy. Przerzucając ten ważny obowiązek na ekspertów, nie trzeba się niczym przejmować. OPTIBUY gwarantuje oszczędności nawet do 15%. Dodatkowo wszystkie wyniki ich pracy są transparentne i widoczne. Efektywność procesów zakupowych i dostaw zwiększa się już w pierwszych miesiącach współpracy, dzięki czemu cała firm może sprawnie i szybko się rozwijać.  

Global sourcing – wpływ na pracowników

Zmiana sposobów dostaw i wykorzystywanie do tego ekspertów czy też samodzielne wyszukiwanie dostawców międzynarodowych nie ma wpływu na zatrudnionych już pracowników. Wykorzystywanie global sourcingu to jedynie poprawa dostaw i zoptymalizowanie baz dostawców, które oddziałuje na finanse firmy.

Oceń post

Dodaj komentarz