Jak działa usługa Znajdź mój iPhone?

Artykuł zewnętrzny

iphone

Aplikacja znajdź mój iPhone to bez wątpienia niezwykle przydatna funkcja. Szczególnie dla osób, które mają problem ze znalezieniem swojego smartfona. Jak działa usługa Znajdź mój iPhone? Dziś podpowiadamy!

Co to jest usługa Znajdź mój iPhone?

Kradzież albo zgubienie telefonu to stresujące doświadczenie. Tym bardziej że smartfony nie należą do najtańszego urządzenia. Najnowsze modele potrafią kosztować tyle, co samochód. Poza tym wraz z urządzeniem traci się kontakty, zdjęcia, wideo i inne pliki. A dla wielu osób telefon jest narzędziem pracy, przez co jego brak utrudnia, a nawet i uniemożliwia wykonywanie obowiązków. Nie dość, że traci się sprzęt, to kontakty, zdjęcia. Poza tym telefon dla wielu osób jest narzędziem pracy.

Na całe szczęście marka Apple po raz kolejny wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i stworzyła niezwykle przydatną usługę Znajdź mój iPhone, która umożliwia odnalezienie zgubionego lub skradzionego urządzenia, zdalnie je zablokować, a nawet i usunąć z telefonu prywatne dane.

Znajdź mój iPhone jest częścią usługi konta iCloud, czyli tego, które zakładasz m.in. podczas konfiguracji telefonu. Konto iCloud pozwala na synchronizację informacji pomiędzy sprzętami z logo nadgryzionego jabłuszka, kupowania aplikacji w App Store czy też robienia kopii zapasowych “w chmurze”, aby nie utracić cennych danych. Usługa Znajdź mój iPhone pozwala:

 • zlokalizować urządzenie na mapie poprzez zalogowanie się do konta iCloud,
 • zdalne zdalnie odtworzyć sygnał dźwiękowy,
 • oznaczyć telefon jako utracony,
 • usunąć wszystkie dane ze zgubionego lub skradzionego iPhone’a,
 • zabezpieczyć dane poprzez blokadę aktywacji.

W sytuacji, kiedy zgubisz lub podejrzewasz kradzież iPhone’a, możesz skorzystać z usługi mój iPhone, która pomoże Ci odzyskać zagubiony sprzęt. Sprzęt zlokalizujesz, logując się w witrynie iCloud w przeglądarce internetowej albo korzystając z aplikacji lokalizator (dotyczy innego urządzenia Apple. Wystarczy, że wpiszesz swoje dane Apple ID, aby móc podjąć jedną z kilku akcji.

Jak skonfigurować usługę Znajdź mój iPhone?

Aby skorzystać z usługi Znajdź mój iPhone, musisz ją skonfigurować. Zrobisz to w kilku prostych krokach:

 1. Rozpocznij od ekranu początkowego.
 2. Stuknij Ustawienia – Twoje imię i nazwisko – iCloud. W przypadku starszej wersji systemu iOS wybierz Ustawienia – iCloud.
 3. Przewiń na dół, a następnie stuknij Znajdź mój iPhone.
 4. Aby włączyć opcje Znajdź mój iPhone, przeciągnij i wybierz Wysyłaj ostatnie położenie.

W trakcie konfiguracji może pojawić się prośba o zalogowanie się. W takiej sytuacji wprowadź identyfikator Apple ID.

Więcej dowiesz się na stronie: https://idream.pl/

Jak wyłączyć usługę Znajdź mój iPhone?

Usługę Znajdź mój iPhone możesz wyłączyć w dowolnej chwili. Wystarczy, że:

 1. Zalogujesz się w usłudze iCloud za pomocą swojego konta Apple ID.
 2. Przejdziesz do aplikacji Znajdź mój iPhone i wybierzesz Wszystkie urządzenia. Otworzy się wtedy lista wszystkich sprzętów, które połączone są z kontem. Zaznacz urządzenie, które chcesz usunąć.
 3. Klikniesz opcję Usuń z konta.

Wyłączenie usługi dokonasz zarówno z poziomu telefonu, jak i z przeglądarki. Wystarczy, że zalogujesz się na stronie iCloud.com.

Oceń post

Dodaj komentarz