Jak rozparować i zresetować Apple Watcha?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak rozparować i zresetować apple watch

Zapewne istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć rozparować zegarek Apple Watch. Niezależnie od tego, czy chcesz go sprzedać, naprawić jakiś problem, czy po prostu chcesz odświeżyć urządzenie i zwolnić trochę pamięci wewnętrznej, zawsze będzie to ten sam proces. Niniejszy artykuł opisuje krok po kroku jak rozparować i zresetować Apple Watch. 

Zanim przystąpisz do tej czynności ostrzegamy, że jeśli wykonasz poniższe instrukcje, wszystkie dane z zegarka zostaną usunięte. Apple wykona kopię zapasową Twojego zegarka przed zresetowaniem go, ale możesz zrobić to ręcznie wcześniej dmuchając na zimne.

Dodatkowo, jeśli masz zegarek Apple Watch z LTE, wykonanie poniższych czynności spowoduje zerwanie tego łącza, a jeśli chcesz go ponownie połączyć, musisz to zrobić za pośrednictwem operatora. 


Rozparuj i zresetuj zegarek Apple Watch z iPhone’a

To najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób rozparowania i zresetowania zegarka Apple Watch. Jeśli masz iPhone’a, z którym sparowałeś zegarek, procedura będzie banalnie prosta.

  1. Wejdź do aplikacji Watch na telefonie, 
  2. Wybierz swój zegarek. 
  3. Kliknij w pomarańczową ikonę w kształcie kółka z literą „i” w środku. 
  4. W kolejnym menu wybierz opcję “Rozparuj Apple Watch”. Opcja będzie w jasnoczerwonym kolorze poniżej wszystkich innych opcji.
  5. Potwierdź utratę wszystkich danych po zresetowaniu urządzenia przyciskając “Rozparuj Apple Watch”.
  6. Podaj hasło Apple ID, aby móc kontynuować.

Odtąd Twój Apple Watch i iPhone zaczną się rozłączać, co może zająć do 10 minut, w zależności od ilości danych na zegarku.

Nie zawsze trwa to długo, więc trzymaj zegarek w pobliżu telefonu podczas całego procesu. Zdążysz jednak zaparzyć herbatę lub wykonać kilka prac domowych. Kiedy wrócisz, zegarek Apple Watch powinien usunąć wszystkie dane, a urządzenia zostać rozparowane. Teraz będziesz mógł ponownie skonfigurować Apple Watch za pomocą nowego konta, a także możesz go teraz bezpiecznie sprzedać lub oddać.

Czasami może się okazać, że zegarek nie został całkowicie zresetowany, mimo że odłączył się od telefonu, a jeśli tak jest, postępuj zgodnie z instrukcjami w sekcji poniżej.


Wymaż dane Apple Watch

Aby to zrobić, wykonaj poniższą instrukcję:

  1. Przejdź do aplikacji Ustawienia na swoim Apple Watch, dotykając szarej ikony koła zębatego.
  2. Przejdziesz do “Ogólne” > “Resetuj”, 
  3. Wybierz opcję “Wymaż całą zawartość i ustawienia”. Jeśli masz zegarek Apple Watch z dołączonym planem komórkowym, możesz zachować połączenie z planem lub go rozłączyć.
  4. Po następnym naciśnięciu “Wymaż wszystko”, usuniesz wszystkie dane, a zegarek Apple Watch zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych. Nie spowoduje to usunięcia sparowania zegarka Apple Watch z Twoim kontem!

Teraz możesz ponownie skonfigurować zegarek Apple Watch lub przekazać go komuś innemu, nie martwiąc się, że zobaczy, co masz na zegarku.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz