Technologia

Jak zastrzec numer w Play?

Nie zawsze chcemy, aby odbiorca naszego połączenia widział nasz numer telefonu, dlatego też opisujemy sposoby jak zastrzec numer w Play. Zastrzeganie numeru telefonu jest bardzo proste i szybkie, można zrobić to jednorazowo lub na stałe. Wybór należy do Was.


Jak zastrzec numer w Play jednorazowo?

Jest to niezwykle prosty sposób zastrzegania numeru w Play poprzez wpisanie kodu #31# przed numerem telefonu odbiorcy. Przykład:

  • Numer telefonu odbiorcy: 501501501
  • Odbiorca: 501501501 nie zobaczy naszego numeru telefonu poprzez wpisanie na telefonie konfiguracji #31#501501501 

Jednorazowe zastrzeżenie telefonu spowoduje, iż odbiorca połączenia nie zobaczy naszego numeru telefonu, będzie się on wyświetlać jako „numer prywatny” lub „numer zastrzeżony”. Nie ma znaczenia czy dana osoba ma Wasz numer telefonu w swojej książce telefonicznej.


Stałe zastrzeganie numeru w Play

W przeciwieństwie do jednorazowego zastrzeżenia numeru Play dla danego połączenia. Mamy możliwość zablokowania numeru dla wszystkich połączeń wychodzących (poza połączeniami alarmowymi). Usługa ta nazywana jest usługą CLIR (Calling Line Identification Restriction), którą możemy aktywować na trzy sposoby:

  • dzwoniąc na infolinię operatora tel. 601 102 601 
  • logując się do Plus Online, gdzie w zakładce „Zarządzaj usługami” należy wybrać „Wszystkie” lub „Tylko włączone”. Z kategorii „Pozostałe usługi” należy wybrać „Zastrzeżenie prezentacji własnego numeru (CLIR) i nacisnąć „Zmień”, następnie po sprawdzeniu wszystkich danych kliknąć „Potwierdzam”
  • poprzez wysłanie SMS na bezpłatny numer 2601 o treści „dodaj PLUSKOD5 CLIR”. W tym przypadku możemy również zablokować na stałe konkretny numer telefonu np. 501501501 poprzez wysłanie sms na numer 2601 o treści „dodaj 501501501 PLUSKOD5 CLIR”. 

Jak dezaktywować usługę CLIR?

Aby dezaktywować usługę CLIR postępujemy analogicznie jak powyżej lub wysyłamy SMS na numer 2601 o treści:

  • usuń PLUSKOD5 CLIR 
  • usuń 501501501 PLUSKOD5 CLIR 
4.7/5 - (8 votes)

Mikołaj Mikiciuk

Absolwent kierunków Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie Marketingiem oraz Innowacyjne Zarządzanie Marką na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się rozwojem małych i średnich firm opracowując i wprowadzając nowe strategie marketingowe oraz sprzedażowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wyłącz Adblocka, daj zarobić ;(

Udostępniamy wartościowe informacje kompletnie za darmo. Prosimy Cię jednak o wyłączenie Adblocka, a obiecujemy, że reklamy nie naruszą Twojej prywatności ani komfortu przeglądania strony.