Jak się pozbyć cellulitu?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

cellulit

Cellulit wodny – czym jest i sposoby walki z nim.

Cellulit wodny to nic innego jak gromadzenie się wody w tkankach skóry. Przyczynami takiego stanu rzeczy są najczęściej zaburzenie krążenia krwi i limfy, zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie. Najbardziej narażone na ten typ cellulitu są młode, szczupłe kobiety zażywające tabletki antykoncepcyjne. Dlaczego tak się dzieje? Tabletki antykoncepcyjne zatrzymują wodę w organizmie co skutkuje występowaniem niechcianego cellulitu wodnego. Kolejną przyczyną powstawania zmian na udach, brzuchu i pośladkach może być stosowanie niewłaściwej diety. Warto jest zwrócić uwagę na fakt, czy w naszej kuchni nie używamy zbyt dużo soli. Sól zatrzymuje wodę w organizmie człowieka, co prowadzi do zaburzeń związanych z krążeniem, a w następstwie powoduje pojawienie się właśnie cellulitu wodnego. Pocieszeniem może okazać się to, że walka cellulitem wodnym jest łatwiejsza niż z cellulitem tłuszczowym. Aby się go jednak pozbyć na początek należy pomyśleć o wyeliminowaniu obrzęków, a nie komórek tłuszczowych.

Cellulit wodny i sposoby walki z nim.

Posiadając wiedzę na temat tego, jak powstaje cellulit możemy śmiało podjąć z nim walkę. Pierwszym i najprostszym sposobem na pozbycie się cellulitu wodnego jest rezygnacja z antykoncepcji lub zmiana metody antykoncepcyjnej, przykładowo z tabletek na plastry, które mają porównywalną skuteczność, a nie przyczyniają się do powstawania pomarańczowej skórki. Jeżeli pierwszy sposób nie wchodzi w grę, spróbujcie zastosować drugi – dietę. Odpowiednia dieta również może pomóc zwalczyć niechciany cellulit – należy ograniczyć produkty, które zatrzymują wodę w organizmie człowieka takie jak: sól czy ryż. Trzecim sposobem walki i zapobiegania powstawaniu cellulitu jest rezygnacja z butów na wysokim obcasie, jak również rezygnacja z obcisłych ubrań.

Masaż.

Masaże poprawiają krążenie krwi i limfy, rozluźniają i rozgrzewają tkankę łączną, a to wszystko prowadzi do wspomagania w usuwaniu toksyn z organizmu. To dlatego po masażu skóra ma ładny koloryt i przede wszystkim jest gładka. Podczas każdej kąpieli nie zapominaj o masażu kolistymi ruchami szorstka gąbką miejsc dotkniętych cellulitem. Ciepła woda sprawi, że przyspieszy Twoje mikrokrążenie, a dodatkowo skóra rozgrzeje się. Taka forma walki z pomarańczową skórką to również znakomity peeling, po wykonaniu którego Twoja skóra znacznie lepiej wchłonie kosmetyki na cellulit. Pod koniec kąpieli zafunduj swojemu ciału naprzemienny prysznic raz ciepłą raz zimną wodą.

Dieta.

Dlaczego dieta jest tak bardzo istotna w kuracji antycellulitowej? Odpowiedź jest prosta. Wahania wagi, nadwaga lub szybka utrata dotychczasowej wagi prowadzi do wzrostu komórek tłuszczowych oraz utraty jędrności skóry. Odpowiednio zbilansowana dieta ma za zadanie pobudzić przemianę materii, usprawnić spalanie tłuszczu, ułatwić oczyszczenie tkanek z toksyn i nadmiaru wody. Jedz zdrowo, unikaj słodyczy, białego pieczywa i tłuszczów zwierzęcych, soli oraz kawy.

Ćwiczenia.

Jak wiadomo każdy rodzaj ćwiczeń fizycznych pozwala spalić zbędną tkankę tłuszczową czy wspomaga przyspieszenie przemiany materii. Prowadząc walkę z cellulitem możemy wspomóc się odpowiednimi ćwiczeniami na kolejne partie ciała. Jeżeli chcesz się pozbyć pomarańczowej skórki z ud i pośladków wykonuj przysiady, przysiady z piłką między kolanami czy wymachy nóg do tyłu, do przodu i w bok. Gdy masz cellulit na brzuchu ćwicz brzuszki, nożyce, a nawet wykorzystaj zabawę z dzieciństwa i kręć hula-hop. Wykonując pompki oraz unoszenia rąk z obciążeniem w bok, nad głowę i do tyłu wspomożesz walkę z cellulitem na ramionach.

Kosmetyki.

Zapewne w Twojej łazience jest mnóstwo balsamów, kremów czy serum antycellulitowych, których zadaniem jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, podnoszenie temperatury skóry, ułatwienie w rozbijaniu komórek tłuszczowych oraz pobudzanie metabolizmu w dolnych warstwach skóry. Preparaty te są jednym z elementów całej kuracji, a ich działanie będzie jeszcze bardziej skuteczne po masażu miejsc objętych cellulitem.

Wszystkim kobietom podejmującym walkę z cellulitem czy to wodnym czy tłuszczowym życzymy sukcesów i pięknego, jędrnego ciała!

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz