Jak sprawdzić numer w Play? – 6 skutecznych sposobów

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

W dzisiejszych czasach, kiedy większość informacji przechowujemy w pamięci naszych urządzeń, zapamiętanie własnego numeru telefonu może stanowić wyzwanie dla wielu osób. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić numer telefonu w Play, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule przedstawimy Ci 6 skutecznych sposobów, które pozwolą Ci w prosty sposób poznać swój numer w sieci Play.

Jak sprawdzić numer w Play: 6 skutecznych sposobów

Sprawdzenie numeru telefonu w Play jest bardzo prosta i wymaga zaledwie kilku czynności. Zebraliśmy dla Was, aż 6 skutecznych sposobów:

 1. Sprawdź swój numer za pomocą kodu USSD – najprostszym sposobem na sprawdzenie swojego numeru telefonu w Play jest skorzystanie z kodu USSD. Wystarczy otworzyć klawiaturę do wpisywania numerów i wpisać *121#, a następnie zatwierdzić zieloną słuchawkę. Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, po chwili otrzymasz komunikat zwrotny z numerem telefonu. Warto zaznaczyć, że usługa ta jest całkowicie darmowa, więc możesz bez obaw sprawdzać swój numer wiele razy. 
 2. Zainstaluj aplikację Play na swój telefon – kolejnym sposobem jest zainstalowanie aplikacji Play na swój telefon. Aplikacja ta pozwala na łatwe zarządzanie swoim kontem w sieci Play, w tym również sprawdzenie swojego numeru telefonu. Po zainstalowaniu aplikacji, wystarczy zalogować się na swoje konto i w odpowiednim miejscu znajdziesz informację o swoim numerze.
 3.  Skontaktuj się z infolinią Play – jeśli nie masz dostępu do telefonu, na którym jest zainstalowana aplikacja Play, możesz skontaktować się z infolinią Play. Zadzwoń na numer obsługiwany przez infolinię i podaj swoje dane, w tym numer karty SIM. Po krótkiej rozmowie powinieneś otrzymać informacje o numerze zarejestrowanym na tej karcie SIM.
 4. Odwiedź punkt obsługi klienta Play – jeśli wolisz osobiście skontaktować się z obsługą Play, możesz odwiedzić jeden z punktów obsługi klienta. Pracownicy Play pomogą Ci zidentyfikować Twój numer telefonu i udzielą wszelkich niezbędnych informacji.
 5. Sprawdź swoje kontakty – wiele operatorów, w tym Play, umieszcza w swoich kontaktach numer, po którego wybraniu uruchamiany jest kod USSD, który pozwala na otrzymanie informacji o swoim numerze. Sprawdź swoje kontakty i poszukaj takiego numeru. Po wybraniu go, otrzymasz informację zwrotną z numerem telefonu.
 6. Poproś znajomego o pomoc – jeśli żaden z powyższych sposobów nie działa dla Ciebie, zawsze możesz poprosić swojego znajomego o pomoc. Zadzwoń lub wyślij wiadomość do swojego znajomego i poproś go o podyktowanie swojego numeru telefonu. To prosty, ale skuteczny sposób na poznanie swojego numeru.
smartphone g1f64d4822 1280

Jak sprawdzić czy mój numer w Play jest zarejestrowany?

Aby sprawdzić, czy Twój numer w sieci Play jest zarejestrowany, istnieje kilka metod, które możesz wypróbować. W zależności od preferencji, wybierz tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Poniżej przedstawiam kilka przykładów sposobów sprawdzenia rejestracji numeru w sieci Play:

 1. Wysłanie SMS-a: Możesz wysłać SMS-a na numer krótki 111 o treści “REJESTRACJA“. Otrzymasz odpowiedź od Play, która będzie zawierać informacje o rejestracji Twojego numeru.
 2. Wykorzystaj krótki kod: wpisz kod *111*49*1# i zatwierdź zieloną słuchawką. W odpowiedzi od PLAY utrzymasz informację o tym, czy numer jest zarejestrowany lub też nie.
 3. Odwiedzenie salonu Play: Możesz odwiedzić najbliższy salon Play i poprosić pracownika o sprawdzenie rejestracji Twojego numeru. Pracownik salonu będzie w stanie uzyskać te informacje na podstawie danych Twojej karty SIM lub identyfikatora konta.

Jak sprawdzić numer w Play na telefonie z Androidem?

Jeśli jesteś w posiadaniu telefonu z system operacyjnym Android to w łatwy sposób można sprawdzić numer telefonu postępując zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Kliknij w Ustawienia.
 2. Wybierz zakładkę Informacje o telefonie/O telefonie/Informacje o urządzeniu
 3. Następnie znajdź pole Numer telefonu.
 4. Zdarzyć się może, że dojście do numeru telefonu będzie wymagało wgłębienie się w ustawienia. Wówczas w zakładce “Informacje o telefonie” nie jest widoczny numer telefonu i trzeba przejrzyj dostępne w tym miejscu zakładki, np. Wszystkie parametry. Numer telefonu może znajdować się właśnie tam.

Jak sprawdzić numer w Play na telefonie z IOS?

W przypadku kiedy posiadasz telefon z systemem operacyjnym IOS sprawdzenie numeru telefonu jest również bardzo proste, wystarczy, że postąpisz zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Kliknij w Ustawienia.
 2. Wybierz zakładkę Telefon.
 3. Znajdź pole Mój numer telefonu.

Podsumowanie – jak sprawdzić numer w Play?

Jak widzisz, sprawdzenie numeru telefonu w Play nie jest trudnym zadaniem. Możesz skorzystać z kodu USSD, zainstalować aplikację Play, skontaktować się z infolinią, odwiedzić punkt obsługi klienta, sprawdzić swoje kontakty lub poprosić znajomego o pomoc. Wybierz sposób, który dla Ciebie będzie najwygodniejszy i poznaj swój numer w sieci Play już teraz!

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz