Jak usunąć konto na Instagramie?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak usunac konto instagram

Nadszedł dzień, w którym chcesz usunąć Instagram. Może już masz dosyć tych wszystkich idealnych figur dziewczyn, mężczyzn z wyrzeźbionym “6-cio pakiem” i idealnych wakacji. Może po prostu nie widzisz sensu prowadzenia dalej swojego profilu? Zastanawiasz się jak usunąć konto na Instagramie na zawsze?

Instagram sam nawet zaczął ostatnimi czasy wprowadzać obostrzenia wobec użytkowników ograniczając im widok polubień innych osób oraz ilość czynności możliwych do wykonania (follow, like) itd. Wszystko po to, aby przeciwdziałać depresji i cyberprzemocy. 

Pamiętaj, że nie jesteśmy związani z Instagramem na zawsze, a jako, że jest to bezpłatna usługa nie musisz się martwić o ponoszenie jakichkolwiek kosztów za anulowanie. Możliwości jest kilka – istnieje możliwość tymczasowej dezaktywacji Instagrama – bez konieczności całkowitego wyłączania go z twojego życia. Możesz także skorzystać z opcji bardziej drastycznej – możemy pokazać Ci jak usunąć konto na stałe. 

Jak usunąć konto Instagram tymczasowo?

Jeśli chcesz zrobić sobie krótką przerwę od Instagrama, możesz wyłączyć konto zamiast trwale je usuwać.

Dzięki temu obserwatorzy nie będą mogli znaleźć Twojego konta, oglądać Twoich zdjęć, ani wysyłać Ci wiadomości. Oznacza to również, że pewnego dnia, kiedy zdecydujesz, że chcesz wrócić do prowadzenia swojego profilu, możesz przywrócić konto do życia. 

Aby to zrobić, musisz przejść do wersji Instagram w przeglądarce, ponieważ nie jest to możliwe w aplikacjach na iOS, ani na Androida. Przejdź do przeglądarki na telefonie, tablecie lub komputerze i zaloguj się, podając dane swojego konta.

jak usunąć instagram krok 1

jak usunąć instagram krok 2

Wyszukaj i kliknij ikonę osoby w prawym górnym rogu, potem naciśnij „Edytuj profil”. Następnie przewiń stronę w dół i naciśnij „Tymczasowo wyłącz moje konto”.

jak usunąć instagram krok 3

Niestety musisz podać powód odejścia, aby móc wyłączyć konto, ale bez obaw – nikt Cię raczej nie sprawdzi. System w ramach bezpieczeństwa poprosi Cię o hasło po raz ostatni. Po wpisaniu hasła należy jeszcze raz nacisnąć przycisk i wyłączyć swoje konto.

jak usunąć instagram krok 4

Jak ponownie włączyć wyłączone konto na Instagramie?

Skoro mówimy o tymczasowym wyłączeniu konta, to jak je włączyć z powrotem? Po dokonaniu dezaktywacji, ponowna aktywacja jest banalnie prosta. Wystarczy przejść na stronę i spróbować się ponownie zalogować, a system zapyta się o to czy chcesz reaktywować konto. Po potwierdzeniu, profil na Instagramie zostanie przywrócony do takiego stanu jak wcześniej. 

Jak usunąć konto na Instagramie na zawsze?

Jeśli tymczasowa dezaktywacja profilu nie jest wystarczająca, to możemy wytoczyć cięższe działo i usunąć go na stałe. Przypomnę jedynie, że jeśli wykonasz te czynności, to nie będzie możliwości powrotu i wszystkie dane wraz ze wszystkimi obserwującymi Cię osobami, zostaną usunięte. Nie będziesz już mieć dostępu do swoich zdjęć, ani wiadomości.

Aby trwale usunąć Instagram, musisz przejść na tę stronę. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się, aby kontynuować. Następnie należy wybrać powód, dla którego chcesz usunąć swoje konto. Teraz możesz pozbyć się konta na zawsze, jeśli naciśniesz ten przycisk, Twoje konto zniknie, więc zrób to jedynie w przypadku kiedy masz pewność.

jak usunąć konto na instagramie
Jak usunąć konto na Instagramie na zawsze?
5/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz