iPad jak zrobić zrzut ekranu?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

zrzut ekranu ipad

Czasem potrzebujesz zachować jakieś ważne informacje, do których wrócisz za jakiś czas lub chcesz zachować jakąś inspirację, albo chcesz komuś coś wysłać co aktualnie przeglądasz. Pamiętaj, że Twój iPad może Ci pomóc to wszystko zrealizować za pomocą uchwycenia ekranu. Dowiedź się więcej na temat: “iPad jak zrobić zrzut ekranu?”

Nie zawsze jednak łatwo jest zapamiętać w jaki sposób to zrobić. Szczególnie, że w zależności od modelu, może być kilka sposobów na zrobienie tzw. print screena. 

Właśnie dlatego napisaliśmy ten poradnik, aby pokazać jak zrobić zrzut ekranu w iPadzie krok po kroku. Jeśli natomiast posiadasz iPada Pro, przejdź do najniższej sekcji, gdyż sekwencja jest inna. 

iPad jak zrobić zrzut ekranu w wersji Mini i Air?

Wykonanie zrzutu ekranu na iPada, iPada Mini, iPada Air i na dowolnym modelu z tych serii, jest bardzo łatwe. Po prostu naciśnij przycisk Home tuż pod wyświetlaczem, oraz przycisk zasilania, którego używasz do włączania i wyłączania tabletu. Nie musisz przytrzymywać tych przycisków – wystarczy je nacisnąć jednocześnie, a ekran wykona animację migawki i zostanie wykonany zrzut ekranu. 

Teraz w lewym dolnym rogu ekranu zobaczysz miniaturę przechwyconego obrazu. Zdjęcie zostanie zapisane w galerii, umożliwiając dostęp do zrzutu ekranu w dowolnym momencie. Możesz kliknąć w miniaturę, a przejdziesz do podglądu zdjęcia. 

Jak zrobić zrzut ekranu na iPadzie Pro?

Wykonanie zrzutu ekranu na iPada Pro różni się nieco od robienia tego na innych iPadach. W tym modelu brak przycisku Home, który był wykorzystywany jako jeden z dwóch przycisków. 

Jeśli chcesz wykonać zrzut ekranu naciśnij przycisk zasilania i jednocześnie naciśnij także przycisk zwiększania głośności. Naciśnij oba przyciski i nie trzymaj ich , a następnie zwolnij – spowoduje to zrobienie zdjęcia ekranu, które będzie się wyświetlać jeszcze przez kilka sekund w lewym dolnym rogu jako miniatura. 

Uwaga! Jeśli przytrzymasz przyciski zbyt długo, pojawi się opcja wyłączenia iPada Pro, czego przecież nie chcesz zrobić przypadkowo! Nie zaczynaj sekwencji także od wciskania przycisków pojedynczo, ponieważ albo wyłączysz ekran albo omyłkowo zwiększysz głośność iPada.

ipad jak zrobić zrzut ekranu
5/5 - (9 votes)

Dodaj komentarz