Jak wybrać bramki do piłki nożnej w 3 krokach? Podpowiadamy!

Artykuł zewnętrzny

bramki

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów zespołowych wśród dzieci i dorosłych. By w nią grać, wystarczy grupa kilku osób, kawałek otwartej przestrzeni, piłka i oczywiście bramki. Wybór tych ostatnich zależy przede wszystkim od wieku zawodników i specyfiki miejsca. Jakie bramki do piłki nożnej sprawdzą się najlepiej? Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać je w 3 prostych krokach!

1. Bramki do piłki nożnej – wybierz sposób montażu

Bramki piłkarskie powinny być przede wszystkim dopasowane do dostępnej przestrzeni. Na tej podstawie należy dobrać nie tylko wymiary produktu, ale także sposób jego montażu. Ze względu na tę ostatnią kwestię bramki do piłki nożnej możemy podzielić na modele przeznaczone do zabetonowania, przenośne lub przejezdne. Pierwsze sprawdzą się na boiskach piłkarskich i stadionach. Drugie i trzecie z kolei mogą służyć na różnych typach nawierzchni. Bramki przenośne charakteryzuje możliwość łatwego montażu i demontażu. Tym samym nie zajmują na stałe cennej przestrzeni użytkowej. Bramki przejezdne z kolei mogą być wyposażone w kółka. Dzięki temu można je wygodnie transportować z miejsca na miejsce.

2. Zdecyduj, jaki materiał sprawdzi się najlepiej

Jedną z najważniejszych cech bramki piłkarskiej jest solidność. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materiału, z którego została wykonana. Rynek oferuje sporo możliwości w tym obszarze. Jednym z najtrwalszych dostępnych tworzyw jest zdecydowanie aluminium. Aluminiowe bramki do piłki nożnej oferuje np. e-sklep https://bramkialuminiowe.pl/. Dostępne tam propozycje wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie są też podatne na wpływ niesprzyjających warunków atmosferycznych. Bez wątpienia poradzą sobie na każdej nawierzchni. Co ważne, są zgodne z obowiązującymi normami, co potwierdzają stosowne certyfikaty.

3. Dopasuj odpowiednie wymiary

Jak wspomnieliśmy wyżej, bramka do piłki nożnej musi być dopasowana przede wszystkim do dostępnej przestrzeni. Ważny jest też wiek osób, które będą z niej korzystały. Jeżeli poszukujesz bramek, które posłużą zarówno dzieciom, jak i młodzieży czy dorosłym, to odpowiednie będą modele o wymiarach około 3×2 m. Co ważne, nie przytłaczają przestrzeni, więc możesz uwzględnić je nawet w aranżacji przydomowego ogrodu. Największe bramki piłkarskie, których szerokość przekracza 7 m, to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się na boiskach szkolnych, popularnych orlikach, a nawet na stadionach. Wybierając bramki, pamiętaj o tym, że nie powinny być ciężkie. Relatywnie lekkie modele pomagają uniknąć ewentualnych kontuzji.

Oceń post

Dodaj komentarz