Jak wybrać korzystne ubezpieczenie nieruchomości?

Artykuł zewnętrzny

ubezpieczenie domu

Inwestycja w nieruchomość wiąże się z wieloma wątpliwościami, a przede wszystkim formalnościami. Kupujący jest zobowiązany do podejmowania decyzji, z którymi niejednokrotnie spotyka się po raz pierwszy w życiu. Niezależnie od tego czy zakup inwestycji oznacza mieszkanie w niej, wynajem czy też ma służyć jako budynek gospodarczy, niezbędne jest podjęcie kroków związanych z polisą. W życiu prywatnym nie brakuje bowiem zdarzeń losowych takich jak awaria, strata czy kradzież, które wiążą się z dodatkowym obciążeniem własnego budżetu. Zabezpieczenie na wypadek tego rodzaju sytuacji, stanowią ubezpieczenia nieruchomości. W związku z zawarciem umowy z ubezpieczycielem, właściciel obiektu może liczyć na to, że wypłata odszkodowania pokryje zaistniałe szkody. Aby tak się stało, powinien jednak zwrócić uwagę na warunki zawarte w dokumencie. A zatem o czym pamiętać, decydując się na ubezpieczenie mieszkania? Jaki powinien być korzystny zakres ubezpieczenia nieruchomości?

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie domu?

Inwestor nie ma obowiązku ubezpieczenia mieszkania. Wyjątek stanowi zakup nieruchomości przez kredyt hipoteczny. Wówczas kredytobiorca musi ubezpieczyć nieruchomość w podstawowej formie. Polisę tego typu można rozszerzyć o dodatkowe elementy tak, aby obejmowała nie tylko stałe elementy oraz ubezpieczenie murów budynku, ale i np. sprzęty. Jeśli zaś kupujący całość inwestycji spłaca gotówką, ubezpieczenie nieruchomości nie jest obowiązkowe. Mimo wszystko jednak jest to spore ryzyko, biorąc pod uwagę  fakt, że szkody wyrządzone mogą być przez czynniki niezależnie od niego. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różnorodny zakres ochrony obiektów. Dlatego też warto zwrócić uwagę na poszczególne zapisy w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Dobrze jest zatem oprzeć ubezpieczenie ruchomości o indywidualne potrzeby.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie mieszkania?

Wysokość składki ubezpieczenia mieszkania jest uzależniona od zakresu ochrony. Wybierając firmę ubezpieczeniową, należy zweryfikować ofertę, tak aby mieć pewność, że obejmuje to, czym powinno się charakteryzować dopasowane ubezpieczenie mieszkaniowe. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, które elementy budynku podlegają ochronie. Podstawowe ubezpieczenie domu i mieszkania dotyczy przede wszystkim ścian oraz części stałych jak np. parkiet, instalacje czy meble w zabudowie. Za dodatkową opłatą można ten zakres oczywiście rozszerzyć o wyposażenie w tym m.in. dywany czy meble wolnostojące. Kolejny kluczowy zapis umowy ubezpieczenia domu stanowią ryzyka. Podstawowe ryzyka w przypadku zdarzeń losowych obejmują przypadki takie jak chociażby ogień, zalanie czy huragan. Wariant rozbudowany uwzględnia dodatkowo powódź, rabunek, a nawet stłuczenie elementów szklanych. Inwestor jest także zobowiązany podać ile wynosi suma ubezpieczenia. Może ją dookreślić za pomocą szeroko dostępnych narzędzi online. Warto jednak pamiętać, aby sumę ubezpieczenia dookreślić w możliwie najbardziej precyzyjny sposób. Dodatkowo dobrze jest także przyjrzeć się zawartym w umowie wykluczeniom odpowiedzialności. Mogą one bowiem spowodować brak zwrotu od ubezpieczyciela ze względu na to, że są to szkody spowodowane umyślnie przez właściciela nieruchomości.

Jak wybrać firmę od ubezpieczenia nieruchomości?

Wykupione ubezpieczenie nieruchomości powinno gwarantować inwestorowi spokój i najlepsze warunki na wypadek zdarzeń losowych. Dlatego też z ubezpieczeniem nieruchomości, dobrze jest zwrócić się do firm, oferujących korzystne warunki umowy. Od zapisów w dokumencie zależy to ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania. Wybór nie jest prosty, ponieważ na rynku funkcjonuje obecnie wielu przedsiębiorców, zajmujących się sprzedażą polis. Pomocny podczas podejmowania ostatecznej decyzji jest ranking ubezpieczenia nieruchomości na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/. Zestawienie dostępne funkcjonuje 24h/dobę, dzięki czemu niezależnie od pory dnia, można dokonać analizy ofert uwzględnionych w rankingu i wybrać najlepszą opcję.

Najlepsze ubezpieczenia mieszkania na rynku

Ranking ubezpieczenia nieruchomości jest tworzony na podstawie opinii klientów towarzystw ubezpieczeniowych. Opierając zatem indywidualny wybór na podstawie doświadczeń innych osób, właściciel mieszkania ma możliwość podjęcia najbardziej opłacalnej decyzji. Zestawienie obejmuje 8 topowych towarzystw, które udostępniają swoje oferty z cenami, uwzględniającymi 12, 24 oraz 36 miesięcy ochrony. Dodatkowo ranking pozwala użytkownikowi sprawdzić ile kosztuje ubezpieczenie domu z uwzględnieniem istotnych dla niego parametrów. Wystarczy kliknąć przycisk ‘Oblicz składkę’, aby poznać jej wysokość. Dzięki temu w kilku prostych krokach, inwestor może zakupić najbardziej korzystne ubezpieczenie mieszkania online.

ranking ubezpieczenia nieruchomości na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Inwestycja w nieruchomość wiążę się z szeregiem formalności, których musi dopełnić jej właściciel. Warto przy tym pamiętać o szczególnie istotnej kwestii, gwarantującej bezpieczeństwo i ochronę zakupionego obiektu. Ubezpieczenie domu zapewnia inwestorowi spokój i poczucie komfortu w wielu sytuacjach losowych. Nie bez znaczenia jest jednak zakres ochrony. Należy zwrócić szczególną uwagę na warunki umowy o polisę i dostosować je do własnych potrzeb.

Oceń post

Dodaj komentarz