Jak zmienić hasło na Instagramie? Albo je zresetować…

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak zmienić hasło na instagramie

Instagram, to aktualnie jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie. Umożliwia nieskończone przewijanie zdjęć z wakacji znajomych poprzez urocze zdjęcia znanych zwierzaków, po zdjęcia światowych influencerów. 

Od czasu premiery w 2010 r. Aplikacja do udostępniania zdjęć przeszła kilka zmian, między innymi dzięki przejęciu własności przez Facebooka w 2012 r. Dzięki temu ​​możesz zalogować się do aplikacji za pomocą danych logowania do Facebooka. Jeśli nie masz Facebooka, możesz zalogować się za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu, które podałeś podczas pierwszej rejestracji na Instagramie.

Niezależnie od używanej metody logowania warto regularnie zmieniać hasło, aby zapewnić bezpieczeństwo konta. Zastanawiasz się, jak zmienić hasło na Instagramie? A może zablokowano Ci dostęp do konta i musisz teraz zresetować dane logowania? Oto wszystko, co musisz zrobić, aby zmienić hasło na Instagramie. 

Jak zmienić hasło na Instagramie?

Zmiana hasła do Instagrama jest bardzo łatwa i niezależny od tego, czy używasz urządzenia z systemem iOS czy Android. Oto instrukcja:

 1. Otwórz aplikację “Instagram”
 2. Dotknij zdjęcia profilowego w prawym, dolnym rogu ekranu
 3. Dotknij ikony menu (trzy linie w prawym, górnym rogu)
 4. Kliknij “Ustawienia”
 5. Przejdź do sekcji “Bezpieczeństwo”
 6. Wybierz opcję “Hasło”
 7. Wprowadź swoje aktualne hasło, a następnie nowe hasło.

Pamiętaj! Najlepiej użyć hasła, którego nie używasz w żadnych innych aplikacjach. Nie zapomnij także o użyciu kombinacji cyfr, wielkich i małych liter oraz znaków specjalnych – uniemożliwia to przypadkowe odgadnięcie hasła. Sam Instagram zaleca użycie „kombinacji co najmniej sześciu cyfr, liter i znaków interpunkcyjnych (takich jak! I%)” w celu utworzenia silnego hasła.

 1. Wybierz opcję “Zapisz” kiedy wprowadzisz nowe hasło.

Jak zresetować hasło na Instagramie?

Zapomniane hasło do Instagrama, to nie problem. Jeśli nie masz dostępu do swojego konta, musisz je po zresetować używając połączonego konta Facebook, adresu e-mail lub numeru telefonu. Proces różni się nieco w przypadku urządzeń z systemem iOS i Android. 

Resetowanie hasła do Instagramu na Androidzie

Jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem:

 1. Otwórz aplikację Instagram,
 2. Wybierz opcję „Uzyskaj pomoc dotyczącą logowania”,
 3. Kliknij „Użyj nazwy użytkownika lub adresu e-mail”, „Wyślij wiadomość SMS” lub „Zaloguj się przez Facebook” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Resetowanie hasła do Instagramu na iOS

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem iOS:

 1. Przejdź do ekranu logowania,
 2. Wybierz opcję „Uzyskaj pomoc dotyczącą logowania”. 
 3. Wybierz preferowaną metodę resetowania danych logowania (nazwa użytkownika lub telefon) i wprowadź swoją nazwę użytkownika, adres e-mail lub numer telefonu.
 4. Dotknij przycisk “Dalej” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zresetować hasło do Instagrama.

Teraz powinieneś być w stanie wybrać zupełnie nowe hasło – nie zapomnij, aby wybrać takie, które będzie silne i trudne do odgadnięcia. 

Jeśli chcesz stworzyć naprawdę silne hasło lub skorzystać z menedżera haseł, koniecznie sprawdź nasz kolejny artykuł “Jak chronić się w Internecie w 2020 r.”  

Czym jest uwierzytelnianiem dwuskładnikowe?

Twój adres e-mail i hasło to pierwszy czynnik, który chroni Twoje konto. Włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego oznacza dodanie drugiego składnika, co utrudni niepowołanej osobie uzyskanie dostępu do Twojego konta. Często ten drugi czynnik, to wiadomość wysyłana na Twój telefon komórkowy z prośbą o zweryfikowanie próby logowania.

W przypadku Instagrama zostaniesz poproszony o wprowadzenie specjalnego kodu logowania lub potwierdzenie próby logowania – ale tylko wtedy, gdy uzyskujesz dostęp do swojego konta z urządzenia, którego wcześniej nie używasz. Niezależnie od sposobu dodatkowego zabezpieczenia, zalecamy włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jest niezwykle łatwy w konfiguracji i obsłudze, a także znacznie utrudnia intruzom dostęp do Twojego konta na Instagramie.

Jak ustawić uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie?

Jeśli chcesz dodać dodatkową formę zabezpieczeń do swojego konta na Instagramie, możesz skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Aby skorzystać z niego, wykonaj poniższą instrukcję:

 1. Przejdź do swojego profilu,
 2. Dotknij ikony menu. 
 3. Kliknij Ustawienia
 4. Przejdź do sekcji Bezpieczeństwo i przewiń w dół do uwierzytelniania dwuskładnikowego. 
 5. Wybierz opcję Rozpocznij, 
 6. Wybierz jedną z dwóch różnych metod uwierzytelniania; 

Masz wybór między otrzymaniem specjalnego kodu SMS-em, a użyciem aplikacji uwierzytelniającej innej firmy, takiej jak Google Authenticator lub Duo Mobile.

Jeśli wybierzesz trasę SMS-ów, pamiętaj, że musisz mieć potwierdzony numer telefonu komórkowego powiązany z kontem na Instagramie – jeśli tego nie zrobisz, zostaniesz poproszony o jego wprowadzenie, zanim będziesz mógł kontynuować. 

5/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz