Jak zostać kierowcą aplikacji Bolt?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

bolt

Cenisz sobie pracę związaną z kontaktem z ludźmi? Lubisz jeździć samochodem i dobrze znasz swoje miasto? Jeśli tak, to praca w roli kierowcy firmy Bolt będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz zarobić nawet 10 000 zł miesięcznie! Co bardzo ważne, możesz pracować dla Bolt i nie martwić się formalnościami. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

Bolt to jedna z najpopularniejszych aplikacji na smartfon i tablet. W Polsce firma działa od 2017 roku i od tego czasu zdobyła ogromną popularność. Dzięki Bolt klienci mogą korzystać z przejazdów osobowych oraz zamawiać do domu dania z restauracji dostępnych w ofercie aplikacji.

Bolt to nie tylko bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów, ale też szereg nowych miejsc pracy dla osób, które cenią kontakt z innymi ludźmi. Dla Bolt można pracować na cały etat albo traktować tę pracę jako dodatkową (wtedy sam wybierasz godziny pracy). Bolt nie wymaga od Ciebie wyłączności. Są rozwiązania, które pozwalają na świadczenie swoich usług dla kilku aplikacji. 

Kierowcy, którzy przeznaczają więcej czasu na pracę dla Bolt i którzy jeżdżą w dużych miastach, mogą zarobić miesięcznie nawet 10.000 złotych! Czy to nie jest motywujące? Do tego dochodzą jeszcze premie.

Chcę pracować jako kierowca Bolt! Co mam zrobić?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 • Czy lubisz jeździć samochodem także w trakcie porannych i popołudniowych godzin szczytu? Wtedy zarabia się najwięcej. 
 • Czy możesz pracować w nocy? Weekendowe noce to czas, w którym kierowcy Bolt mają wiele zamówień. 
 • Czy lubisz pracować z ludźmi? Niektórzy klienci będą oczekiwać od Ciebie rozmowy, a inni wręcz przeciwnie, będą szczęśliwi, gdy nie będą musieli z Tobą rozmawiać. Musisz dostosować się do wymagań klienta.
 • Czy jesteś osobą kulturalną? Po każdym zleceniu klienci będą oceniać Twoje zachowanie i sposób jazdy. Oceny wpływają bezpośrednio na ilość zleceń.

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, możemy przejść do wymagań. Aby pracować jako kierowca Bolt, musisz:

 • być osobą pełnoletnią;
 • posiadać prawo jazdy kategorii B;
 • mieć za sobą badania lekarskie i psychologiczne (dla kierowców);
 • okazać zaświadczenie o niekaralności;
 • posiadać smartfon albo tablet z systemem Android do obsługi aplikacji Bolt.

Niezbędne jest także narzędzie do pracy, jakim jest samochód. Jeśli zamierzasz dostarczać tylko zamówienia z restauracji, może to być dowolne auto. Jeśli jednak chcesz być kierowcą Bolt i wozić pasażerów, Twój samochód musi spełnić szereg wymagań. Auto musi mieć minimum 4 miejsca siedzące (im wygodniejsze, tym lepiej) oraz podświetlaną lampę na dachu. Bolt wymaga, aby samochód do pracy był wyprodukowany po 2001 roku. Jeśli zamierzasz przyjmować płatności gotówką, a nie tylko płatności online, obowiązkowa będzie też kasa fiskalna.

Aby rozpocząć współpracę z Bolt, należy zarejestrować się na stronie firmy Bolt i pobrać specjalną aplikację. Rejestracja nowego pracownika trwa kilka minut, a aktywacja konta kierowcy do dwóch dni. Konto zostaje aktywowane po pozytywnej weryfikacji przesłanych dokumentów.

Aplikacja Bolt służy do odbierania zleceń od klientów i do rozliczania się z nimi oraz z firmą za pomocą płatności online.

Jak wygląda praca kierowcy Bolt?

Praca dla Bolt jest prosta. Otrzymujesz zgłoszenie poprzez aplikację, odbierasz klienta z określonego miejsca i przewozisz go tam, gdzie sobie życzy. Za wykonane zlecenie otrzymujesz wynagrodzenie – online lub gotówką (jeśli masz kasę fiskalną).

W dużych miastach, w godzinach szczytu, kierowca jest w stanie zarobić nawet 60 zł / godzinę!

Pamiętaj o tym, że Bolt pobiera 25% Twoich zarobków. To opłata za możliwość korzystania z aplikacji. To oczywiście nie wszystkie koszty. Musisz pamiętać o podatkach, księgowości, kosztach paliwa i serwisowania samochodu… ale bez obaw! Dzięki współpracy z partnerem rozliczeniowym Eternis nie tylko nie musisz martwić się o sprawy formalne, ale również możesz liczyć na to, że wszelkie możliwe koszty z Twojej strony zostaną zoptymalizowane i zmniejszone do minimum. Eternis dba, aby jak najwięcej zostało w  kieszeni kierowcy. Możesz liczyć na zwrot pieniędzy za faktury, karty flotowe z rabatami do 20 gr/l… i nie tylko!

kierowca bolt

Chcę pracować jako kierowca Bolt – jaką formę zatrudnienia i opodatkowania mam wybrać?

Osoba, która chce pracować jako kierowca Bolt, ma do wyboru dwie formy zatrudnienia:

 1. Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. W tym przypadku musisz zarejestrować firmę, wybrać biuro podatkowe, które będzie obsługiwać Twoje dokumenty i opłacać co miesiąc składki na ZUS oraz podatki. Musisz również wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie formę opodatkowania. Niezbędne jest także pozyskanie licencji na przewożenie osób samochodem-taksówką.
 2. Zatrudnienie się u partnera flotowego, polecanego przez Bolt. W tej sytuacji rolę pracodawcy pełni partner flotowy. Jednym z polecanych partnerów jest firma Eternis. Na czym polega współpraca z partnerem flotowym? Partner flotowy, w tym przypadku Eternis, zatrudnia kierowcę na umowę zlecenie i zajmuje się prowadzeniem całej księgowości. W zamian za to pobiera opłatę w wysokości 30 zł miesięcznie. To najkorzystniejsza forma pracy dla Bolt, albowiem kierowca nie musi płacić wysokich składek ZUS.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Bolt nie wymaga wyłączności. Dlatego kierowca, celem zwiększenia zarobków, może pracować dla kilku aplikacji. Może np. jeździć dla Bolt i równocześnie rozwozić jedzenie dla innej firmy. Eternis oferuje kompleksowe rozliczenie z kilku aplikacji (m.in. Uber, Glovo, Free Now).

ile się zarabia w bolt

Chcę pracować jako kierowca Bolt, ale nie mam samochodu

Nie da się ukryć – pasażerowie chcą być wożeni wygodnymi i bezpiecznymi autami. Nie musi to być limuzyna najwyższej klasy, ale dobrze, jeśli jest to przynajmniej auto klasy kompakt.

Co można zrobić w sytuacji, w której nie masz auta albo Twoje auto nie spełnia wymagań Bolt (zostało wyprodukowane przed 2001 rokiem, jest za małe itd.)?

Jeśli chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą, możesz pozyskać narzędzie pracy (samochód) na kredyt albo w formie leasingu. W przypadku kredytu musisz spłacić cały samochód i będzie on Twoją własnością. Sam musisz dbać o stan techniczny pojazdu po zakończonej gwarancji. W przypadku leasingu możesz wypożyczyć pojazd na okres od 2 do 6 lat – nie musisz wykupić auta na własność. Po zakończonym okresie leasingu oddajesz je leasingodawcy. Zaletą tej opcji jest fakt, że połowę kwoty za ratę leasingu możesz odliczyć od podstawy opodatkowania. Jeśli wybierzesz opcję full service leasing, obejmie ona wymianę opon i usuwanie wszystkich awarii (musisz liczyć się wtedy z wyższymi ratami miesięcznymi). Sprawdź dokładnie, co zawiera umowa leasingu przed jej podpisaniem. Porównaj umowy w kilku firmach oraz oferty leasingu na konkretne modele.

Jeśli decydujesz się na współpracę z partnerem flotowym (np. z Eternis), możesz wypożyczyć pojazd w niskiej cenie, płacąc miesięczne raty (będą one automatycznie potrącane przez Eternis). W ramach tej usługi możesz korzystać z wyspecjalizowanego serwisowania, zniżek na wymianę opon oraz na paliwo. Auto będzie w pełni gotowe do pracy w roli taksówki – wyposażone w lampę na dach oraz taksometr.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zarobków w firmie Bolt, specyfiki pracy i sposobów rozliczeń podatkowych znajdziesz tutaj: https://eternis.pl/ile-zarabia-kierowca-bolt/.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz