Jak zrobić numer prywatny / zastrzeżony? iPhone i Android

Mikołaj Mikiciuk

jak zrobić numer prywatny

Powodów, dla których chcesz ukryć swój numer podczas wykonywania rozmowy może być wiele. Możesz zrobić komuś dowcip lub niespodziankę, dzwoniąc z ukrytego numeru do osoby, z którą dawno nie rozmawiałeś lub po prostu nie chcesz, aby osoba, do której dzwonisz, znała Twój numer. Nie musisz zastrzegać numeru na stałe, możesz wykonać pojedyncze połączenie i zrobić numer prywatny. Musisz jednak znać konsekwencje takiego działania. Zapraszamy do artykułu pt. ”Jak zrobić numer prywatny / zastrzeżony? iPhone i Android”, a dowiesz się jak zastrzec numer na urządzeniach z Androidem oraz iPhone.

Jak zrobić numer prywatny dla jednej rozmowy? 

Pierwszym sposobem na zastrzeżenie numeru dla wykonywanej rozmowy jest skorzystanie z szybkiego kodu, który oferowany jest przez każdego operatora w Polsce. Ten sposób będzie działać także niezależnie od posiadanego urządzenia. 

Jak zastrzec numer dla jednej rozmowy?

 • Przed wpisywanym numerem telefonu wpisz kod #31#[numer telefonu], np: #31#500500500, a następnie wykonaj rozmowę. 
 • Jeśli znajdujesz się za granicą i korzystasz z innych operatorów, spróbuj poniższe kombinacje:
 • *67, dla telefonów komórkowych Północnej Ameryki oraz numerów stacjonarnych w Kanadzie,
 • *671, dla połączeń międzynarodowych,
 • #31#, dla większości krajów europejskich oraz południowej Ameryki,
 • 141, dla telefonów w Wielkiej Brytanii.

Jak zastrzec swój numer za pomocą ustawień telefonu?

Każdy smartfon, niezależnie od producenta, zapewnia możliwość ustawienia numeru prywatnego. Natomiast różnić się będzie proces, w zależności od marki oraz wersji systemu operacyjnego. Przynajmniej tak będzie do czasu wejścia Verizon dla rynek Polski, ponieważ telefony używają opcji konta zamiast ustawień telefonu. 

Jak ustawić numer prywatny na iPhone?

iPhone ma wbudowaną opcję ukrywania numeru telefonu w swoich ustawieniach połączeń. Jeśli planujesz wykonać większą ilość połączeń z zastrzeżonym numerem, wpisywanie kodu za każdym razem jest nieco uciążliwe. Możesz jednak włączyć jedną opcję i zapomnieć o wpisywaniu kodu! Oto, co musisz zrobić:

zastrzeganie numeru
 1. Przejdź do „Ustawienia” na swoim iPhonie,
 2. Przewiń w dół i wybierz opcję „Telefon”,
 3. Wybierz „Pokaż moje ID wywołującego”,
 4. Przesuń suwak w lewo, aby ukryć swój identyfikator.

Po wykonaniu powyższych kroków Twój numer telefonu będzie domyślnie prywatny. Możesz jednak napotkać tutaj problem, w przypadku kiedy nie posiadasz najnowszego oprogramowania. Po aktualizacji suwak przestał być nieco wyszarzony i stał się możliwym do przesunięcia. 

Jak ustawić numer prywatny na Androidzie?

Nie tylko iPhone’y mają tak łatwo. Urządzenia z Androidem zapewniają również opcję umożliwiającą pokazywanie lub chowanie numeru telefonu, a przynajmniej większość modeli aktualnie używanych. Warto nadmienić, iż proces ten będzie wyglądać nieco inaczej w przypadku telefonów Samsunga ze względu na inne menu niż standardowe telefony z Androidem, choć różnice te nie są ogromne. Wykonaj poniższe czynności, aby na stałe zrobić numer prywatny na urządzeniu z Androidem: 

jak zrobić numer prywatny android
 1. Przejdź do aplikacji „Telefon” na telefonie z Androidem,
 2. Kliknij w “Menu”, czyli trzy pionowe kropeczki,
 3. Wybierz „Ustawienia”,
jak zastrzec numer android
 1. Zjedź nieco niżej i wybierz „Usługi dodatkowe”,
 2. Następnie “Pokaż identyfikator rozmówcy”,
 3. Wybierz opcję “Ukryj numer”.

Jeśli chcesz ponownie upublicznić swój numer telefonu, wykonaj te same kroki, a następnie wyłącz opcję „Ukryj numer”. Natomiast, jeśli Twój odbiorca nie odbiera telefonu, możesz wpisać kod „*82”, a następnie wpisać numer telefonu odbiorcy, aby wykonać połączenie z pokazaniem swojego numeru. 

Poproś operatora o zastrzeżenie numeru

Kolejnym sposobem jest ukrycie numeru dzwoniącego poprzez skorzystanie z usług operatora. Wszyscy główni dostawcy usług oferują tę opcję – Plus, Play, Orange, T-Mobile, Heyah, czy Nju Mobile. Niezależnie od operatora, możesz zadzwonić na infolinię i poprosić o zastrzeżenie numeru. Możesz także sprawdzić ich oficjalne strony internetowe w celu uzyskania informacji oraz krótkich kodów, które umożliwią zastrzeżenie numeru kilkoma kliknięciami. Sprawdź, jak zastrzec numer w Play.

Zazwyczaj usługodawcy nie pobierają opłat za ukrycie numeru. Możesz włączyć tę funkcję na stałe, określony czas lub jednorazowo. Pamiętaj, że po zastrzeżeniu numeru na stałe, możesz wyświetlić swój numer telefonu odbiorcy, wpisując “*82” przed numerem telefonu.  

Skorzystaj z aplikacji Google Voice lub innej

Aplikacje takie jak Google Voice, Burner, Hushed są programami wykorzystującymi Internet do wykonywania połączeń. Dzięki temu możesz korzystać z wykonywania połączeń z użyciem innego numeru telefonu niż Twój, a w razie potrzeby go ukryć. Już podczas próby wykonania pierwszego połączenia zostaniesz poproszony o wybranie numeru, który chcesz używać do rozmów. Aplikacje tego typu są dostępne zarówno na iOS jak i Android.  

Jak zrobić numer prywatny w Google Voice? – Niedostępne aktualnie dla lokalizacji “Polska”.

 • Otwórz aplikację Google Voice,
 • Wejdź do menu, klikając w ikonę w lewym górnym rogu,
 • Kliknij “Ustawienia”,
 • Przejdź do sekcji “Połączenia”,
 • Dotknij przełącznika przy „Anonimowy identyfikator dzwoniącego”. 

Na co zwrócić uwagę ukrywając swój numer?

Osobiście znam wiele osób, które nie odbierają połączeń od zastrzeżonych numer. Nic dziwnego, zazwyczaj rozmowy tego typu nie są niczym przyjemnym, a wręcz przeciwnie. Najczęściej z nich korzystają osoby, które mają coś do ukrycia lub oferują jakieś usługi/produkty. Korzystając więc z tej opcji, musisz być świadomy tego, że niektórzy nie odbiorą takiego połączenia. Mało tego, mogą mieć ustawioną opcję automatycznego odrzucania takich połączeń.

Ponadto, warto wspomnieć, że nie możesz ukryć swojego numeru dzwoniąc pod numery alarmowe typu 911, 999, 998,997 itd. 

Istnieją także specjalne aplikacje, które pokazują Twój numer pomimo faktu, iż jest on zastrzeżony. 

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz