Jaką ładowarkę do telefonu wybrać?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

jaką ładowarkę do telefonu wybrać

Telefon, a co za tym idzie, ładowarka to obecnie przedmiot, który posiada prawie każdy. Często mamy nawet po kilka sztuk ładowarek – inną dla każdego urządzenia. W ofertach sklepów można znaleźć różne rodzaje tego akcesorium (sieciowe, bezprzewodowe, indukcyjne…) o innych typach wpięcia. Nieraz wybór odpowiedniej ładowarki nie jest prostym zadaniem, dlatego w poniższym wpisie podpowiadamy, na co zwracać uwagę decydując się na zakup ładowarki.

Na co zwrócić uwagę kupując ładowarkę do telefonu?

Na przykładzie urządzeń, jakimi są ładowarki do telefonów w sklepie TopBuy, określimy, na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu ładowarki w oparciu o ich cztery rodzaje: sieciowe, bezprzewodowe, indukcyjne i samochodowe.

Aby wybrać idealną dla siebie ładowarkę, zwróć uwagę na takie rzeczy, jak:

  • jakość (może interesują Cię produkty konkretnego producenta?),
  • natężenie prądu / napięcie ładowania (od tych cech zależy nie tylko bezpieczeństwo urządzenia, ale i Twoje!),
  • liczba wejść USB (może chcesz ładować więcej niż jedno urządzenie na raz?),
  • odpinany kabel USB,
  • typ złącza,
  • opcjonalny wyświetlacz,
  • czas ładowania,
  • możliwość ładowania indukcyjnego.

Ładowarki sieciowe

Są one z pewnością jednym z najpopularniejszych rodzajów ładowarek – odznaczają się wysokim bezpieczeństwem. Dodatkowo ładowarka typu quick charge zapewnia szybkie ładowanie, więc jeśli zależy Ci na czasie, warto zapoznać się z tego typu rozwiązaniem. Prawie zawsze ładowarki sieciowe są dodawane do zestawu przy zakupie telefonu, jednak wiadomo, że obecnie trendem wśród producentów jest, aby nie dawać nic „za darmo”.

W przypadku ładowarek sieciowych warto zaopatrzyć się w podróżny adapter, który pomoże Ci naładować Twój telefon podczas podróży za granicą.

Ładowarki bezprzewodowe

Bezprzewodowe ładowanie już od dawna nie jest nowością i staje się coraz bardziej popularne, podobnie jak bezprzewodowe słuchawki czy głośniki. Dużą zaletą ładowarek bezprzewodowych jest komfort ich użytkowania, przez co nie trzeba męczyć się z rozplątywaniem kabli – działają one na podstawie indukcji elektromagnetycznej. Ze względu na specyfikę użytkowania tego typu ładowarek, najłatwiej korzystać z nich w domu czy w pracy biurowej. Co istotne, ładowarki indukcyjne same „wiedzą”, kiedy należy zakończyć ładowanie telefonu, gdy bateria jest pełna – dzięki temu unikniesz jej przeładowania.

Ładowarki samochodowe

Ładowarka samochodowa to już podstawowy element wyposażenia każdego pojazdu. Jest ona niezastąpiona zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży. Zwykle takie ładowarki są wyposażone w technologię quick charge, która zapewnia szybkie naładowanie baterii.

Co ważne, pamiętaj, aby w pojeździe używać wysokiej jakości produktu o odpowiednej mocy, ponieważ nierozważne korzystanie z ładowarki w takim miejscu, jak samochód może być szczególnie niebezpieczne. To samo dotyczy kabla i jego długości – nie powinien on przeszkadzać podczas jazdy ani zaplątywać się w jakiekolwiek elementy pojazdu. Zwykle ładowarki samochodowe zapewniają działanie bez używania dodatkowych przejściówek do zapalniczki w pojeździe, co sprawia, że są one wygodne, lecz ograniczają zakres ich użytkowania tylko do auta.

Indukcyjne ładowarki samochodowe

Połączenie ładowarki, indukcji i samochodu też jest możliwe! Tego typu urządzenia pełnią od razu funkcję uchwytu na telefon i są niezastąpione podczas jazdy. Za pomocą kabla wystarczy wpiąć ładowarkę do zapalniczki samochodowej i umieścić telefon na uchwycie, a ładowanie zacznie się automatycznie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią wpinać telefonu do ładowania podczas jazdy, co zwykle łączy się z brakiem możliwości umieszczenia go w uchwycie lub męczenie się z ustawieniem kabla.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz