Jakie dodatki do aranżacji wnętrza są ponadczasowe?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

dodatki do aranżacji

Choć trendy w urządzaniu wnętrz wydają się kuszące, nie można zapominać także o elementach, które skutecznie opierają się zmieniającej modzie. Dotyczy to również dodatków. Które z nich zawsze są trafionym wyborem podczas tworzenia aranżacji?

Efektowne zegary

Zegar może być bardzo wyrazistym dodatkiem w naszym domu – zwłaszcza że często na niego zerkamy. Choć także nie opierają się one różnego rodzaju trendom, z łatwością można znaleźć ponadczasowe modele. Świetnie sprawdzą się zegary minimalistyczne, które często jednak przełamane są ciekawy sposób – poprzez różnorodne materiały, ciekawą szatę graficzną czy nietypowy sposób montażu. Czasem jednak zdecydować się na standardowe, dyskretne rozwiązanie. Nawet niewielki, elegancki, minimalistyczny model może być cennym dodatkiem do wnętrza.

Obrazy i zdjęcia

Ciężko wyobrazić sobie wnętrze z kompletnie gołymi ścianami. Ponadczasowym wyborem, który pozwoli je urozmaicić, są różnego rodzaju obrazy i zdjęcia. W pierwszym przypadku uniwersalną opcją są malunki utrzymane w stylu klasycznym. Ich ponadczasowy urok pozwoli je dopasować prawie do każdej aranżacji. Z kolei w przypadku zdjęć wiele osób decyduje się na umieszczenie na ścianach rodzinnych fotografii. Jednak doskonale sprawdzą się także produkty profesjonalne, wysokiej rozdzielczości, także w artystycznym klimacie. Pozwolą one wprowadzić do wnętrza szyk i elegancję.

Świeczniki

Świeczki to bardzo stylowy dodatek, który pozwala stworzyć wyjątkowy nastrój. Jednak równie ważne są także same świeczniki. Do wyboru mamy wiele modeli, które dobrze jest dobrać do mebli, na których będą one stały. Jednolity styl pozwoli nam stworzyć atrakcyjne wnętrze. Przykładowo, produkty firmy Meble Dobrodzień wyróżniają się mocnym, odważnym designem, jednocześnie czerpiącym z klasycznych wzorców. Doskonale uzupełnią je świeczniki minimalistyczne, odważne – zwłaszcza metalowe lub szklane. Jednak warto także dać szansę mniej typowym rozwiązaniom.

Obrusy i bieżniki

Design dąży do upraszczania – w związku z tym możemy często spotkać się z wnętrzami bez różnego rodzaju obrusów czy bieżników. Warto jednak dać szansę tego typu produktom – są one ponadczasowe, a oprócz tego doskonale urozmaicają one przestrzeń. Czasem wystarczy minimalistyczny model, który dodatkowo podkreśli urok stołu. Dużo zależy także od samego produktu, na którym umieścimy obrus lub bieżnik. Przykładowo, meble Dobrodzień, które możemy zobaczyć tutaj: https://domar.pl/sklep/tc-meble/, doskonale będą komponować się z różnego rodzaju tekstyliami.

Lustra

Lustro to nie tylko funkcjonalny element w każdym domu – jego umiejętne umieszczenie i wybór właściwego modelu może zamienić je w efektowny i ponadczasowy dodatek. Świetnie sprawdzi się ono chociażby w niewielkich pomieszczeniach, które można w ten sposób wizualnie powiększyć. Jednak możemy potraktować je wyłącznie jako stylowy dodatek – w związku z tym warto wybrać modele z ozdobną ramą lub o nietypowym kształcie, co pozwoli dodać nieco charakteru do aranżacji. Nie bójmy się jednak bardziej klasycznych, ponadczasowych rozwiązań, które można dopasować do różnych wnętrz.

Kwiaty

Rośliny – zarówno żywe, jak i cięte – to ponadczasowy dodatek, który dobrze sprawdza się w każdej sytuacji. W pierwszym przypadku jednak należy wziąć pod uwagę, czy mamy wystarczającą wiedzę i umiejętności, by zadbać o interesujące nas gatunki. O wiele prościej jest w kwestii kwiatów ciętych. Do wyboru mamy wiele rodzajów, które możemy regularnie zmieniać, co daje szerokie możliwości w zakresie urozmaicenia aranżacji. Kwiaty nigdy także nie wychodzą z mody. Wnętrze nimi ozdobione zawsze wygląda świeżo, elegancko i przytulnie.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz