Jakim zabiegiem jest endermologia?

Krzysztof Werczyński

Updated on:

endermologia

Na pewno każdy z nas słyszał o takim zabiegu jak endermologia. Jednak bardzo często mamy wątpliwości cóż to za zabieg oraz gdzie można się jemu poddać. Spróbujemy odpowiedzieć na te wszystkie pytania i przybliżyć sobie nieco wszystkie związane z nim kwestie.

Co to takiego?

Endermologia to tak naprawdę masaż podciśnieniowy. Jakie jest jego działania? Oddziałuje bezpośrednio na łączną tkankę skóry. Między innymi wykonuje się go po to, aby znacznie wyszczuplić sylwetkę, zredukować cellulit, ujędrnić skórę, a nawet poprawić kontur naszej twarzy. Podczas masażu jest aktywowana tkanka tłuszczowa. Mowa nawet o tej, która jest odporna na wszelkiego rodzaju diety oraz ćwiczenia. Chyba każda osoba ma takie rejony, które wydają się odporne na wszystko. Właśnie z takimi miejscami idealnie poradzi sobie endermologia.

O zabiegu tym możemy poczytać nieco więcej na stronie Mia Dea. Są to profesjonaliści w każdym calu. Gdy tylko mamy jakieś pytania, czy też obawy, to należy się skontaktować właśnie z nimi.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia endermologii?

Na pewno wskazań tych jest naprawdę sporo. Na zabieg decydują się przede wszystkim osoby, którym zależy na odchudzaniu oraz na redukcji tkanki tłuszczowej, jak i cellulitu. Mowa szczególnie o partiach ciała, które dosyć trudno się ćwiczy.

Endermologię warto przeprowadzić, gdy towarzysza nam bóle stawów oraz mięśni. Zabieg ten pomaga na niwelowanie bólu, a także różnego rodzaju napięć. Sprawdza się po bardziej intensywnym wysiłku, czy też po przebytej kontuzji. Udaje się także po zabiegu oczyścić się z toksyn. Na pewno odpowiednie pobudzenie metabolizmu powoduje usuwanie toksyn z naszego organizmu.

Wiele osób (zwłaszcza kobiet) decyduje się na ujędrnienie skóry po przeprowadzonej liposukcji. Wiadomo, że zostaje skóra, z której odessany został tłuszcz. Endermologia sobie z tym poradzi idealnie.

Osoby, które narzekają na zniszczoną skórę twarzy, dekoltu oraz szyi, także powinny zabieg ten wziąć pod uwagę. Nawet lekarze zachęcają do przeprowadzenia tego rodzaju czynności pielęgnacyjnych po sporych oparzeniach oraz zwłóknieniach. Jest to świetny rodzaj rehabilitacji.

A czy wszyscy mogą się poddać temu zabiegowi? Nie do końca. Pewne przeciwwskazania zawsze się pojawiają. Na pewno przeciwwskazaniami do endermologii są choroby nowotworowe, jak i żylaki. Także się tego zabiegu nie poleca osobom, które to przyjmują leki odpowiadające na rozrzedzenie krwi.

Warto o tym zabiegu poczytać nieco więcej, aby poszerzyć swoją wiedzę. Świetny zbiór informacji znajdziemy tutaj https://miadea.pl/zabiegi-pielegnacyjne/endermologia/.

Przed zabiegiem należy poszukać gabinetu, który zajmuje się profesjonalnie tym zabiegiem. Trudno jest znaleźć miejsce specjalizujące się jedynie w tym zabiegu, ale na pewno znajdziemy gabinety, które naprawdę wykonują wysokiej jakości czynności pielęgnacyjne.

Takowe poznamy po opiniach, a także po ofercie i portfolio. Najczęściej gabinety chwalą się efektami po danym zabiegu. Prezentują zdjęcie przed i po. Oceńmy efekty.

Oceń post

Dodaj komentarz