Suszarka elektryczna na pranie – cechy

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

suszarka elektryczna

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie i dotyczy to praktycznie wszystkich aspektów naszego życia. Codzienne obowiązki mogą być znacznie łatwiejsze, jeśli postawimy na dobór nowoczesnych narzędzi, takich jak chociażby suszarka elektryczna na pranie. To urządzenie jest w stanie poradzić sobie z wysuszeniem każdego prania bez konieczności rozwieszania go na sznurkach czy klasycznych suszarkach. Co warto wiedzieć o suszarkach na pranie? Dzisiaj zajmujemy się właśnie tym zagadnieniem, więc zapraszamy do czytania! 

Suszarka elektryczna na pranie – co to jest? 

Rozwój różnych urządzeń jest w stanie znacznie ułatwić nam życie – przykładem może być suszarka elektryczna na pranie. Chociaż to urządzenie jest coraz bardziej popularne z roku na rok i można je znaleźć w coraz większej ilości łazienek, to wiele osób może czytać o niej pierwszy raz. Czym więc jest suszarka elektryczna na pranie

Jest to urządzenie AGD przypominające klasyczną pralkę. Niektórzy producenci czasami nawet łączą te dwa sprzęty w jeden, czego przykładem może być pralko-suszarka Electrolux PerfectCare 800. Dzięki połączeniu funkcji prania i suszenia pozwoli nam ona na wysuszenie naszego prania bez konieczności opróżniania bębna. W większości przypadków suszarka do prania jest jednak osobnym urządzeniem. Wykorzystuje ona ciepłe powietrze, które jest rozprowadzane w taki sposób, że nasze pranie bardzo szybko pozbędzie się wilgoci.  

Suszarka elektryczna na pranie – jak działa to urządzenie? 

Suszarka elektryczna na pranie służy oczywiście suszeniu naszego prania. Na jakiej zasadzie się to odbywa? Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju suszarką do prania dysponujemy. Wyróżniamy następujące rodzaje suszarek: 

  • suszarki wywiewowe; 
  • suszarki kondensacyjne; 
  • suszarki kondensacyjne z pompą ciepła. 

Różnią się one od siebie zasadą działania, jak i ceną. Najbardziej opłacalne pod kątem niskiej ceny są suszarki elektryczne na pranie wywiewowe. Ich zasada działania jest też najprostsza – ciepłe powietrze dostaje się do komory suszącej, po czym jest z niej wywiewane wraz ze znajdującą się tam parą wodną. To rozwiązanie ma jednak jedną wadę – powietrze wydostające się z suszarki musi mieć swoje ujście, konieczne jest więc podłączenie suszarki do systemu wentylacyjnego. 

Suszarki kondensacyjne są natomiast nieco droższe, ale zdecydowanie bardziej praktyczne. Suszarka elektryczna na pranie oparta o kondensację sprawia, że para wodna w komorze skrapla się do specjalnego pojemnika. Może on być bezproblemowo opróżniony po każdym suszeniu prania, ale także nic nie stoi na przeszkodzie, by w niektórych modelach suszarek podłączyć ujście wody bezpośrednio do kanalizacji. 

Suszarki z pompą ciepła natomiast działają praktycznie tak samo jak suszarki kondensacyjne, z tą różnicą, że ciepłe powietrze otrzymują dzięki działaniu pompy ciepła. Sprawia to, że takie rozwiązanie jest zdecydowanie najbardziej ekologiczne i najtańsze, gdyż suszarka elektryczna na pranie z pompą ciepła zużyje mniejszą ilość prądu. Musimy jednak liczyć się z tym, że na samo urządzenie wydamy nieco więcej niż na suszarkę kondensacyjną bez pompy lub suszarkę wywiewową. 

Suszarka elektryczna na pranie – jaką wybrać? 

To, jaką suszarkę na pranie wybierzemy, zależy głównie od naszych preferencji i zasobności portfela. Obiektywnie najlepsza jest suszarka elektryczna na pranie z pompą ciepła – może i trzeba zapłacić za nią początkowo więcej pieniędzy, ale w zamian za to odwdzięczy się nam ona bezproblemowym działaniem i niskim poborem energii elektrycznej. Na przykład suszarka z pompą ciepła Electrolux z serii 900 cechuje się nie tylko niskim zapotrzebowaniem na prąd, ale także wieloma ciekawymi trybami pracy, które są możliwe właśnie dzięki pompie ciepła. Jednym z nich jest system DelicateCare, który dostosowuje temperaturę powietrza i ruchy bębna do tkaniny. 

Suszarka elektryczna na pranie to niezwykle przydatne urządzenie, niezależnie od tego, na jaki jego wariant się zdecydujemy. Nawet najprostsza suszarka wywiewowa jest w stanie odciążyć nas od obowiązku żmudnego suszenia prania na sznurkach.  

Oceń post

Dodaj komentarz