Kiedy w firmie warto postawić na odzież roboczą z nadrukiem?

Poradniki

Updated on:

odzież robocza

Jednym z obowiązków pracodawcy wobec swoich podwładnych jest przygotowanie dla nich odzieży roboczej. Taki wymóg obowiązuje na wszystkich stanowiskach, na których prywatne ubrania pracowników mogą się zniszczyć lub zabrudzić. Spełnienie tego obowiązku można jednak wykorzystać do poprawy nastrojów wśród załogi, a nawet dodatkowej formy reklamy przedsiębiorstwa. Wystarczy postawić na odzież roboczą z nadrukiem.

Jakie korzyści przynosi odzież robocza z nadrukiem?

Na znakowane ubrania dla pracowników warto postawić wtedy, gdy chcemy nadać firmie bardziej profesjonalnego charakteru. Pracownicy ubrani w taką samą odzież, na której wyraźnie widać logo przedsiębiorstwa, wyglądają bardziej poważnie. Odzież robocza z nadrukiem pomaga więc budować fachowy wizerunek firmy w oczach klientów, co przekłada się na większe zaufanie do marki.

Ubrania oznakowane logo firmy wpływają również na poprawę świadomości marki. To prosty komunikat do każdego klienta. Taka odzież robocza zapada w pamięć. Logo utrwala się klientom, którzy później chętniej i łatwiej wracają do usług firmy – oczywiście jeśli stały one na odpowiednim poziomie.

Wiąże się z tym kolejna korzyść, czyli możliwość niestandardowej, ale zarazem skutecznej reklamy. Pracownicy ubrani w odzież roboczą z nadrukiem będą w pewien sposób spełniać funkcję mobilnej tablicy ogłoszeniowej z ofertą firmy.

Każdy, kto się z nimi zetknie, dowie się o istnieniu i charakterze działalności firmy. To pozwala dotrzeć z reklamą do grup odbiorców, którzy nie są objęci innymi formami działań promocyjnych. Podobnie będzie wtedy, gdy pracownicy część ubrań roboczych z logo będą wykorzystywać poza firmą, na przykład w domu.

Postawienie na znakowane ubrania robocze może również poprawić atmosferę wśród pracowników. Jednolite uniformy oznaczają koniec niesnasek na tle ubioru. Poza tym znakowane ubrania to dla pracowników większy prestiż – o ile oczywiście będzie to odzież dobrej jakości.

Jakie firmy powinny postawić na znakowane ubrania dla pracowników?

Odzież robocza z nadrukiem świetnie sprawdzi się przede wszystkim w firmach, które delegują swoich pracowników do wykonywania obowiązków poza zakładem pracy. Nie chodzi jedynie o tych, którzy udają się w dalekie delegacje. Wszyscy, którzy wykonują pracę poza firmą – naprawy, remonty, prace drogowe czy transport – powinni być ubrani tak, by dało się rozpoznać ich pracodawcę.

Takie ubrania będą istotne również dla firm, których pracownicy mają stały kontakt z klientem. Dotyczy to zatem różnych magazynów, sklepów czy firm kurierskich. Ale także większości placówek usługowo-handlowych. Profesjonalny wizerunek jest dla takich firm na wagę złota, a znakowane ubrania z pewnością się do tego przyczynią.

Po taką odzież powinny również sięgnąć wszystkie przedsiębiorstwa, które chcą zwiększyć rozpoznawalność i świadomość marki. Ubrania z nadrukiem są stosunkowo tanią formą reklamy, a mogą działać skuteczniej niż tradycyjne kampanie. Świetnie sprawdzą się więc w przypadku firm, które dopiero startują lub zaczynają wchodzić na nowy rynek.

Jakie nadruki najlepiej sprawdzą się na ubraniach roboczych?

Przy wyborze ubrań roboczych zwraca się uwagę na solidne materiały, staranne wykonanie czy krój. Nadruki także muszą być jednak odpowiednio dobrane. Ważne, by wytrzymały częste pranie, nie straciły swojej jakości, a także łatwo można było je zauważyć.

Z tego powodu szczególnie dobrze sprawdzają się ubrania znakowane haftem komputerowym i sitodrukiem. Pierwsza metoda jest bardziej elegancka, druga lepiej odwzorowuje szczegóły. W przypadku ubrań z poliestru najbardziej wytrzymałe nadruki powstają z kolei techniką sublimacji.

Oceń post

Dodaj komentarz