Kiedy warto skorzystać z doradztwa prawnego dla firm?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

doradztwo prawne

Prowadzenie własnej firmy to niezwykle odpowiedzialne zadanie. W podejmowaniu wielu działań należy bowiem uwzględniać kwestie prawne. Rozmaite zawiłości, jak i również trudności z odpowiednią interpretacją przepisów, to zmora niemal każdego przedsiębiorcy. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów z dziedzinie prawa.

Kiedy warto skorzystać z doradztwa prawnego dla firm?

Tak naprawdę trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Istnieje bowiem wiele sytuacji, w których przedsiębiorcy muszą działać ostrożnie, aby nie naruszyć przepisów obowiązującego prawa. W związku z powyższym, wszystko zależy od skali danego problemu, jak i również podejścia do korzystania z tego typu usług. Wielu przedsiębiorców decyduje się na fachowe doradztwo prawne dla firm w praktycznie każdej, podejmowanej przez siebie decyzji. Takie działanie niewątpliwie pozwala na niemal całkowite wyeliminowanie ryzyka wynikającego np. z wejścia we współpracę na niekorzystnych warunkach.

Istnieje jednak znacznie większe grono przedsiębiorców, którzy na współpracę z fachowcami w dziedzinie prawa decydują się w ostateczności. Warto jednak pamiętać o tym, aby po pomoc prawną zgłosić się zawsze wtedy, gdy np. nie rozumie się w pełni zapisów danej umowy czy też planuje się wejście we współpracę, która może nieść ze sobą szereg negatywnych konsekwencji dla naszego przedsiębiorstwa. Nie warto także zwlekać z konsultacjami. Podejmowanie decyzji, których konsekwencji nie do końca jesteśmy w stanie zrozumieć może spowodować, że nawet najlepszy prawnik nie będzie nam już w stanie pomóc.

Co konkretnie obejmuje usługa obsługi prawnej przedsiębiorstw?

Usługa jaką jest obsługa prawna przedsiębiorstw jest z reguły niezwykle obszerna. Może ona obejmować między innymi przygotowywanie umów i regulaminów, a także statutów i ich opiniowanie. Firmy decydujące się na wejście w taką współpracę, mogą liczyć także na wsparcie w zakresie tworzenia różnego rodzaju pism urzędowych, stałym informowaniu o zmianach zachodzących w przepisach prawa, jak i również pomocy w kwestiach związanych ze sprawami pracowniczymi. Dodatkowo, wiele kancelarii reprezentuje także swoich klientów w kontaktach z organami administracyjnymi, sądami, w kontaktach z dłużnikami czy organami egzekucyjnymi.

Ze wsparcia prawnika można skorzystać również w sytuacji, kiedy firma ma problem z odzyskaniem przysługujących jej należności od nierzetelnych klientów. Tak naprawdę zakres świadczonych usług dostosowany jest zawsze do potrzeb klienta kancelarii, a także rodzaju prowadzonej przez niego działalności. Dzięki takiej współpracy możliwe jest uniknięcie wielu zdarzeń, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na interesy przedsiębiorstwa i spowodować straty finansowe.

Czy usługa doradztwa prawnego dla firm jest droga?

Otóż nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od tego, co tak naprawdę obejmuje doradztwo prawne dla firm. Im więcej spraw załatwiać będzie dla nas współpracujący z nami prawnik, tym większą kwotę będziemy musieli uregulować. Istotne jest również to, czy współpracujemy na stałe z kancelarią prawną czy jedynie sporadycznie korzystamy z jej usług. W tym pierwszym przypadku prawdopodobnie trzeba będzie regulować stałą, miesięczną kwotę.

Gdzie znaleźć odpowiednią kancelarię do obsługi prawnej przedsiębiorstwa?

Na rynku działa obecnie wiele kancelarii i tworzone są kolejne. Wiele z nich oferuje swoim klientom obsługę prawną ich firm. Warto jednak pamiętać o tym, aby dokładnie zweryfikować czy kancelaria, z którą podejmiemy współpracę, rzeczywiście będzie dla nas odpowiednia. Godną polecenia jest Kancelaria prawna Upper Case, której ofertę znajdziemy pod adresem uppercase.pro/uslugi/obsluga-prawna-przedsiebiorstw. Decydując się na współpracę z wyżej wymienioną można być pewnym, że sprawami naszego przedsiębiorstwa zajmują się prawdziwi fachowcy w dziedzinie prawa, zapewniając mu przy tym bezpieczeństwo. Warto szczegółowo zapoznać się z ofertą kancelarii i powierzyć jej interesy swojej firmy. 

Oceń post

Dodaj komentarz