Jakie urządzenia warto wybrać do pracy zdalnej?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

urządzenia do pracy zdalnej

Praca zdalna lub hybrydowa staje się codziennością w wielu biurach na całym świecie. Z jednej strony jest to wygodne i bezpieczne, z drugiej – taki rodzaj pracy sprawia, że pracodawcy i pracownicy muszą się mierzyć z nowymi wyzwaniami. Dotyczy to szczególnie komunikacji, w tym uczestnictwa w spotkaniach biznesowych i konferencjach.

Dobrej jakości sprzęt do pracy zdalnej to inwestycja w przejrzystą komunikację i wizerunek firmy – zwłaszcza jeśli pracownicy zdalni często biorą udział w wideorozmowach z klientami i partnerami. Na co zwracać uwagę, decydując się na urządzenia do pracy zdalnej i jaki sprzęt wybrać spośród wielu dostępnych rozwiązań?

Dopasowanie do własnych potrzeb

Ustalmy jedno: zależy Ci na wysokiej jakości wideo i audio, znacznie lepszej niż ta oferowana przez urządzenia wbudowane w monitor komputera. Możesz to osiągnąć w łatwy sposób, wybierając urządzenia klasy korporacyjnej dopasowane do różnorodnych potrzeb. Osoby szukające prostych i niedrogich rozwiązań powinny rozważyć zakup kamery internetowej z wbudowanym mikrofonem. Aby zwiększyć komfort pracy, taki pakiet można uzupełnić o zestaw głośnomówiący lub słuchawki. Nieco bardziej zaawansowaną opcją jest wideobar z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem, dzięki któremu Twoje wideokonferencje będą przypominały realne rozmowy (warto wziąć pod uwagę urządzenia z wysokowydajnym czujnikiem obrazu 4K). Jeśli z kolei pracujesz zdalnie z jednego miejsca i nie potrzebujesz urządzeń przenośnych, takich jak wspomniana kamerka czy wideobar, dobrym pomysłem może być monitor klasy korporacyjnej wyposażony w kamerę, głośniki stereo i mikrofon kierunkowy. Jest to wielofunkcyjne rozwiązanie, które zastąpi kilka oddzielnych gadżetów do pracy zdalnej.

Rozwiązania dedykowane pracownikom zdalnym

W 2020 roku praca zdalna dla wielu osób stała się przymusem, choć był to również czas, kiedy przedsiębiorcy na całym świecie zaczęli odkrywać jej zalety. Wiele firm zainwestowało w sprzęt dla swoich pracowników, pragnąc zapewnić im dostęp do najwyższej jakości urządzeń. Wbudowane w laptopy kamery i mikrofony może i wystarczają do gier komputerowych czy rozmów z rodziną, lecz nie sprawdzają się w trakcie profesjonalnych spotkań z pracownikami, partnerami i klientami. Rozwiązania dedykowane pracownikom zdalnym, takie jak mikrofony kierunkowe, precyzyjnie dostrojone układy optyczne oraz automatyczna kompensacja oświetlenia zapewniają najlepszą jakość dźwięku i obrazu, umożliwiając stworzenie profesjonalnych warunków pracy w domowym biurze. 

Certyfikowane urządzenia Microsoft Teams i Zoom

Podczas pracy zdalnej korzystasz z MS Teams? W takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie wybór urządzeń certyfikowanych dla Microsoft Teams. Dlaczego? Taki sprzęt pozwala na maksymalne wykorzystanie środowiska usługi Teams, co przekłada się na komfort pracy zdalnej oraz możliwość prowadzenia wysokiej jakości wideorozmów z miejsca, w którym aktualnie pracujesz. Dzięki certyfikowanym urządzeniom możesz organizować profesjonalne spotkania w usłudze Teams (a także w Zoom) – od sali konferencyjnej po domowe biuro.

Urządzenia do pracy zdalnej

Seria Poly Studio P to osobisty zestaw narzędzi wideokonferencyjnych klasy korporacyjnej, który doskonale sprawdza się podczas pracy zdalnej. Wśród certyfikowanych dla Microsoft Teams urządzeń znajdują się kamery internetowe, wideobary i monitory zapewniające wysokiej jakości obraz i dźwięk, niezależnie od miejsca pracy. 

Artykuł dzięki uprzejmości https://treecloud.pl

Oceń post

Dodaj komentarz