Kim jest osteopata dziecięcy?

Artykuł zewnętrzny

osteopata dzieciecy

U małych dzieci, zwłaszcza niemowląt, trudno niekiedy zdiagnozować przyczynę doskwierających im dolegliwości.

Zdarza się, że pediatra bezradnie rozkłada ręce, nie wiedząc jak pomóc cierpiącemu maluchowi, albo zaleca stosowanie mało skutecznych w dłuższej perspektywie preparatów farmakologicznych. W takiej sytuacji ratunkiem może się okazać osteopata dziecięcy.

Czym się zajmuje osteopata pediatryczny?

Osteopata dziecięcy, inaczej osteopata pediatryczny, to specjalista wykwalifikowany w leczeniu dolegliwości typowych dla wieku wczesnodziecięcego. Pod jego opiekę trafiają głównie niemowlęta, choć nie tylko. Osteopata niemowlęcy zajmuje się między innymi takimi problemami jak kolki, zaparcia, kręcz szyi, wzmożone napięcie mięśniowe czy refluks żołądkowo-przełykowy. Może też wyleczyć uszkodzenie splotu ramiennego, dysplazję stawu biodrowego oraz plagiocefalię, czyli zespół spłaszczonej główki, a nawet zaburzenia ssania i przełykania. Poza tym osteopata niemowlęcy potrafi skutecznie zminimalizować zagrożenie nagłą śmiercią łóżeczkową. Osteopata pediatryczny zajmujący się starszymi dziećmi natomiast doskonale radzi sobie z bólami kręgosłupa, wadami postawy, niewydolnością posturologiczną, nawracającymi infekcjami oraz problemami trawiennymi. Warto dodać, że każdy z tych specjalistów stosuje w swojej praktyce techniki manipulacyjne, mobilizacyjne i uciskowe, które są dla malucha jak przyjemny i odprężający masaż.

Gdzie znaleźć dobrego osteopatę dziecięcego?

Osteopatia dziecięca to wąska specjalizacja, dlatego niełatwo znaleźć wykwalifikowanego w tym zakresie specjalistę, warto go jednak poszukać. Dobry osteopata pediatryczny może pomóc dziecku bardziej niż pediatra, przynosząc ulgę w wielu dolegliwościach i dzięki temu oszczędzając mu mnóstwa niepotrzebnego cierpienia. Ze swej strony możemy polecić znakomity zespół osteopatów dziecięcych przyjmujących w Osteoklinika.pl, warszawskiej klinice o dużej renomie i wysokich kompetencjach, bardzo chwalonej przez pacjentów. W Osteoklinice Twoja pociecha będzie mogła liczyć na kompleksową opiekę zdrowotną i indywidualne podejście pełne troski i zaangażowania.

Oceń post

Dodaj komentarz