Legowisko dla psa – na co warto zwracać uwagę przy jego zakupie?

Artykuł zewnętrzny

legowisko dla psa

Pies w domu to spory obowiązek. W końcu traktujemy go jako członka naszej rodziny. Powinien mieć więc zapewnioną codzienną rację żywnościową oraz swój własny kącik, w którym będzie czuł się przytulnie i da mu poczucie bezpieczeństwa. Jednym z takich rozwiązań jest legowisko typu kanapa. Dlaczego warto zainwestować w wygodne legowisko dla swojego psa? Jak je wybrać?

Kanapy dla czworonoga – dlaczego to takie ważne?

Większość psów świetnie radzi sobie w nowym otoczeniu, wybierając własny kącik, w którym najczęściej wypoczywają. Identycznie jest w przypadku ludzi. W końcu wydajemy spore pieniądze, kupując np. meble wypoczynkowe, wygodne kanapy itd. aby móc spędzić miło czas w gronie najbliższych, siedząc lub leżąc w wygodnej pozycji. Dlaczego mamy tego nie zapewnić czworonożnemu członkowi rodziny?

Dla psa kanapa świetnie sprawdzi się w przypadku zarówno mniejszych, jak i większych pupili. W zależności od tego, jak duży jest pies, ważne są również rozmiar legowisk oraz ich wypełnienie, ale o tym nieco później.

Warto podkreślić jeszcze kilka korzyści, które posiadają wygodne legowiska. Przede wszystkim pomagają psu się zrelaksować i wyciszyć, a dodatkowo uczą dyscypliny i posłuszeństwa. Wszak nie każdy lubi, gdy pies po długich przygodach na zewnątrz wchodzi do domu, od razu kładąc się na łóżko czy na fotelu w salonie.

Kupując legowisko w różnych rozmiarach, zwiększamy także szanse na to, że wszelkie zabawki pupila będą umieszczane w jednym miejscu i nie będą krzątały się po całym mieszkaniu.

Sprawdź praktyczne szelki dla psa na: https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/szelki-dla-psa/szelki-typu-guard-dla-psa/

Jak nauczyć psa komendy na miejsce?

Niewątpliwie legowisko może tworzyć właśnie miejsce dla psa, w którym będzie miał maksymalny komfort. Aby nauczyć go jednak posłuszeństwa i tego, aby właśnie tam spędzał swój wolny czas i zostawiał zabawki, należy go oczywiście tego nauczyć.

Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w ulubione przysmaki psa. Stajemy koło legowiska i wrzucamy kilka smakołyków do środka, wypowiadając przy tym komendę „na miejsce”. Zwierzak od razu powinien podążyć za smakołykiem. Jeżeli to zrobi, możemy nagrodzić go słownie i dać przysmak.

Powtarzamy ćwiczenie kilkukrotnie w krótkich sesjach. Po pewnym czasie pies bez problemu i ochoczo będzie reagował na ustanowioną przez nas komendę bez potrzeby wrzucania smakołyków.

Gdzie umieścić legowisko dla psa?

Myśląc o legowisku, powinniśmy wybrać odpowiednie dla niego miejsce w domu. Dla czworonogów najlepszą do tego przestrzenią jest to, gdzie będzie czuł się bezpiecznie i nie będzie narażony na krzątaninę domowników. Powinno być to więc w miarę ciche i spokojnie miejsce. Nie może być to także obszar z dala od domowników, gdyż psy mogą poczuć się samotnie. W takim razie gdzie będzie najlepsze miejsce dla legowiska?

Kanapa dla pupila powinna być ustawiona tak, aby pies miał szansę na utrzymanie wzrokowego kontaktu z domownikami. Może być to więc kąt obok wersalki, czy w innym miejscu w salonie. Noc może spędzić w pobliżu sypialni. Podpowiedzią może być także to, gdzie zwierzak najczęściej spędza wolny czas i gdzie się kładzie.

Jak wybrać legowisko dla psa?

Idealnym wyborem legowiska dla czworonogów jest takie, które nie ulega odkształceniom, jest wygodne, dopasowane do jego wielkości, a pupil lubi w nim przebywać.

Pierwszorzędną kwestią jest dobór posłania do wielkości pupili. Materac nie może być zbyt mały, gdyż pies musi się w nim swobodnie mieścić, ani zbyt duży, gdyż będzie on mało przytulny.

Na szczęście materace podzielone są przez producentów na te dla małych, średnich i dużych psów. Najłatwiej dobrać je do wielkości psich właścicieli, sprawdzając długość psa od nosa aż do nasady ogona. Do otrzymanego wyniku dodajemy 20 cm.

Jakie legowisko dla psa warto wybrać? Takie, które będzie odporne na uszkodzenia i trwałe. W końcu pupil może się do niego szybko przywiązać, a jego zniszczenie będzie oznaczało dużą stratę. Dobrym wyborem są także łóżka dla czworonogów, które są łatwe w czyszczeniu. Takim rozwiązaniem mogą być legowiska dla psa z poliestru z możliwością zdejmowania pokrowca.

Nie bez znaczenia pozostaje także kształt oraz wypełnienie. Legowiska dla psa powinno być na tyle miękkie, aby dopasować się do zwierzęcia, a jednocześnie uniemożliwiać odkształcenie pod wpływem jego ciężaru.

Zwierzę, które podczas chęci wypoczynku chętnie wchodzi na kanapę, może potrzebować legowiska na podwyższeniu.

Czy warto kupować legowisko na zapas?

Zbyt duże legowisko nie wpłynie dobrze na samopoczucie psa. Nie będzie czuł się w nim przytulnie. Nie należy więc w młodym wieku wybierać modeli przeznaczonych dla dorosłych zwierząt. Przez pierwszy rok psi maluch prawdopodobnie i tak je zniszczy, więc konieczny będzie zakup nowego.

Komfortowe i przyjemne legowisko to podstawa. Powinni o tym wiedzieć właściciele włochatych czworonogów. To w rękach opiekunów leży wygoda i bezpieczeństwo ich pupili. Produkty takie jak legowiska powinny być przyjemne w dotyku i zapewniać bezgraniczną wygodę. Warto więc inwestować w asortyment wysokiej jakości od sprawdzonych producentów. Wówczas mamy pewność, że posłanie spełni swoją rolę, a jego trwałość zapewni komfortowe miejsce dla ukochanego czworonoga na dłuższy czas. A o to nam przecież chodzi, prawda?

Oceń post

Dodaj komentarz