Łóżko składane na ścianę – sprytny sposób na małe wnętrze

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

łóżko na ścianę

Meble do małych pomieszczeń to wyzwanie. Nawet w kawalerce marzymy o wygodnym łóżku do spania, ale chcielibyśmy zmieścić w niej także dodatkowe elementy wyposażenia wnętrza jak np. stolik kawowy czy komodę i szafkę RTV. Z drugiej strony chcielibyśmy zachować jak najwięcej przestrzeni, aby wnętrze nie było zagracone. Projektanci stają na wysokości zadania aby odmienić oblicza małych wnętrz. 

Meble wielofunkcyjne to ciekawe rozwiązanie, które coraz częściej wykorzystuje się w niedużych mieszkaniach. Obecne trendy deweloperskie i kurcząca się ilość gruntów w miastach sprawiają, że nowobudowane mieszkania oraz segmenty są niewielkich metraży. Dzięki takim rozwiązaniom w niewielkich przestrzeniach możemy zaoszczędzić sporo miejsca a jednocześnie czuć się komfortowo i wygodnie. 

Jednym z takich rozwiązań jest łóżko chowane w szafie. To idealne rozwiązanie nie tylko do sypialni o niewielkiej przestrzeni, ale także kawalerki czy salonu, w którym chcemy ukryć dodatkowe miejsce do spania. To świetny sposób na zakamuflowanie miejsce dla gości. 

Nowoczesne systemy nijak mają się do półko tapczanów, które kojarzymy z zamierzchłych czasów. Posiadają szybkie systemy łatwego składania oraz atrakcyjny wygląd. Najbardziej nowoczesne rozwiązania posiadają także elektroniczne sterowanie za pomocą pilota. 

Łóżko składane do salonu

Często zdarzają się sytuacje, w których salon musi stać się naszą sypialnią. Czasami wynika to z niewielkiej przestrzeni, a czasami z konieczności oddania swojej sypialni dzieciom, które dorastając muszą mieć swój kąt. Pierwszą myślą w takich wypadkach jest rozkładana sofa. Nie zajmuje ona dużo miejsca, za dnia jest miejscem, w którym wypoczywa rodzina, aby wieczorem stać się przestrzenią do odpoczynku dla rodziców. 

Zakup sofy wydaje się słusznym rozwiązaniem, jednak posiada jeden zasadniczy mankament. Sofa, nigdy nie będzie tak komfortowa do spania jak materac. Wciąż niewiele osób korzysta z rozwiązania jakim jest łóżko chowane w ścianie, a przecież to świetna alternatywa. Istnieje wiele rodzajów takich łóżek. Jedne, składają się na całkiem płasko aby wtopić się w ścianę, inne zamieniają się w miejsce do pracy. Tego typu rozwiązania są wciąż ulepszane i gdy tylko poświęcimy na to odrobinę czasu z pewnością znajdziemy coś ciekawego.  

Łóżka składane do małej sypialni

Sypialniane łóżka stojące dumnie na środku sypialni to ciekawa aranżacja, ale tylko wtedy, kiedy posiadamy na tyle przestrzeni, aby móc sobie na to pozwolić. Często zapominamy o tym, że przydałoby się jeszcze miejsce do pracy zdalnej czy po prostu większa ilość przestrzeni. Na ratunek przychodzą łóżka chowane, które za dnia mogą być eleganckim regałem czy miejscem do pracy z niewielkim stolikiem. Taka zmiana to magia.

Łóżko chowane inne niż kiedyś

Łóżka chowane w szafie to nic innego jak inspiracja z dawnych lat PRL, w których królowały meblościanki i półkotapczany. Wiele osób wciąż obawia się tego rozwiązania, jednak nowoczesne tapczany korzystają jedynie z dobrych pomysłów dawnych lat, jednak ich design wygląda zupełnie inaczej. Posiadają także nowoczesne rozwiązania jak systemy składania.

Łóżka chowane w nowoczesnym stylu

Łóżko składane na ścianę to wielofunkcyjny mebel, który pomaga łączyć funkcję użytkową z wypoczynkową. Istnieją rozwiązania, które mogą się zamienić w biurko, regał, a nawet sofę. W takich przyoadkach tradycyjna sofa, która ma pojawić się po złożeniu łóżka, umieszczana jest w specjalnej skrzyni. 

Jak dobrać taki mebel do wnętrza? Warto postawić na spójną kolorystykę i dobrać do pozostałych obiektów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Meble te najczęściej składają się z elementów tapicerowanych oraz płyty laminowanej. Często stosowane są kolory neutralne, które wpisują się w niemal każdą przestrzeń: biały, szary czy beżowy. 

Wiele modeli posiada także możliwość indywidualnego doboru. Możesz zdecydować się na jednokolorowe rozwiązanie lub postawić na całkowicie abstrakcyjne kolory, które będą stanowiły punk charakterystyczny pokoju. Takie meble składają się z elementów, które mają różne funkcje np. półka, która służy do ustawienia dekoracji w złożonym łóżku będzie pełniła funkcję jego łóżek po rozłożeniu.

Cały system działania wydaje się prosty, ale jest idealnie przemyślany. Tutaj nie ma miejsca na zbędne elementy. Wszystkie posiadają ściśle określoną funkcję. 

Najważniejszym jednak elementem takiego łóżka jest materac. To dzięki niemu możemy komfortowo się wyspać i to właśnie chęć posiadania tradycyjnego materaca staje się powodem do wyboru składanego łóżka. Składając łóżko chowamy automatycznie materac. Staje on pionowo wraz z elementami chowanymi. Nie ma wtedy potrzeby ścielenia łóżka i dbania o piękne nakrycie, co dla niektórych także jest ogromną zaletą. Warto wcześniej sprawdzić specyfikację łóżka, aby określić jakiej grubości może być materac. Nie musimy obawiać się także o zsuwanie się pościeli. Jest ona zabezpieczona za pomocą specjalnych pasów, które utrzymują ją we właściwej pozycji.

Oceń post

Dodaj komentarz