Masterpass – sposób na szybkie zakupy

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

Masterpass

Szybka realizacja zamówienia – na tym przede wszystkim zależy klientom sklepów internetowych. Dlatego powstaje coraz więcej metod płatności, dzięki którym wpłata księgowana jest na koncie sprzedawcy w krótkim czasie. Jedną z nich jest Masterpass – sprawdź, jak to działa.

Obok BLIK-a czy płatności za pomocą kart płatniczych, istnieje możliwość dokonywania płatność za pośrednictwem portfeli elektronicznych. Jedną z opcji jest Masterpass – portfel, za którego stworzenie odpowiada Mastercard.

Co to jest Masterpass?

Masterpass jest systemem płatności internetowych, których dokonuje się przy wykorzystaniu karty płatniczej. Nie chodzi jednak o to, aby podczas transakcji wpisywać dane karty. Płatność realizowana jest w sposób bardziej uproszczony.

Jak działa Masterpass?

Zasada działania jest prosta. Wystarczy skonfigurować portfel Masterpass, przypisując do konta konkretne karty płatnicze (np. kredytową, debetową, pre-paid). Potem można już dokonywać zakupów w sklepach internetowych i płacić dużo szybciej.

Jeżeli klient chce opłacić zamówienie, wówczas musi wybrać odpowiednią opcję płatności, a następnie zalogować się do wirtualnego portfela. Wystarczy tylko jedno kliknięcie i wpisanie kodu PIN, aby doszło do dokonania płatności.

Największą korzyścią stosowania tego systemu płatności jest szybkość transakcji. Nie trzeba logować się do systemu bankowości elektronicznej i tam dokonywać autoryzacji.  Masterpass znacznie to ułatwia i pozwala oszczędzać czas. Dane wpisywane są tylko przy pierwszej rejestracji, potem wystarczy się tylko zalogować.

Czy warto korzystać z systemu Masterpass?

Do Masterpass warto się przekonać. To świetne rozwiązanie, z którego korzystanie ma wiele zalet. Poza wspomnianą szybkością transakcji, na korzyść przemawia kilka innych argumentów:

  • bezpieczeństwo – transakcje dokonywane są z zachowaniem wszystkich środków ostrożności;
  • wygoda – z usługi można korzystać zarówno na smartfonie, tablecie czy komputerze;
  • szerokie możliwości – system pozwala na zarejestrowanie dowolnej karty, nie tylko Mastercard, ale również Visa, Maestro czy Diner Club International.

Korzyści z Masterpass mają nie tylko nabywcy, ale również sprzedawcy. Im więcej metod płatności, tym większa szansa na zdobycie nowych klientów. Warto więc poznać szczegóły, np. za pośrednictwem serwisu https://www.dotpay.pl/.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz