Jak ściągnąć Microsoft Office 365 za darmo?

Mikołaj Mikiciuk

microsoft office 365 za darmo

Dzięki pandemii na pewno spędzasz teraz więcej czasu na komputerze i jest wysoce prawdopodobnie, że korzystanie z takich narzędzi jak pakiet Office bardzo by Ci pomógł. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, to istnieje kilka sposobów na bezpłatne pobranie pakietu wraz ze wszystkimi aplikacjami. Teraz każdy może korzystać z aplikacji Microsoft Word, Excel i PowerPoint bez wydawania pieniędzy. Sprawdź jak ściągnąć i używać Microsoft Office 365 za darmo!

Ile kosztuje Microsoft Office 365?

Pakiet oprogramowania biurowego jakim jest pakiet Mcrosoft Office 365 obejmuje zestaw aplikacji: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Microsoft Teams, OneDrive, SharePoint, OneNote, Publisher, Acess i Lync. Koszt jest uzależniony od formy korzystania, liczby licencji i aktualnego statusu podmiotu dokonującego zakupu. Przykładowo – dla jednego użytkownika prywatnego jest to koszt 299,99 zł / rok lub 29,99 zł miesięcznie, natomiast w pakiecie Family (2-6 osób), koszt wzrasta do 429,99 zł / rok lub 42,99 zł miesięcznie. Dostępna jest także opcja Office Home & Student 2019, która umożliwia zamiast  subskrypcji, jednorazowy zakup oprogramowania w okrojonej wersji. 

Microsoft Office 365 za darmo dla studenta i nauczyciela

Firma Microsoft bardzo stawia na wsparcie edukacji. Nic dziwnego, przecież nauczanie na danym oprogramowaniu wymusza jego użytkowanie w przyszłości uzależniając użytkownika od poznanych funkcji, formatowania, czy stosowanych rozszerzeń. Nie mniej jednak – jeśli jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą oraz posiadasz szkolny adres e-mail, to bardzo możliwe, że kwalifikujesz się do uzyskania bezpłatnego dostępu do usługi Microsoft Office 365 bezpośrednio od firmy Microsoft. W skład pakietu wchodzą aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Microsoft Teams i dodatkowe narzędzia do sali lekcyjnych. 

office za darmo dla studenta

Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać swój szkolny adres e-mail pod tym adresem i przejść przez cały proces. W większości przypadków jesteś w stanie uzyskać natychmiastowy dostęp dzięki zautomatyzowanym procesom weryfikacji. Natomiast, jeśli uczęszczasz do szkoły / uniwersytetu, dla którego wymagana jest weryfikacja, potwierdzenie uprawnień może zająć nawet do miesiąca. 

Oprócz tego, jeśli niedawno ukończyłeś edukację i chcesz nadal korzystać z oprogramowania Microsoft Office 365, możesz przy nim pozostać za kwotę 12 dolarów na kolejny rok. 

Microsoft Office 365 za darmo dla każdego

W tym przypadku mamy dwa rozwiązania dla Ciebie. Oczywiście nie jest to wersja z dożywotnią subskrypcją, lecz jeśli jesteś w potrzebie i koniecznie potrzebujesz użyć dowolnej aplikacji wchodzącej w skład Microsoft Office 365, to zachęcamy do otrzymania miesięcznej, bezpłatnej wersji próbnej. Wymaga to jednak wprowadzenia danych karty płatniczej, lecz kwota nie jest od razu pobierana! Możesz anulować subskrypcję w dowolnym momencie użytkowania pakietu, a dopiero po pełnym miesiącu konto zostanie obciążone płatnością roczną lub miesięczną w zależności od wybranej opcji. 

Natomiast, jeżeli nie potrzebujesz pełnego zestawu narzędzi, a Twój wybór może być okrojony do używania Aplikacji: Outlock, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, To Do, Skype,  

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli nie potrzebujesz pełnego zestawu narzędzi platformy Microsoft 365, możesz bezpłatnie uzyskać dostęp do wielu jej aplikacji online – w tym Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, OneNote, Sway, Outlook, Forms i Skype, to możesz użyć bezpłatnie Office 365 za darmo w chmurze! 

office za darmo w wersji web
  1. Wejdź na stronę Office.com
zaloguj microsoft
  1. Zaloguj się do swojego konta Microsoft lub utwórz je bezpłatnie. 
office online
  1. Wybierz aplikację, z której chcesz skorzystać.

Czy istnieje jakiś haczyk?      

Haczykiem może być jedynie fakt, iż aplikacje działają jedynie w wersji online, czyli za pomocą przeglądarki i wymagają połączenia Internetowego. Nie jest możliwe pobieranie tych aplikacji na dysk i korzystanie z nich offline – ta wersja zarezerwowana jest jedynie za opłatą. Kilkukrotne użycie nie sprawia tutaj problemu, lecz jeśli mielibyśmy korzystać z takiej funkcjonalności na co dzień, to z pewnością byłaby to dość irytująca sprawa. 

Kolejnym haczykiem może być ograniczenie miejsca na chmurze. W wersji darmowej mamy zaledwie 5 GB pamięci do wykorzystania na platformie OneDrive – lub aż, biorąc pod uwagę, że mamy tutaj do czynienia tylko z dokumentami, których waga nie osiąga dużych pojemności.  

Możemy jednak znaleźć także pozytyw takiego rozwiązania. Korzystanie z wersji webowej umożliwia udostępnianie linku do dokumentu i wspólnego pracowania nad nim. Projekt w kilka osób nie jest już problemem. 

4.9/5 - (9 votes)

Dodaj komentarz