„Młodzi ludzie coraz rzadziej korzystają z Facebook’a” – dlaczego?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

facebook

Ciekawym zjawiskiem, które możemy obserwować przez ostatnie lata, jest zmniejszająca się popularność serwisu Facebook wśród młodych odbiorców. Według danych zbieranych w okresie ostatnich czterech lat, przez państwowy instytut badawczy NASK młodzi użytkownicy w wieku 13-17 lat chętniej wybierają medium społecznościowe, jakim jest Instagram.

Kto zabiera Facebook’owi popularność?

W serwisie Smartix.pl możecie przeczytać m.in. o polskich seniorach korzystających z Internetu oraz Facebook’a i, mimo że jest to coraz częściej spotykane zjawisko, nadal wydawać by się mogło, że w mediach społecznościowych rządzą przede wszystkim młodzi. Okazuje się jednak, że dla nastolatków dużo ciekawszym miejscem jest świat Instagram’a. W ciągu roku zakłada się około 2 miliony nowych kont. Kolejnym popularnym serwisem, który może poszczycić się gigantycznym wzrostem zainteresowania, jest TikTok. Jego główna funkcjonalność polega na przesyłaniu krótkich filmików wideo, przypominających teledyski. Zarówno Instagram, jak i TikTok dostarczają młodym ludziom wciąż nowej, aktywnej rozrywki, podczas gdy Facebook stał się miejscem udostępniania wiadomości, treści sprzedażowych i przeróżnych kont firmowych.

Jakie treści w Internecie najbardziej interesują młodych ludzi?

Wiemy już, dlaczego Facebook przestał być dla młodzieży tak atrakcyjny, jak kiedyś. Smartix.pl zastanawia jednak, co ciekawego jest w innych popularnych serwisach i aplikacjach. Odpowiedź na to pytanie nasuwa się zaraz po wejściu na TikTok’a, Instagram’a czy Snapchat’a. W każdym z tych miejsc od razu zostajemy zbombardowani kolorowymi treściami i najmodniejszymi oraz najpopularniejszymi w danym momencie zdarzeniami. Wchodząc na te media, możemy być na bieżąco ze wszystkim, co aktualnie interesuje młodych ludzi. Nic więc dziwnego, że zdominowany przez reklamy i różnego rodzaju wiadomości Facebook odpowiada nieco doroślejszym użytkownikom, którzy oprócz rozrywki, szukają w nim starych znajomych, pracy czy śledzą nowinki np. ze świata polityki.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz