Motywujący benefit dla pracownika. Jaki najlepszy?

Krzysztof Werczyński

Updated on:

motywujący benefit

Pozapłacowe dodatki motywacyjne są obecnie niezwykle popularne. Oferują je obecnie nie tylko wielkie korporacje, ale także mniejsze firmy i przedsiębiorstwa. Poszczególni pracodawcy oferują pracownikom bardzo różne benefity. Co więcej, wielu pracowników zmieniających pracę częściej wybiera pracodawców, którzy oferują szeroki wybór dodatków pozapłacowych. Lista benefitów, na które mogą liczyć pracownicy jest długa i różnorodna. Odpowiednio dopasowane do potrzeb pracowników są bardzo dobrym narzędziem motywacyjnym. Z jakich benefitów pracownicy są najbardziej zadowoleni?

Jakie dodatki pozapłacowe są najbardziej popularne?

Idealny benefit to ten, który odpowiada na potrzeby pracowników. Do tych, które cieszą się największą popularnością zalicza się dodatki o charakterze prozdrowotnym. Spośród tych benefitów do niedawna najbardziej popularne były ubezpieczenia na życie i prywatna opieka medyczna oraz stomatologiczna. Popularne jest także dofinansowanie kursów językowych, finansowanie szkoleń i kursów zawodowych. Na liście atrakcyjnych, bardzo pożądanych przez pracowników benefitów znajdują się także: karnety sportowe i do kina, służbowy samochód, elastyczny czas pracy. Służbowy laptop i telefon również należą do dodatków pozapłacowych, które są bardzo cenione przez pracowników. Do benefitów zdrowotnych w ostatnim czasie dołączyły dostarczane do biur i przedsiębiorstw skrzynki z owocami i warzywami.

Owoce i warzywa do biura –jak wyróżnić się na tle konkurencji

Służbowy samochód (idealnie również do użytku prywatnego) nie jest już liderem w rankingu najbardziej pożądanych przez pracowników benefitów. Zdecydowanie większym uznaniem pracowników cieszą się dodatki zdrowotne, które wspierają zdrowy styl życia. Dlatego też obecnie firma, która chce wyróżnić się na tle konkurencji powinna zapewnić pracownikom dostęp do świeżych owoców i warzyw. Z tych benefitów zdecydowana większość pracowników jest bardzo zadowolona. Zadowolenie pracownika jest korzystne dla każdej firmy, bo oznacza większe zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków. Co ważne, firma oferująca pożądane przez pracowników benefity zdecydowanie zwiększa swoją konkurencyjność na rynku pracy. Rekrutując nowych pracowników, nie ma problemów ze znalezieniem tych najlepszych.

Dlaczego warto zapewnić pracownikom owoce i warzywa w pracy?

Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, że sposób odżywiania się wpływa na naszą kondycję zdrowotną. Pracodawcy zaczynają więc zdawać sobie sprawę z tego, że powinni zatroszczyć się o zdrowie swoich pracowników. Świeże owoce i warzywa są najlepszym źródłem witamin i składników mineralnych. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co ważne, witaminy i minerały wspierają pracę układu odpornościowego. W efekcie pracownicy rzadziej chorują i nie przebywają na zwolnieniach lekarskich. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że absencja pracowników zakłóca normalne funkcjonowanie firmy. Zapewnienie warzyw i owoców pracownikom wpływa korzystnie na działalność firmy.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie owocewpracy.pl/

Oceń post

Dodaj komentarz