Dobry laptop do 1000 zł – czy to możliwe?

Krzysztof Werczyński

Updated on:

dobry laptop

Komputer przenośny to obecnie nieodzowny element pracy, ale również centrum rozrywki, tak ważne dla życia prywatnego. Wiele osób jest przyzwyczajonych do myśli, iż za dobry komputer trzeba dużo zapłacić – często ponad 3000 zł. Nie każdego stać na taki jednorazowy wydatek, a raty bywają kłopotliwe, zwłaszcza w przypadku niepewnej sytuacji zawodowej. Jak poradzić sobie wówczas, gdy potrzebny jest nam dobry notebook, a budżet na niego wynosi tylko kilkaset złotych?

Laptopy poleasingowe – wysoka jakość w niskiej cenie

Wyjściem z sytuacji, w której ograniczone środki finansowe uniemożliwiają zakup nowego komputera, nawet w bardzo podstawowej konfiguracji, jest zakup sprzętu poleasingowego. Część osób jest zupełnie niesłusznie uprzedzonych do zakupu używanych komputerów, kojarząc taką transakcję z brakiem wsparcia gwarancyjnego. Nic bardziej mylnego. Zakup laptopa poleasingowego odbywa się z reguły nie od osoby prywatnej, a od firmy, która udziela na niego gwarancji. Ile wynosi gwarancja na sprzęt poleasingowy? Zależy od firmy – niektórzy dostawcy, jak np. https://amso.pl udzielają na sprzedawane komputery i notebooki nawet 12 miesięcy gwarancji. Ten okres wystarczy na gruntowne zapoznanie się z właściwościami sprzętu, jego możliwościami i działaniem.

Skąd się biorą laptopy poleasingowe?

Sprzęt poleasingowy cechuje wysoka jakość i bezawaryjność w połączeniu z niską ceną. Jak to w ogóle możliwe? Istotą jest pochodzenie tych komputerów oraz ich ilość, skupowana przez polskiego sprzedawcę. Komputery i laptopy poleasingowe pochodzą z dużych, zachodnich firm i korporacji, które użytkowały te sprzęty w ramach umowy leasingowej. Po jej zakończeniu sprzęt z reguły wraca z powrotem do firmy, która udzieliła finansowania na ten cel, a następnie jest sprzedawany – np. firmom skupującym takie urządzenia w Polsce. Warto zaznaczyć, że komputery poleasingowe często mają bardzo dobre parametry i wysokiej klasy komponenty – nieporównywalne z tanimi, marketowymi urządzeniami, za które trzeba zapłacić wielokrotność ceny sprzętu po leasingu.

Sprzęt poleasingowy – dla kogo będzie odpowiedni?

Klientem docelowym w przypadku komputerów i laptopów poleasingowych są zarówno osoby prywatne, jak i firmy, chcące wyposażyć tanim kosztem swoje biuro w wysokogatunkowe i bezawaryjne urządzenia, które nadają się do intensywnej eksploatacji. Większość sklepów sprzedających taki sprzęt wystawia faktury VAT, co jest bardzo ważne w przypadku zakupu na firmę, ponieważ umożliwia wrzucenie go w koszty.

Komputer poleasingowy to świetny prezent również dla dziecka – zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych, w dobie epidemii, gdzie każda pociecha potrzebuje osobnego urządzenia, by nadążyć za programem nauczania. Zakup nowych komputerów, nawet z najniższej półki, będzie kosztował krocie – komputery poleasingowe można kupić za ułamek tej kwoty, a prawdopodobnie dużo lepiej poradzą sobie one z bardziej zaawansowanymi aplikacjami, co ułatwi dzieciom komfortową pracę. Warto dodać, że wiele ofert dotyczy sprzętu z oprogramowaniem, dzięki czemu kupiony komputer jest natychmiast gotowy do rozpoczęcia pracy.

Oceń post

Dodaj komentarz