Jaki catering dietetyczny wybrać?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

Jaki catering dietetyczny wybrać

Catering dietetyczny w ostatnim czasie, bije coraz to większe rekordy popularności. Być może spowodowane jest to coraz to większą świadomością Polaków odnośnie zdrowego stylu życia, a może wciąż rosnącą inflacją, która ma ogromne przełożenie na koszty przygotowania własnych posiłków. Jeśli zastanawiasz się: Jaki catering dietetyczny wybrać i czy warto? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Co to jest catering dietetyczny?

Jest to dieta z pełnowartościowymi posiłki pakowanymi w pudełka i dostarczane bezpośrednio pod Twoje drzwi wejsciowe. Często jest ona nazywana dietą pudełkową. Catering dietetyczny sprawdzi się idealnie jeśli nie lubisz gotować, nie masz na to czasu, masz problem z przygotowaniem sobie pełnowartościowych posiłków o odpowiedniej liczbie kalorii itd. 

Catering dietetyczny – co dostajesz?

  • pełnowartościowe posiłki bezpośrednio pod wskazany adres,
  • dietę ułożoną przez wykwalifikowanych specjalistów,
  • w niektórych cateringach dietetycznych, elastyczność jeśli chodzi o wybór posiłków,
  • więcej czasu, który trzeba byłoby poświęcić na zakupy i przygotowanie posiłków,
  • możliwość manewrowania dietami, próbowania i dopasowania tej idealnej dla swojego organizmu,
  • w niektórych cateringach dietetycznych, możliwość wyboru opakowania przyjaznego środowisku.

Jaką dietę wybrać w ramach cateringu dietetycznego?

Wszystko uzależnione jest od tego co chcesz osiągnąć, jaki prowadzisz styl życia, czy jakieś produkty muszą zostać ograniczone z Twojej diety itd. Zanim zdecydujesz się na catering dietetyczny, warto przeliczyć sobie swoje dzienne zapotrzebowanie z uwzględnieniem aktywności i wówczas wybrać sobie dowolną dietę o odpowiedniej kaloryczności. Jakie najczęściej diety oferują cateringi dietetyczne?

Dieta odchudzająca

Jest to dieta skierowana dla osób, których celem jest zdrowe odżywianie i przy okazji zrzucenie kilku kilogramom. Dieta ta jest na tyle zróżnicowana, że bycie na redukcji wcale nie będzie dla Ciebie katorgą.

Dieta wegańska

Coraz więcej osób decyduje się przejść na dietę wegańską, która wyklucza ze swojego jadłospisu produkty pochodzenia zwierzęcego tj. mięso, jaja i miód. Inaczej mówiąc jest to w 100% dieta roślinna.

Dieta wegańska + ryby

Można powiedzieć, że jest to praktycznie to samo co dieta wegańska, jednak wzbogacona o ryby. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą całkowicie wyeliminować mięso i akceptują spożywanie ryb. 

Dieta wegetariańska

Podstawą tej diety jest wyeliminowanie spożywanego mięsa, ryb i owoców morza. Różnica między dietą wegetariańską, a wegańską jest taka, że wegetarianizm dopuszcza w swojej diecie spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego jak np. jajka, miód, nabiał.

Dieta bezglutenowa 

Jest to dieta dedykowana dla osób z nietolerancją glutenu. Warto sprawdzić na stronie cateringu czy ta dieta może być stosowana dla osób chorych na celiakię, ponieważ, czasem różne diety mogą być przygotowane i zapakowane w tej samej kuchni. 

Dieta sport

Jak już sama nazwa wskazuje, sprawdzi się ona idealnie dla osób uprawiających sporty, szczególnie te siłowe i wytrzymałościowe. Dieta ma na celu zapewnić Ci odpowiednią ilość energii, która jest niezbędna do efektywnych treningów.

Dieta keto

Świetna opcja dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy! Dieta ta polega na praktycznie całkowitym wyeliminowaniu węglowodanów z diety. Na co dzień nasz organizm czerpie energię z węglowodanów, jeśli przestaniesz je dostarczać, musi znaleźć sobie inne źródło energii, które w tym przypadku jest właśnie tłuszczem. Jesz tłuszcz, spalasz tłuszcz. Przy tej diecie należy pamiętać, że dieta nie jest dobra dla wszystkich osób, w przypadku jakikolwiek problemach zdrowotnych warto skonsultować ją z lekarzem. Dodatkowo przy tego rodzaju diecie, niezbędna jest suplementacja, aby organizm był w stanie prawidłowo funkcjonować.

Dieta detox sokowo-warzywny

Jest to dieta dedykowana dla osób, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn. Stosuje się tylko na jakiś czas, maksymalnie 3-5 dni. Po tym czasie wraca się do standardowej, zrównoważonej diety.

Co jest istotne przy wyborze cateringu dietetycznego?

Jeśli udało Ci się już obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i wybrać odpowiednią dietę dla siebie, zanim zdecydujesz się na konkretny catering dietetyczny warto zwrócić uwagę na:

Lokalizację

Nie wszystkie cateringi dietetyczne, będą miały możliwość dostarczenia do Ciebie posiłku, zanim zdecydujesz się i przejrzysz całą ofertę cateringu, sprawdź za pomocą swojego kodu pocztowego, czy dany catering dietetyczny jest w stanie dostarczyć jedzonko pod Twój adres.

Zamówienie próbne

Każdy z nas jest różny, każdy ma trochę inne wymagania smakowe, więc nie lada wyzwaniem jest spełnić oczekiwania wszystkich Klientów. Zanim zdecydujesz się na zamówienie cateringu dietetycznego na dłuższy okres czasu, większość z nich oferuje tzw. zamówienie próbne, które jest na jeden dzień i w niższej cenie. Dzięki temu będziesz mieć okazję spróbować: Czy w ogóle posiłki Ci smakują?

Opakowanie

Odpowiednie opakowanie będzie świadczyć o świeżości dostarczonego do Ciebie posiłku. Zwróć uwagę w jakim opakowaniu dostałeś catering dietetyczny. Jeśli będzie on zapakowany w opakowania styropianowe to już pierwszy znak, że produkt nie zachowa swojej świeżości na dłużej, ponieważ takie opakowania są mniej szczelne i niestety, ale przepuszczają powietrze. Najlepszym rozwiązaniem są opakowania, które nie dopuszczają do środka dodatkowego powietrza, a więc te pakowane hermetycznie. Jeśli dostaniesz jedzenie w opakowaniach pakowanych hermetycznie, masz pewność, że dania będą o wiele dłużej świeże i aromatyczne, więc niezależnie o której godzinie je otworzysz jakość produktów powinna być bez zmian.

Cenę cateringu dietetycznego

Każdy z nas zwraca uwagę na cenę zamawianych produktów i usług. Każdy z nas chciałby, aby firmy oferowały wysokiej jakości produkty i usługi, po jak najniższej cenie. Niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. W ostatnim czasie wszystko poszło w górę ceny za paliwo, prąd, gaz, a to wszystko niestety ma przełożenie na gastronomię. Na dzień dzisiejszy zamówienie cateringu dietetycznego jest o wiele bardziej opłacalne niż kilka lat temu, ponieważ przygotowania własne pełnowartościowych i zróżnicowanych posiłków cenowo jest już zbliżone do tych zamawianych.

Możliwość zamiany posiłków

Coraz więcej cateringów dietetycznych wprowadza możliwość wymiany posiłków na inne dobę przed dostarczeniem zamówienia. Jest to świetna opcja dla wybrednych smakoszy lub dla osób, które w danych dniu nie mają po prostu ochoty zjeść czegoś co jest aktualnie oferowane w menu.

Czy catering dietetyczny to dobry pomysł, jeśli chcesz stracić na wadze?

Oczywiście, że tak! Pełnowartościowe posiłki przygotowane przez catering dietetyczny, nie tylko pomoże Ci w utracie wagi, ale dodatkowo nie będzie to, aż tak dużą katorgą dla Ciebie. Posiłki będą różnorodne, przygotowane specjalnie dla Ciebie według wybranej liczby kalorii, przez co z przyjemnością będziesz je spożywać, a w domu nie będziesz mieć żadnych dodatkowych produktów, które dodatkowo mogłyby Cię kusić w podjadaniu.

Jaki jest najlepszy catering dietetyczny?

W ostatnim czasie z korzystałem z zamówień próbnych z kilku cateringów dietetycznych, które dostarczają zamówienia do większych miast. Wybór nie był prosty, ale przede wszystkich przekonała mnie możliwość wymiany posiłków dzień wcześniej, różnorodność dań i ich jakość, dlatego postanowiłem skorzystać z oferty cateringu dietetycznego na dłużej od:

Dietbox

DietBox kod rabatowy -15% na każdą dietę! – Kliknij!

Przechwytywanie

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz